Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] spadek mocy 1.9TDI

Temat utworzony · 48 Posty · 18450 Wyświetlenia
  • [b]kapi[/b], log dynamiczny trzeba robić profesjonalnym Vagiem? Czy takim domowym typu polski vag dam rade?
    IC czasem gubi poziom, ale bardzo powoli, raz na kilka miesięcy muszę uzupełnić. Raz zaniedbałem i zaświeciła mi się kontrolka. To może być powodem?
    Gdzie ten zaworek się chowa?
    Dzięki za pomoc, mam nadzieje, ze dam rade sam cos pomajstrowac

  • [quote="zbyhoo"]Czy takim domowym typu polski vag dam rade? [/quote]
    zwykłym kabelkiem da rade. nie wiem jak polski VAG , poszukaj vag-com 3.1 ( 3.11) jest dużo instrukcji na sieci jak to zrobić - zlogować auto.
    logujemy we 2 osoby :!: jedna prowadzi samochód, druga obsługuje kompa :!: <!-- s:!: -->

    [quote="zbyhoo"]IC czasem gubi poziom, ale bardzo powoli, raz na kilka miesięcy muszę uzupełnić. Raz zaniedbałem i zaświeciła mi się kontrolka. To może być powodem? [/quote]
    nie mylmy pojęć.
    IC - InterCooler - jest to chłodnica powietrza doładowania - idące na turbine.

    a to o czym piszesz to płyn chłodniczy i z tym nie ma nic wspólnego.
    kontrolka oczywiście od płynu chłodniczego 😉

    [quote="zbyhoo"] mam nadzieje, ze dam rade sam cos pomajstrowac[/quote]
    przy pracach z IC zachowaj czystość żeby nic do węża nie wpadło. nawet kawałek papierka :!: bo możesz zniszczyć turbine.

    powodzenia.

  • [quote="kapi"]logujemy we 2 osoby[/quote]
    Wiadomo 🙂 <!-- s:) -->
    [quote="kapi"]nie mylmy pojęć.
    IC - InterCooler - jest to chłodnica powietrza doładowania - idące na turbine.

    a to o czym piszesz to płyn chłodniczy i z tym nie ma nic wspólnego.
    kontrolka oczywiście od płynu chłodniczego [/quote]
    Teraz to mi głupio 😛
    [quote="kapi"]bo możesz zniszczyć turbine[/quote]
    mam nadzieje, ze ją uratuję.

    Zacznę od ogólnych oględzin (chociaż przyznam, że w układzie turbinki nigdy nie grzebałem, więc jestem raczej zielony..) a potem zrobię loga.
    I ponawiam pytanko, gdzie chowa ten zaworek zwrotny?

  • [quote="zbyhoo"]ponawiam pytanko, gdzie chowa ten zaworek zwrotny?[/quote]
    dla ATD - taki mały czarno biały obok EGR-a
    dla AXR - może być wkomponowany w blok zaworków na mocowaniu McPhersona - musiałbyś poszukać opisu dla tego bloku.

    raz kolega też sugerował, by sprawdzić wszystkie węzyki z podciśnienia. mogą być sparciałe i puszczać ciśnienie do otoczenia.

    powodzenia.

  • najnowsze wieści z placu boju.
    Klapa chodzi płynnie, gruszka też (sprawdzone tylko ręcznie, bez demontazu).
    Wężyki wyglądają dobrze.
    Błąd z vaga (statycznego) 17964.
    Czytając, główkując i rozmawiając z kumplem, doszliśmy do wniosków, że skoro są dwa objawy (spadek mocy przez złe ciśnienie i szarpanie przy gaszeniu) to pewnie mają wspólną przyczynę. No więc szukając znaleźliśmy trzeci objaw. Przy hamowaniu pulsacyjnym twardnieje pedał hamulca. Po trzecim naciśnięciu jest już mega twardy.
    To skierowało nasze zainteresowanie w strone vacum pompy i servo. Postanowiliśmy odłączyć wężyk od servo i zaślepić. To spowoduje, że nie będzie wspomagania hamulca, ale jesli wczesniejsze problemy są powodowane przez servo, to powinny zniknąć.
    I wtedy skończyło nam się piwo. No i stwierdziliśmy, że dalsze działania wiążą się z jazdą próbną, a to już nie wchodziło w grę 😛 <!-- s:P -->
    Jak będzie troche czasu, to próbujemy dalej.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 25-07-2012, 08:35[/i] ][/size]
    Mam ATD.
    [quote="kapi"]dla ATD - taki mały czarno biały obok EGR-a[/quote]
    Ten jest jednokierunkowy, czyli bezzwrotny i nie ma wtyczki.
    A ten sterujący klapą jest raczej czarny i jest bliżej Mcphersona. Jest zaczepiony na takim klipsie.

  • [quote="zbyhoo"]Jednocześnie stwierdziłem, że silnik dziwnie się gasi. Kiedyś jak wyłączałem silnik, to 'płynnie' gasł. Teraz po przekręceniu kluczyka silnik szarpie i dopiero gaśnie, czuje drganie na całej budzie. [/quote]
    [b]zbyhoo[/b] jeszcze raz napisze - sprawdz ten zaworek BEZ kabli - czarnobiały. jak go zdemontujesz, to jak bedziesz dmuchać w niego to tylko w jedną stronę musi puszczać. jak bedzie we dwie puszczać to jest do wymiany.
    [quote="zbyhoo"]Przez kilka dni czułem, że brakuje mi mocy. Turbinke czułem dopiero powyzej 2,5krpm, a powyzej 3krpm ostrzejsze przyspieszenie. Czyli wszystko było 'opóźnione' o jakies 700rpm. [/quote]
    w ATD masz dwa elektrozaworki - N18 i N75 - z czarną głowką i białą. sprobuj je zamienić miejscami - ale cudów nie obiecuje. one z założenia mają rózne działanie. a w ten sposób możesz stwierdzić na szybko awarię jednego lub drugiego.

    zamien je i daj znać o efektach.

    zobacz też tu : http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=75704#75704<!-- m -->

  • Jestem z siebie dumny, bo wszystko co napisał [b]kapi[/b], wymyslilem i zrobilem wczesniej 😛 <!-- s:P -->
    Zaworek bezzwrotny był bezzwrotny, czyli puszczał w jedną stronę. Więc ok.
    Wczoraj zamieniłem zawór sterujący EGR i zawór sterujący turbiną. I nagle koniki wróciły 😄
    Wniosek z tego taki, że jeden z zaworków (ten, który teraz steruje EGR) jest walnięty. Czyli nie mam teraz sprawnego EGR. Szkoda 😛
    EGR mi dynda, bo wiadomo, że nie jest do szczęścia potrzebny, ale chyba pozmieniam wszystkie wężyki w układzie i ten zaworek też. tak dla spokoju 🙂
    Ktoś wie jakie średnice wężyków musze kupić?

  • [quote="zbyhoo"]Ktoś wie jakie średnice wężyków musze kupić?[/quote] u mnie było 3,2 .