Witaj na forum Fabia Club Polska

Łódź - czyszczenie i adaptacja przepustnicy

Temat utworzony · 6 Posty · 11132 Wyświetlenia
  • Może ktoś polecić sprawdzony i porządny warsztaty w Łodzi, który wyczyści profesjonalnie przepustnice? I ile taka przyjemność kosztuje?

  • Stary, nie zawracaj sobie głowy warsztatami, sam to zrobisz w pół godziny. Wystarczy Torx, odkręcasz 3 śruby kolektora dolotowego, kolejne 4 przepustnicy, odpinasz wtyczkę, wyciągasz, czyścisz wedle uznania, potem nowa podkładka, skręcasz wszystko, włączasz zapłon na 20 sekund (zrobi się adaptacja przepustnicy) i gotowe. Poziom skomplikowana podobny, jak przy wymianie filtra powietrza.

  • Ok, ale w takim razie juz sie gubie. Czytałem, że wtedy gdy odłączy się wtyczke, to konieczna jest adaptacja ale vagiem, a nie polegająca na tym, że włączy się zapłon i poczeka.

  • Nie wiem jak jest w Fabii I, ale w Fiacie Stilo ściągałem sobie rurę z przepustnicy i na odpalonym silniku psikałem do środka sprayem do czyszczenia przepustnic (do kupienia w każdym motoryzacyjnym).
    Druga osoba dodawała gazu, tak, żeby przepustnica się otwierała i już.

    Oczywiście nie wyczyści się jej super dokładnie - tak jak w domowym zaciszu po wymontowaniu z auta, ale mi w zupełności pomogło. Auto wcześniej mi się dusiło, a przy dojeżdżaniu do skrzyżowania po wciśnięciu sprzęgła obroty spadały do 0 i silnik gasł - po akcji ze sprayem już tak nie miałem.

    W na forum Stilo też straszyli o adaptacji, więc nic nie odłączałem 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="seven"]Ok, ale w takim razie juz sie gubie. Czytałem, że wtedy gdy odłączy się wtyczke, to konieczna jest adaptacja ale vagiem, a nie polegająca na tym, że włączy się zapłon i poczeka.[/quote]

    To jest dokładnie "ta sama" adaptacja. Myk ze stacyjką jest taki - włączasz zapłon i czekasz. Po 6 sekundach komputer sprawdza, czy potrzebna jest adaptacja przepustnicy. jeśli uzna, że tak, robi ją dokładnie tak samo, jak z VAGa. Różnica polega na tym, że robiąc adaptację VAGiem dowiesz się, czy przebiegła prawidłowo.

  • Ok już wszystko wiem w takim razie 🙂 <!-- s:) --> dzięki