Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Przekładnia kierowniczy

Temat utworzony · 4 Posty · 894 Wyświetlenia
  • Posiadam Fabia 1.4 60 KM 2002r przekładnia KOYO i związku z tym ze pompa "odeszła z tego świata" ( przepalona płytka, nie do odratowania ). Pomyślałem nad zmianą na przedkłanie TRW.
    Mam okazyjnie nabyć drogą kup całą przekładnie z Ibizy 2004r oczywiście TRW i teraz moje pytanie czy ta przekładnia będzie pasować do naszych kochany Fabii, czy trzeba potem podłączyć komputer ??

  • Witam. Z tego co wiem to powinno to pasować,ale osobiście nie zamieniał bym Koyo na TRW chociażby z tego faktu iż czujnik kąta skrętu do Koyo kosztuje ok 200zł a do TRW ok 400zł i na dodatek te TRW potrafią się często psuć. Ale może ktoś kto przerabiał temat w praktyce się wypowie.

  • Z życia wynika że producent TRW jest solidny i polecam, przy wymianie musisz zmienić komplet z czujnikiem tylko nie pamiętam jak z kostkami

  • jeszcze jedno pytanie ile wchodzi płynu do wspomagania do pompy i przekładni ?? Butelka 1l wystarczy ??

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 10-09-2012, 16:02[/i] ][/size]
    Przekładka dokonana.
    Kostki są te same, ku mojemu zdziwieniu przewód z płynem z maglownicy do pompy okazał się inny niż w koyo i miałem problem gdzie go dostać na szybko wraz ze śrubą z zaworkiem ( na szczęście na szrocie na którym dostałem przekładnie posiadali te rzeczy). Bo przekładce wywaliło błąd na taśmie od AIRBAGU kierowcy ( pewnie był jakiś błąd na pompie ) po wymianie dodatkowo tej taśmy ( 20 zł mnie kosztowała :rotfl: <!-- s:rotfl: --> ). Wspomaganie działa bez problemu.