Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabka granit

Temat utworzony · 15 Posty · 17551 Wyświetlenia
  • 1.2 TSI 85KM z października 2010, w moich rękach od lipca 2011, kupiona z przebiegiem 600km :] <!-- s:] --> Kolor widać - rosso brunello, z salonu wyjechała na stalowych 14, bez fabrycznego radia, ogólnie golas - dobrze, że była klima, el. szyb i czujniki cofania, od ubiegłego roku przybyły alu 15" firmy MOMO model WIN2 - chciałem w miarę dyskretne felgi, kupione były srebrne i psiknięte plastidipem na czarno, oponki Nokian H w rozmiarze 195/55 R15, oprócz tego radio fabryczne Swing, światła z Monte Carlo + day light/halogeny, listwy progowe, dywaniki Skody letnie i zimowe, z katalogu akcesoriów poza tym: gałka zmiany biegów + mieszek w skórze, kierownica w skórze, miękka deska, fotele Monte Carlo, listwa nad grillem na czarno i na dokładkę wkładka bawełaniana BMC i box z v-techa po modyfikacji w GCSie.

    [url=https://imageshack.com/i/euybyoj][img]http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/534/ybyo.jpg[/img][/url]

  • fajny kolorek 😉 <!-- s;) --> Przydało by się jakiś opisik zapodać

  • Fajne autko kolorek Rosso Brunello wersja któraś z podstawowych, więcej niestety musi napisać właściciel ja do tego dotarłem na podstawie foto
    A tak fajne autko i ciekawe felgi, przydałoby sie kilka słów opisu i troszke wiecej fotek
    Pozdrawiam i szerokości

  • dobra skoda nigdy nie jest złą 😉 <!-- s;) -->

  • jest opis i trochę więcej fotek 😉 <!-- s;) -->

  • Autko można powiedzieć prawie nowe 🆗 <!-- s🆗 -->
    Kolor rewelacja.
    Nie taki golas ma też halogeny 😉

    Czekamy za nowymi zdjęciamy...

  • Moje TSI udało mi się rozpędzić do ok 165km/h (wg wskazania zegarów) - huczało, buczało, silnik miał z dobre 4000tyś i dalej już nie miałem odwagi kręcić 🙂 <!-- s:) -->
    Ja bym poprosił o zdjęcia gałki i ręcznego - właśnie zamówiłem sobie z akcesoriów Skody, a nawet nie wiem jak to prezentuje się "na żywo".
    Pozdr i szerokości 🙂

  • [quote="marcing040381"]Nie taki golas ma też halogeny 😉 <!-- s;) -->[/quote]
    bo dołożyłem 😉
    [quote="ensai"]Moje TSI udało mi się rozpędzić do ok 165km/h[/quote]
    to jeszcze spory potencjał miałeś :]
    [quote="ensai"]Ja bym poprosił o zdjęcia gałki i ręcznego - właśnie zamówiłem sobie z akcesoriów Skody, a nawet nie wiem jak to prezentuje się "na żywo".[/quote]
    ręcznego jeszcze nie zamówiłem, ale mam w planach, ręczny coś ok. 180 zł, a gałeczka wizualnie jak w wersji style, ale fajniejsza, bo sama gałka też jest w skórze 🙂
    fotki może jutro uda mi się wrzucić, bo dziś zimno i nie chce mi się już lecieć do autka 😉

  • Ja rozpędziłem swój bolid do 160 km/h tylko, strach na więcej mi nie pozwolił 😛

  • [quote="marcing040381"]Ja rozpędziłem swój bolid do 160 km/h tylko, strach na więcej mi nie pozwolił :p[/quote]
    nie ma czego się bać 🙂 <!-- s:) --> 160km/h w mojej fabii to komfortowa przelotowa prędkość (oczywiście mówimy o co najmniej dobrej dwupasmówce), ostatnio próbowałem megankę kolegi i na liczniku miałem 215km/h - tutaj już nie czułem się zbyt komfortowo, zwłaszcza przy hamowaniu 😛

  • [quote]ręcznego jeszcze nie zamówiłem, ale mam w planach, ręczny coś ok. 180 zł, a gałeczka wizualnie jak w wersji style, ale fajniejsza, bo sama gałka też jest w skórze[/quote]
    Jak szczęscie dopisze to ręczny będę miał ze niewiele ponad 100zł, ale to jeszcze nic pewnego. No właśnie ta gałke chciałbym zobaczyć bo mam ta z wersji Style i móglbym sobie porownac. Mieszek w wersji style to taka pseudo skóra, to co można zamówic w skodzie to coś lepszego?

    [quote]160km/h w mojej fabii to komfortowa przelotowa prędkość [/quote]
    Jak dla mnie trzeba mieć dużą pewność siebie (albo odpowiedniego skilla) aby w Fabii czuć się pewnie przy 160km/h 🙂 Do 140 jest jeszcze w miarę ok - trochę głośno, ale bez przesady, można spokojnie jechać. Przy 160 wyraźnie czuć, że Fabia jest samochodem małym, niewiele mającym wspólnego z aerodynamiką. Po prostu czuć, że się zapitala z prędkością, do której ów samochód nie został stworzony (śmierć w oczach 😛 ). Ale tak jak mówie, być może to kwestia skilla - ja 95% jeżdżę po mieście więc jak mam okazje rozpędzić się do 120 to taki dzień traktuje jak święto 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="ensai"] to co można zamówic w skodzie to coś lepszego? [/quote]
    wychodzi na to, że tak, bo to jest skóra naturalna na 100%, jednak gdybym miał taki mieszek jak w style'u to bym nie zmieniał, bo wizualnie niczym się nie różni 🙂 <!-- s:) -->
    a co do 160km/h w Fabii nie wiem czym tam wcześniej jeździłeś, ale Fabia z TSI jest dosyć cicha przy tej prędkości, z racji tego, że obroty nie są zbyt wysokie, ja mam odniesienie do różnych aut i tak:
    w kangoo, które mam firmowym przy 160km/h - to jego szczytowe prędkości - jest tak głośno, że przez tel się nie pogada na zestawie, wcześniej miałem clio II i tam również było głośniej przy prędkościach zbliżonych do 160-190, co do pewności prowadzenia przy wyższych prędkościach po zmianie opon na 195/55 z seryjnych 165/70 zdecydowanie się poprawiło, jedyne co trochę wkurza to tendencja do pływania tyłu w łukach przy dużych prędkościach, na pewno pomogłyby sztywniejsze i niższe sprężyny...jednak komfort nie byłby już ten sam...

  • aktualizacja fotek, przy okazji wie ktoś dlaczego taka jakość słaba widoczna jest na forum ?

  • [color=#0000FF][b]Granit[/b][/color] fajne auto 🆗 <!-- s🆗 -->

    Ja moją rozpędziłem do 182 km/h wg. budzików 😄 . Fajnie się jechało 😄 ; byłem królem lewego 😄 😄 .
    Granit ja korzystam z fotosika i mam w miarę dobrą jakość zdjęć . Tam jest taka opcja pokaż mini a po otworzeniu jest maxi foto 🙂 i z tego korzystam.

  • na hamowni...
    94,5 KM
    170 Nm
    jedyna modyfikacja to filtr "sportowy" BMC - wkładka w seryjną puszkę
    niestety po wgraniu nowego softa przez ASO przy montażu podkładki pod turbo nie ma możliwości zrobienia programu, więc będzie box...
    wkrótce wykres z boxem... 🙂 <!-- s:) -->