Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] Audi A2 1.4 16V BBY, przymula

Temat utworzony · 2 Posty · 645 Wyświetlenia
  • Mam Audi A2 1.4 16V BBY taki sam jak w Fabii, auto zero błędów, dobrze pali,20 tys km wymienaina w ASO sonda, 5 tys km wszystkie filtry, swiece, silnik na cewkach- bez przewodów, wymieniona na używkę i czysta przepustnica i zadaptowana, na ciepłym silniku auto do 1800 obr słabo reaguje na gaz, powyzej ciagnie bardzo dobrze i powyzej 1800 az zrywa przyczepnosc, v max wg licznika 190km/h, spalanie norma, na zimnym silniku ciagnie od samego dołu, na ciepłym jak wyżej. na ciepłym silniku obroty bez klimy ok 670, na zimnym 1100 czyli ok, na vagu czujniki na zimno i ciepło prawidłowe wartości. Jechałem takim ale o oznaczeniu AUA - tak jak w pierwszych 1.4 16 w VW , Skoda i nie było takiego efektu- ciepły, zimny tak samo, dodatkowo jak docisne go na kazdym biegu na maxa i szybko zmienie bieg na wyzszy to po zmianie biegu i ponownym wcisnieciu gazu do deski na ok 0,5-1sek jest pusto i potem ciagnie, przy normlanej zmianie biegów bez szybkiej zmiany i dodawania gazu tego efektu nie ma, dopiero przy sportowej jeżdzie. Dzieki sa zugestie. Chyba, ze nie ma sie czego czepiać.

  • Mam 1.4 16V BBY w moim aucie i to co opisujesz jest normalnym zachowaniem tego silnika. Na ciepłym silniku przy ok. 1750 obr/min gwałtownie rośnie moment obrotowy i dlatego właśnie od tego momentu auto zaczyna bardzo żwawo przyspieszać. Poniżej reakcja na gaz jest bardzo słaba. Na zimnym silniku ciągnie bardzo dobrze od samego dołu bo masz ssanie - tylko i wyłącznie dlatego, i to też jest normalne zachowanie. Obroty też masz w porządku.