Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Odcięty czujnik pod silnikiem - od czego on?

Temat utworzony · 6 Posty · 1474 Wyświetlenia
  • Witam,

    Od niedawna jestem właścicielem Fabii1 FL Combi z 2005r. Ostatnio zauważyłem, że są przecięte kabelki od jednego z czujników, który znajduje się pod pod silnikiem, tak od strony kierowcy w okolic zderzaka. Widać to dopiero od spodu. Są tam nawet 3 czujniki, ale tylko jeden jest odcięty. Po przewodach nie dojdę gdzie to idzie, bo przewody wchodzą do wiązki. Na poniższym zdjęciu zaznaczyłem strzałką o który czujnik chodzi. Dodam, że wszystko wydaje się być sprawne i działać jak należy tj. ogrzewanie, klimatyzacja, temp. wody, termometr zewnętrzny. Z góry dziękuję za informację.

    [img]http://sirbroda.neostrada.pl/czujnik_fabia.jpg[/img]

  • nie masz zadnych bledow ani zbednych kontrolek w samochodzie?

  • właśnie najdziwniejsze jest to, że nie mam.
    Podłączałem również czytnik AutoCan i wszystko wydaje się być w porządku.
    Troszkę mnie to zastanawia, dlatego szukam informacji.

  • To nie jest zaden czujnik, tylko urwany kabelek do regulacji pradu ladowania akumulatora.
    Typowa usterka w Fabiach i innych Polo lub Seatach. Dawali za krotki kabelek i urywal sie zaraz kolo wtyczki. Polacz go, bo inaczej bedziesz mial ciagle rozladowany akumulator.

    Administratora prosze o podlaczenie tego tematu pod jakis inny temat z ladowaniem czy rozladowaniem sie akumulatora, bo problem jest dosc czesty a rozwiazanie banalne.
    Czasami trzeba za ten kabelek pociagnac, bo urwany jest we wtyczce i na pierwszy rzut oka tego nie widac. Zagwozdka bardzo trudna do lokalizacji, ale jak sie wie to sprawa jest banalna.

  • Przyznam, że dalej jest to dla mnie dziwna sprawa.
    Użytkuje ten samochód od miesiąca. Nie oszczędzam akumulatora, w garażu słucham radia po kilka godzin i nic się nie dzieje.
    Dodatkowo przed zakupem był sprawdzany na stacji kontroli pojazdów poziom ładowania akumulatora oraz jego stan.
    Wszystko było OK, tak wiec coś mi tutaj nie gra.

  • Slavoo, po pierwsze primo to nie jest czujnik, tylko wtyczka.
    Po drugie primo jak nie wierzysz to ja rozbierz i zobaczysz ze ten kabelek jest urwany.
    Po trzecie primo poszukaj w necie pod haslem niebieski kabelek (Skoda, Polo, Seat) w roznych jezykach i okaze sie ze wszyscy pisza to samo co ja.
    Po czwarte primo to straszny z ciebie niedowiarek.