Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] VAG - Wszystkie sprawy z nim związane

Temat utworzony · 548 Posty · 151654 Wyświetlenia
  • Heja, mam prośbę zakupiłem kabelek, czy możecie mi dać namiary na jakiś soft, będę wdzięczny narazie zaczynam z kabelkiem także nie wiem od czego zacząć, chyba najlepiej od softu :wstyd: <!-- s:wstyd: -->

    Na płycie dołączonej do kabelka dostałem coś takiego:

  • Zakupiłem kabel VAG i mam do tego program Polski VAG 4.9. Wyrzucił mi on następujące błędy w samochodzie :

    17978 Moduł sterujący zablokowany
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    16825 System kontroli emisji z węglem aktywnym nieprawidłowy przepływ
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    906 Sygnał
    zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY
    1598 Nie znany kod błędu
    sygnał za mały - BŁĄD SPORADYCZNY
    771 Czujnik poziomu paliwa-G
    przerwa lub zwarcie do plusa
    771 Czujnik poziomu paliwa-G
    zwarcie do masy
    1086 Czujnik prędkościomierza-G22
    sygnał za duży
    779 Czujnik temperatury zewnętrznej-G17
    zwarcie do masy
    1128 Cewka czytnika immobilizera-D2
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    1176 Klucz
    sygnał za mały
    1402 Magistrala danych nawigacji
    nieprawidłowy sygnał
    1312 Magistrala danych
    uszkodzenie
    1314 Sterownik silnika
    magistrala CAN brak sygnału
    1316 Sterownik ABS
    magistrala CAN brak sygnału
    1197 Nie znany kod błędu
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    1322 Nie znany kod błędu
    magistrala CAN brak sygnału

    Co poradzicie, aby powyższe problemy wyeliminować ?

  • [b]mari0[/b], coś masz namieszane w sterowniku z ustawieniami, [b]albo wiązka się odzywa. [/b]
    mam na myśli kodowania poszczególnych grup : CAN, centr. elektryki i modułu silnika.

  • Odnośnie softu VAG-COM 4.09 podobno są jakieś problemy przy win7 64bit, jak kupowałęm kabelek to w opisie było napisane że współpracuje z tym systemem a tu lipa program się nie uruchamia 😕 <!-- s:/ --> Jakieś pomysły ?

  • [quote="wolfmark"]Odnośnie softu VAG-COM 4.09 podobno są jakieś problemy przy win7 64bit, jak kupowałęm kabelek to w opisie było napisane że współpracuje z tym systemem a tu lipa program się nie uruchamia 😕 <!-- s:/ --> Jakieś pomysły ?[/quote]

    Uruchom go w trybie zgodności z Windows XP SP2.

    Też mam "7" i chodzi elegancko.

    Co do softu, o który pytałeś w poście wyżej, to jak masz "7", to po podłączeniu kabla do samochodu/kompa, system sam Ci ściągnie sterowniki.

  • [b]mari0[/b], Polski VAG 4.9 a VAG-COM 4.09 to dwa różne programy .

    [b]wolfmark[/b], nie mówiłeś że masz 64-bity :?: <!-- s:?: --> ... masz 2 wyjścia : albo przesiadka na 32 bit. albo użycie maszyny wirtualnej z systemem 32bit pod systemem 64BIt - VMware.
    lub uzyj PolskiVAG4.9 którego osobiscie nie używałem .

  • Panowie, mam problemik. Uaktywniłem kontrolkę niezamkniętego oparcia tylnej kanapy. Sęk w tym, że nie mam czujnika w kanapie. Ktoś może mi pomóc jak ją dezaktywować? Pomocy 😞 <!-- s:( -->

  • tak samo jak ją aktywowałeś 😉 <!-- s;) -->
    w sumie cyfr nalezy odjąć tą wartość co ją dodałeś.

  • Własnie tu jest problem. Bo aktywowałem ją niechcący. Wszedłem w central electric [09] i w recode dodałem wartość 3 na początku zamiast zera. Tyle, że po zmianie cały kod się zmienił i teraz to już nie wiem jak to cofnąć.

  • [quote="kapi"][b]mari0[/b], Polski VAG 4.9 a VAG-COM 4.09 to dwa różne programy .

    [/quote]

    Wiem że dwa różne. Posiadam oba i oba na moich 64b chodzą bez problemu, przy trybie zgodności z XP SP2.

  • [quote="Torrence"]Własnie tu jest problem. Bo aktywowałem ją niechcący. Wszedłem w central electric [09] i w recode dodałem wartość 3 na początku zamiast zera. Tyle, że po zmianie cały kod się zmienił i teraz to już nie wiem jak to cofnąć.[/quote]
    na chomika wrzuciłem plik PDF z kodowaniami.
    musisz wiedzieć co masz w samochodzie i na podanym przykładzie zaprogramować sterownik na nowo.
    [url=http://chomikuj.pl/fabiaclub/sterownik_sieci_kodowanie,1235608939.pdf]>> klik <<[/url]
    powodzenia.

    wniosek : jak sie nie przewrócisz to sie nie nauczysz 😄 <!-- s:D -->

  • Dzięki wielkie Kapi. 😄 <!-- s:D --> Czyli podsumuję. Muszę w 09 posumować sobie te wartości i wpisać ten kod, tak? Dobrze zrozumiałem?

  • 🆗 <!-- s🆗 -->

  • [quote="kapi"][b]mari0[/b], Polski VAG 4.9 a VAG-COM 4.09 to dwa różne programy .

    [b]wolfmark[/b], nie mówiłeś że masz 64-bity :?: <!-- s:?: --> ... masz 2 wyjścia : albo przesiadka na 32 bit. albo użycie maszyny wirtualnej z systemem 32bit pod systemem 64BIt - VMware.
    lub uzyj PolskiVAG4.9 którego osobiscie nie używałem .[/quote]

    Dzięki za pomoc, spróbuje sposobem który mi napisałeś na priva.
    Ale zastanawia mnie jedno kupując kabelek w opisie jest że współpracuje z 64bit win7 i nawet są stery na cd (faktycznie są, mogę zrobić obraz i umieścić do sciągnięcia), poniżej link z allegro z którego kupiłem po napisaniu do viakena:

    http://allegro.pl/najlepszy-interfejs-usb-vag-kkl-we-wtyku-obd2-pl-i1961651312.html

  • [b]wolfmark[/b], sprobuj jeszcze jak radzi [b]mari0[/b] jeśli nie zadziała to bedziemy myśleć dalej.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 11-12-2011, 13:50[/i] ][/size]
    [quote="mari0"]Zakupiłem kabel VAG i mam do tego program Polski VAG 4.9. Wyrzucił mi on następujące błędy w samochodzie :

    17978 Moduł sterujący zablokowany
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    16825 System kontroli emisji z węglem aktywnym nieprawidłowy przepływ
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    906 Sygnał
    zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY
    1598 Nie znany kod błędu
    sygnał za mały - BŁĄD SPORADYCZNY
    771 Czujnik poziomu paliwa-G
    przerwa lub zwarcie do plusa
    771 Czujnik poziomu paliwa-G
    zwarcie do masy
    1086 Czujnik prędkościomierza-G22
    sygnał za duży
    779 Czujnik temperatury zewnętrznej-G17
    zwarcie do masy
    1128 Cewka czytnika immobilizera-D2
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    1176 Klucz
    sygnał za mały
    1402 Magistrala danych nawigacji
    nieprawidłowy sygnał
    1312 Magistrala danych
    uszkodzenie
    1314 Sterownik silnika
    magistrala CAN brak sygnału
    1316 Sterownik ABS
    magistrala CAN brak sygnału
    1197 Nie znany kod błędu
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
    1322 Nie znany kod błędu
    magistrala CAN brak sygnału

    Co poradzicie, aby powyższe problemy wyeliminować ?[/quote]

    906 - Sygnał dźwiękowy/dwutonowy dźwiękowy -H1
    1402 Magistrala danych nawigacji - [b]masz navi :?: <!-- s:?: -->[/b]

    [b]1316 - opis błędu utwierdza mnie w tym co pisałem wcześniej - albo ktoś kopał w ustawieniach, albo pada wiązka.[/b]

  • Właśnie nie mam nawigacji, a tu takie błędy 😕 <!-- s:/ -->

    Zauważyłem jeszcze, że w momencie włączania świateł na pozycje - postojowe, zapala mi się kontrolka z przeciwmgielnych. Włączając na światła mijania, kontrolka wyłącza się.

  • VCDS również nie działa już nie mam sił to tego kabla 😕 <!-- s:/ -->

  • Odczytałem dziś Vagiem takie błędy:
    Address 01 -------------------------------------------------------
    Controller: 03D 906 032 F
    Component: 1,2l/2V SIMOS3 00HS1403
    Coding: 00031
    Shop #: WSC 13765
    TMBPW46Y744044383 SKZ7Z0D2378870
    2 Faults Found:
    16725 - Camshaft Position Sensor (G40): Implausible Signal
    P0341 - 35-10 - - - Intermittent
    16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold
    P0420 - 35-00 - -
    Readiness: 0000 0001

    Address 09 -------------------------------------------------------
    Controller: 6Q1 937 049 D
    Component: 0000 BN-SG. 1S34
    Coding: 06458
    Shop #: WSC 13765
    1 Fault Found:
    01598 - Drive Battery Voltage
    07-10 - Signal to Low - Intermittent

    Czytałem trochę tematów i pisaliście coś o czujniku G40, gdzie on się znajduje? I jak wykonać test sondy za pomocą VAGa? Jakie mogą być przyczyny tych błedów? Dzięki za odpowiedź z góry 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="wolfmark"]VCDS również nie działa już nie mam sił to tego kabla 😕 <!-- s:/ -->[/quote]

    Jak chcesz to wpadnij w weekend, zczytamy Twoją Skode moim kablem.

  • [quote="mari0"][quote="wolfmark"]VCDS również nie działa już nie mam sił to tego kabla 😕 <!-- s:/ -->[/quote]

    Jak chcesz to wpadnij w weekend, zczytamy Twoją Skode moim kablem.[/quote]

    Dzięki mari0 za pomoc, i sory że tak późno odpisuję ale spotkałem się z kolesiem i pojechaliśmy do chorzowa jeszcze do kumpla żeby luknął w to, niestety na win7 64bit nie da się niczego zainstalować, jedynie co to mam ten program w xp mode i działa, jedynie co zauważyliśmy w piątek to że nie potrafi połączyć się w grupie ze wspomaganiem, wiesz może lub ktoś z forumowiczów co może być przyczyną ?
    Mari0 w ten weekend mam uczelnie i nie dam rady ostatni zjazd w tym roku :padam: może po nowym roku :chytry: