Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Fabia 1.4 mpi 50 kw - dziwne błędy

Temat utworzony · 10 Posty · 6234 Wyświetlenia
  • Witam
    Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu błędów w moim skodilaku:

    • 00816
    • 00778
    • 1044
    • 01197

    Na polskim wagu wyszły:

    • 16555
    • 18048
    • 17549

    Dodam, że auto nie ma wolnych obrotów na benzynie a na gazie bardzo niskie, trzęsie całym silnikiem.
    Podczas jazdy szarpie i przerywa. Odpala normalnie.
    Z góry dzięki

  • [b]Piotruś[/b], a wiązka sucha ? - rozplątana ? [url=http://chomikuj.pl/fabiaclub/SLYNNA_WIAZKA,1365410348.pdf]>klik< - plik PDF[/url]

    a błędy rozkodujesz tu : [url=http://www.google.com/search?hl=pl&q=ddekoder+b%C5%82%C4%99d%C3%B3w+vag]> klik <[/url]

  • Witam
    Dzisiaj dopadłem tą słynną wiązkę rozplątałem kabelki były trochę wilgotne ale nic niepokojącego tam nie znalazłem
    więc kolejna prośba czy ktoś spotkał się z takimi błędami i jak sobie z nimi poradził???
    niestety jazda bez wolnych obrotów i szarpanie podczas jazdy jest bardzo uciążliwe a auto potrzebne codziennie 😞 <!-- s:( -->

  • [b]Piotruś[/b] wg mnie samo to, że kabelki są wilgotne to już wystarczy.

  • WITOJCIE 🙂 <!-- s:) -->
    Chciałbym się pochwalić że mój SKODILAK odzyskał szacunek w moich oczach a pewien Pan mechanik nabrał tego szacunku bardzo bardzo dużo 🙂
    A więc Pan mechanik coś tam skasował coś pogrzebał coś wgrał wszystko to nie trwało więcej jak 15minut za tą chwile skasował 50zł ale to była chwila radości i mój SZKODNIK działa jak nowy
    SZERZE POLECAM TEGO GOŚCIA
    Pan Andrzej
    (miejscowość MAKOWISKA
    (woj) ŁÓDZKIE
    (powiat) PAJĘCZNO

    POLECAM GOŚCIA I ŻYCZĘ WAM TAKICH MECHANIKÓW

    • 16555 i lub z końcówką 6- informuje o lewym powietrzu w kolektorze dolotowym.
      Sprawdż gumowe węże podłączone do przepustnicy czy nie są popękane. Trzeba je mocno powyginać.
      sprawdż też uszczelkę między kolektorem a przepustnicą.
      Jeżeli po uszczelnieniu nadal bedzie się wyświetlać to trzeba się zastanowić nad wymianą czujnika masy powietrza na kolektorze dolotowym. znajduje tuż za przepustnicą.
      Nie zaszkodzi też wymycie i skalibrowanie przepustnicy 🙂 <!-- s:) -->.

    • 18048 - nie wiem co kryje.

    • 17549 - wyświetla się jak masz instalacje gazową. Możesz go usuwać i tak się bedzie pojawiał. Nic grożnego się nie dzieje.

  • 18048 - uszkodzony komputer sterujący

    prawdopodobnie EPC też świeci.

  • Podepnę się bo mam błąd 17549 - obliczanie mocy - wartość nieprawdopodobna brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    Fabia 1.4 MPI + LPG - błąd pojawia sie gdy auto chodzi na gazie. Wystarczy wcisnąć pedał gazu na 2 sekundy. Jak jest zimny (poniżej 40stopni) to dławi sie, ma problemy ze schodzeniem i wchodzeniem na obroty, zdarza się że gaśnie przy schodzeniu z obrotów. Powyzej 50stopni chodzi w miare ok ale czuć "dziure" przy przyspieszaniu
    Z tego co czytam to problem moze być z lewym powietrzem albo czujnikiem.
    Co już zrobiłem:
    -sprawdzona sławna wiązka - była wilgotna ale nic złego sie tam nie działo
    -wyczyszczona i ustawiona przepustnica vagiem
    -wyczyszczone wszystkie wężyki z powietrzem
    Co jeszcze mogę sam podłubać ?

  • Uważam, że auto wymaga przeglądnięcia i reg. instalacji gazowej wraz z wymianą filtra.

  • Instalacja sprawdzona i regulowana 2 tygodnie temu. Wszystko z nią ok.