Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] [ROZWIĄZANY] Vag-com i blok engine

Temat utworzony · 5 Posty · 4412 Wyświetlenia
  • Witam,
    mam problem z połączeniem się z blokiem Engine w programie Vag-com 311 409 i vcds lite. Z innymi blokami nie ma problemów. Program podczas łączenia sprawdza wszystkie prędkości i na koniec wywala błąd, że nie może połączyć z tym modułem. Co może być przyczyną?

  • czytając ze szklanej kuli auto pewnie masz od 2005 r w górę i dlatego nie chce się połączyć . ale potrzebujesz kabla i programu łączącego się z CAN mimo że. w F1 niby nie był montowany ale żeby polaczyc się z silnikiem trzeba Kabel HEX-CAN sam to
    przerabialem 🙂 <!-- s:) -->

  • Mam auto z 2002. Dodam, że próbowałem też łączyć się kablem kkl usb oraz interfejsem podłączanym do portu com i tez nic.

  • Próbowałeś polskim VAGiem, albo VW Tool? Czasem programy/kable lubią płatać psikusy i raz się łączą, raz nie.

  • Nie próbowałem Vwtoolem, a polski vag nie działa mi w ogóle. Po urlopie wezmę się za szukanie przyczyn.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 27-07-2012, 09:41[/i] ][/size]
    VWTool sobie poradził i vag-com 409, VCDS Lite również. Zmieniłem Start baud z 0 na 9600. Teraz nie mam problemów z odczytem żadnego bloku.
    Pozdrawiam!