Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Stabilna, ale nierówna praca silnika

Temat utworzony · 6 Posty · 4552 Wyświetlenia
  • Zarówno tuż po odpaleniu jak i po rozgrzaniu stojąc na skrzyżowaniu wyraźnie słychać i czuć, że silnik pracuje nierówno. Nie nie ma żadnego trzęsienia, skakania itd. Po prostu podczas postoju czuć, że nie pracuje równo, ale są to baaardzo małe nierówności. Obroty nie skaczą z kreski na kreskę, trzymają się w jednym miejscu, ale tak samo można zauważyć minimalne wahania.

    Czepiam się i doszukuje na siłe czy po prostu ten model w takim wieku tak już ma i nie jest to nic dziwnego? 😛 <!-- s:P -->

  • Dziwne i szkoda, ale ok. Najważniejsze, żeby działał bez zarzutu 😄 <!-- s:D -->

  • Jeśli nierówna praca jest tylko na biegu jałowym, to Anubis ma rację. Ponoć to kwestia sterowników silnika Siemensa (SIMOS). Odczuwalne bardziej na LPG, niż na benzynie. Wydaje mi się, że (luźne dywagacje) przyczyna może być dwojaka:

    1. za mała moc na cewce (cewki są z regulowaną mocą)
    2. regulacja optymalnego kąta wyprzedzenia zapłonu

    Profilaktycznie możesz sprawdzić świece, czy nie mają nalotu oraz czy nakręcane wierzchołki świec się nie poluzowały oraz wyczyścić cewkę (sprężyny pod gumowymi kapturkami). Ewentualnie możesz próbować nieznacznie zmniejszyć szczelinę świec, ale to już sztuka dla sztuki, jeśli nie ma innych objawów.

  • [quote="zlloty"]Jeśli nierówna praca jest tylko na biegu jałowym, to Anubis ma rację.[/quote]
    Tak, na jałowym
    [quote="zlloty"]Profilaktycznie możesz sprawdzić świece, czy nie mają nalotu oraz czy nakręcane wierzchołki świec się nie poluzowały oraz wyczyścić cewkę (sprężyny pod gumowymi kapturkami). Ewentualnie możesz próbować nieznacznie zmniejszyć szczelinę świec, ale to już sztuka dla sztuki, jeśli nie ma innych objawów.[/quote]
    Świece były sprawdzane i wymieniane jakieś dwa miesiące temu 🙂 <!-- s:) -->

  • A od niedawna tak masz? Może paliwo trefne?

  • Samochód mam od czerwca i od czerwca tak jest, ale skoro to normalne, to trudno. Lałem paliwa na Statoil i Lukoil - nie ma różnicy pod tym względem.