Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] ramki na zegary, tarcze zegarów itp. - temat zbior

Temat utworzony · 281 Posty · 83815 Wyświetlenia
  • A jak zmienić kolor tablicy (tam gdzie kilometry są i godzina)

  • szczerze powiedziawszy nie bardzo wiem ale wydaje mi się że trzeba tam już zmienić LED'y poczekaj na [b]Szczepcio[/b] bo z tego co pamiętam to on ma takie tarcze to powie co i jak

  • Okej 🙂 No to czekam 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="szczepcio"]pod kierunkowskazami też[/quote]
    Po co ? 🙂 <!-- s:) -->

  • dopiero teraz wpadłem jeszcze raz na ten temat 😜 sorki że tak długo to zeszło 😜

    pod zegarami nie musisz wymieniać diód bo tak czy siak zasłaniasz je tarczą. A świeci sama tarcza 🙂 <!-- s:) -->

    Tak w sumie jak chcesz założyć indiglo to nigdzie nie musisz zmieniać diód. Bo tarcze same w sobie będą świeciły. Tyle że zielone wskazówki do niebiesko - czerwonej tarczy to tak troszkę dziko będą wyglądały (z doświadczenia wiem 😜 za cholere nie pasują 🙂 ) dlatego lepiej zmień diody pod wskazówkami na niebieskie albo czerwone. I od razu możesz zrobić coś z podświetleniem wyświetlaczy, bo zielony kolor nie pasuje do tych tarcz indiglo 🙂

    [b]guliwers[/b] szczerze mówiąc niewiem czemu zmieniłem diody kierunkowskazów 😜 tak jakoś spontanicznie to wyszło, ale nie ukrywam, przynajmniej wszystko tam mi zamiast na zielono to na niebiesko świeci 🙂 i wygląda to całkiem dość 🙂

  • Odgrzebuję kotleta, ale będę się trzymał tematu. 😛 <!-- s:P -->

    Będę robił u siebie podświetlenie najprawdopodobniej w weekend. Tylko mam problem, bo nie mam pojęcia jak ominąć pewien problem... 😕 Mianowicie w planach są [color=blue]niebieskie[/color] tarcze i [color=white][shadow=black]białe[/shadow][/color] wskazówki, tylko nie bardzo wiem, jak obejść to, że wskazówki przy wskaźniku poziomu paliwa i temperatury są na jednej diodzie i nijak idzie zrobić z tego to, co chce... 😕

    Ma ktoś może jakiś pomysł...? 😞

  • Z tego co się orientuję to są po dwa ledy na paliwo i dwa na temp. trzeba zrobić oddzielacz miedzy wskazówkami a tarczą w tym białym plastiku i poprzez drucik dodać po jeszcze jednym ledzie.

  • Nie trzeba dodatkowej diody ciągnąć wystarczy zrobić przegrodę tak aby jedna dioda dawała odpowiedni kolor na wskazówkę, a druga na tarczę, w zupełności wystarczy mam tak u siebie 🙂 <!-- s:) -->

  • Jesteście niesamowici!! :padam: :padam: :padam: <!-- s:padam: -->

  • Odgrzebuję znów.

    Otóż natknąłem się na problemy. Mógłbym prosić o w miarę jak najdokładniejsze oznaczenia diod potrzebnych do podświetlenia zegarów? Zabrałem się za to, i niestety zabawa mnie pokonała... 😕 nie wiem, czy to jest kwestia diod, czy jakiegoś mojego spieprzenia, ale po wlutowaniu starych świeci się dobrze i na zielono... 😕 <!-- s:/ -->

  • [b]MatCar17[/b], w tym temacie drugi post http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=2624&highlight=smd<!-- m -->

  • Witam, szanowni forumowicze, mam następujący problem a raczej dylemat i ufam,
    że ktoś z was dobrze mi poradzi, podpowie.
    Może temat jest podobny do tych, które już były ale nie chodzi mi o jakieś szczegółowe instruktarze raczej doradzenie.

    Chciałbym zmienić wygląd zegarów w mojej fabce, niestety albo pieniądze albo niewiedza mnie powstrzymują, oto sytuacja:
    Chciałbym tanie rozwiązanie podświetlenie indygo/niebieskie+czerwone wskazówki+ringi a wybory mam takie:

    1- ringi do standardowych które mam teraz (trochę skromnie)
    2- ringi do standardowych + zmiana koloru diodek (ale nie wiem za bardzo co i jak)
    3-zegary z passata b5 przed FL (mam tam blue kolorek i czerwone wskazówki ale bez ringów) 😞 <!-- s:( -->
    4-zegary z passata b5 przed FL i dokupić ringi
    5-zegary z passata b5 po FL anglik (w MPH) (wkurzała by mnie chyba skala w MPH)
    6-zegary z passata b5 po FL europa (drogie 😞 )
    7-tarcze z allegro http://allegro.pl/item809660333_moman_indiglo_skoda_fabia_i_felicia.html
    (ale nie wiem co zrobić ze wskazówkami...tarcza bedzie czerwono-blue czy tam indygo a wskazówka zielona? : /)

    Chciałem zapytać czy da się w ogóle zrobić przekładkę zegarów z passata b5, i czy to trudne, czy kable pasują? z resztą sobie poradzę,
    no i co radzicie żeby fajnie wyglądało i nie kosztowało majątku : / ? bo przede mna zimówki, przegląd roczny i składka ubezpieczeniowa...

    Jak sie domyślacie chciał bym najefektowniejsze i najtańsze zarazem rozwiązanie chociaz wiem że nie zawsze się tak da, ale będę wdzięczny za wypowiedzi, wskazówki, rady i opinie.

    dzięki z góry

  • Ja bym odradzał ale jeśli Ci bardzo zależy to zachował bym dużą ostrzożność.
    Nie w Fabii ale w poprzednim aucie zachciało mi się wymienić tarcze... no i skończyło się tak że po wyjęciu wskazówek i po ponownym założeniu wskazywały wszystko na opak...
    Strzałka od prędkościomierza oszalała...pokazywała zawyżoną lub zaniżoną prędkość aż wkońcu padła...
    Od temp. silnika pokazywała że silnik jest zagotowany...

    Zanim jednak je chciałem założyć pojechałem do firm które tuningują auta w Wawie... żadna z tych firm nie chciała się podjąć tego wyzwania twierdząc że nie biorą na siebie odp. że wszystko będzie działać jak powinno no i mieli racje.

    Może ktoś miał lepsze doświadczenia i wszystko działa sprawna ale ja zalecam pewną ostrożność.

    Lepiej kup sobie zimówki na ten zakup nie żałuj pieniędzy, polecam Continentale ContiWinterContact TS 800, sam takie mam i sprawują się super, i nie hałasują tak bardzo.

  • Dzięki Janek za rady, dobrze mówisz z oponami Continental kolega z biznesu motoryzacyjnego też mi to mówił ale też pow że nie są tanie.

    Co do zapalenia mojego z zegarami to muszę coś wykombinować bo mnie nosi ^^
    też bałem się tego ze wskazówkami potem, że będzie szaleństwo...

    Ale wpadłem z kumplem na pomysł, że takie całe zegary z B5 i nie ma już tego problemu, bo nie trzeba zdejmować wskazówek stąd te opcje, rozumiem, że odradzasz zmiane tarcz i ruszanie wskazówek, prawdę mówiąc teraz boję sie bardziej 😞 😄 <!-- s:D -->

  • Heh za jakość (nie koniecznie za samą nazwę) trzeba jednak troche wydać, ale warto według mnie.
    Choć jak narazie nie mamy eXtremanlej zimy i kilku powie że nie wiadomo jak to będzie z tą zimą lub zeby nie przesadzac z tymi oponami i jezdzic na letnich albo kupic jakies tyfusy za 150zł to ja wolałem nie oszczędzać i kupić dobry pewny produkt.
    Nie tylko przekonały mnie do tego testy opon zimowych których mieliśmy wysyp w prasie motoryzacyjnej ostatnio ale też i opinie użytkowników tych opon.

    Czy są tanie czy drogie?

    Powiem Ci że ja w wakacje zakupiłem komplet Continentali za 850zł, wiadomo w lecie takie opony są tańsze ale nawet i teraz nie sądze abyś zapłacił nieznacznie więcej.

    Prosze tutaj masz link : [url=http://www.ceneo.pl/127415]continetale[/url]

    Jak widać ceny nie są wygórowane, ale jeśli moge poradzić to przy zamawianiu na necie opon (jeśli już zdecydujesz się na zakup) to naciskaj i pytaj o date produkcji opony.
    Bo jeśli już decydujesz się na taką inwestycje to warto mieć opony z 2009 roku a nie tańsze a np: z 2004-05...
    Moje są z 21 tygodnia 2009 roku, czyli z maja o ile mnie pamięć nie myli i założe się że bedą mi długo służyły.

    Nie chciałem Cię odstraszyć od wymiany tarcz (pisałem tylko o moich doświadczeniu i tym że tak samo jak Ty byłem bardzo "napalony" na wymiane tarcz na białe, a efekt był na prawdę mizerny...), ale raczej uprzedzić że jeśli zdecydujesz się na taką wymiane to znajdz firme która się tym trudni i która bierze za swoją usługe pełną odpowiedzialność, bo wiadomo bywa różnie... zebyś później uniknał niepotrzebnych nerwów.

    Janek

  • Hej Janek, 😛 <!-- s:P -->
    Nie no ja bez dwóch zdań kupię zimowe, bo nigdy nic nie wiadomo jak nagle nasypie 10cm śniegu, potem rozmoknie, potem bedzie ciapa, potem zamarznie i wszyscy będą się ślizgać z wielkim szokiem i lecieć zakładać zimowe, i usłyszymy w tv "zima zaskoczyła kierowców i służby drogowe..." :zdegustowany:

    Na pewno też kupię nowe, a nie używane, i przydały by się od razu felgi stalowe, ale chyba nie będę miał aż tyle kasy by kupić zimówki continentale i felgi do nich.
    Więc albo continentale same, albo jakieś inne tańsze zimówki z felgami...heh 😕

    CO do tarcz to nie będę się bawić w ruszanie wskazówek, założę ringi (do tego nie trzeba ruszać wskazówek) a co myślisz o zmianie kolorów diodek? :hyhy:

    A i co z kompletnymi zegarami z passata b5? wydaje się proste, wypiąć fabiowe, założyć passatowskie "nieinwazyjne" tylko dalej nie wiem czy na pewno możliwe? :help:

    pozdrawiam :]

  • wskazówki można "skalibrować" - nic strasznego, poprzez test wskaźników ustawiają się na określonych pozycjach i nie ma kłopotu - więcej [url=http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?p=98239#98239]>>> tutaj <<<[/url] - modyfikacja robiona przez Kolege 🙂 <!-- s:) -->
    ja mam [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd1e6b6c21ddd4d2.html]coś takiego[/url]
    obawiam sie że cała szafa z B5 może nie pasować montażowo.
    powodzenia w modowaniu :zdrowko:

  • Bardzo fajne masz te zegary kapi 🙂 <!-- s:) -->

  • dzieki :zdrowko: [url=http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=7690]więcej tutaj 🙂 <!-- s:) -->[/url]