Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Tylni spryskiwacz

Temat utworzony · 9 Posty · 742 Wyświetlenia
  • Mam bardzo dziwny problem.
    Otoz kiedy wlaczam tylni spryskiwacz, obraca sie on razem z wycieraczka. Poprawie go jak powinien byc i wlaczajac na nowo znowu sie to dzieje. Jest to bardzo denerwujace :cenzura: <!-- s:cenzura: -->

    Moze mi ktos doradzic jak mam ten problem naprawic? Pewnie trzeba dokrecic srube, ale wole sie zapytac najpierw niz pozniej wymieniac szybe 😉

  • PROSZĘ O UŻYWANIE SZUKAJKI 😉 tu temacik i mała pomoc (10 podstr. - schemacik) - http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=1809&postdays=0&postorder=asc&highlight=spryskiwacz*&start=135<!-- m -->

  • Podzielam zdanie [b]dr O.[/b],
    [quote="dr O."]PROSZĘ O UŻYWANIE SZUKAJKI[/quote]

    Ale.. Odpowiadając na pytanie. W fabii tak jest, że spryskiwacz "obraca się" z wycieraczką 😉 <!-- s;) --> Dzięki temu cała szyba jest spryskana

  • nie do końca zależy od wersji

  • W linku ktory podal [b]dr O.[/b], jest tylko wspomniane o tym ze komus sie obracalo tak samo jak i mnie. Jakiejs konkretnej odpowiedzi tam nie ma. Wiecej napisane jest na temat wezykow i przeciekow spod tapicerek 😉 <!-- s;) -->
    Jak ustawie ja dobrze i wlacze spryskiwacz, to po chwili zaczyna psikac na klape albo w gdzies na boki :wsciekly: . W tej wersji co posiadam spryskiwacz nie poruszal sie razem z wycieraczka.
    Jak bede mial wecej czasu to porozkrecam to wszystko i zobacze w czym tkwi problem 😉

  • Ja miałem taki przypadek. Ukręciło mosiężną rurkę, poszarpany kawałek obciąłem, to co zostało w środku rozwierciłem i mosiężną rurkę zastąpiłem wkładem od długopisu żelowego, Działa jak nowy, nic nie cieknie i psika prosto bez kręcenie się z wycieraczką.

  • Wracajac do tematu. Dzisiaj troszke popatrzylem na spryskiwacz. Dokrecam go do konca w lewa strone, ale po wlaczeniu wycieraczki na nowo sie odkreca :cenzura: <!-- s:cenzura: -->
    Nie wiem juz co mam z tym zrobic 😞 Wykrecic calosc i patrzec co moze byc nie tak, czy sprobowac dokrecic ta nakretke co jest nad szyba?

  • [b]ckkielce[/b] ja miałem w poprzedniej fabce ten problem co u Ciebie.
    Problem polega na tym, iż rdza "zespawała" Ci ośkę z spryskiwaczem, możesz to próbować rozkręcać i uruchomić, ale będzie ciężko, licz się nawet z pęknięciem szyby u mnie była maskra, szyba na szczęście cała została.
    W combi jest to rozwiązane dużo lepiej bo jest to rozdzielone.
    Poza tym nie było wersji fabii z obracającym się spryskiwaczem z tyłu, jeśli się obraca to tylko przez rdzę która się wdarła do wew.
    Myślę, że zamiast to ruszać weź i wyreguluj sobie dobrze natrysk na szybę i zostaw niech się kręci.

  • Dopóki się nie leje to może zostawić, ale jak zacznie się lać do środka to i tak będzie musiał rozebrać. U mnie nie dało się ściągnąć ramienia wycieraczki i została obcięta. Lepiej nowe ramię założyć niż nową szybę.