Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Jakie amortyzatory tylne - Fabia Kombi

Temat utworzony · 4 Posty · 5650 Wyświetlenia
  • Witam,
    Jestem nowym użytkownikiem forum.
    W mojej fabi padł lewy tylny amortyzator. Podczas jazdy słychać stukanie a najprostszy test na sprawność amortyzatora (nacisnąć i sprawdzić czy auto "skacze") potwierdził moje obawy.
    Dodam, że auto ma 215k km przebiegu na polskich drogach. Mam je od ok. roku i nie wiem czy amorki były wymieniane czy nie. Amortyzator padł w czasie mrozów i jazdy po naszych drogach. Tyle tytułem wstępu.
    [b]Jakie amortyzatory na tył polecacie?[/b]
    Wiem, że jest ogólny post o amortyzatorach ale nie ma konkretnych odpowiedzi.
    Co tak naprawdę warto kupić?
    Orginał - jako sam wkład amortyzatora? -ok. 360/2szt.
    Kompletny orginał z oldbojnikiem i top mountem? - ok. 460 2szt/kpl
    Może zamiennik? Tu myślę o KYB(280/2szt.) lub Sachs(320/2szt). Bilstein(240/2szt. kpl) i monroe raczej odpada sądząc po relacjach z forum. Chociaż Bilstein jest w dobrej cenie 😉 <!-- s;) -->
    Będę wdzięczny za opnie o tych produktach. Chodzi mi o ewentualny wpływ na zwieszenie samochodu jaki odczuliście, o trwałości czy problemy z montażem.
    Proszę o podzielenie się doświadczeniem 🙂 + ewentualnymi uwagami.

    Z góry dzięki.
    Pozdrawiam,
    Marek

  • Ja wybrałbym bilsteina, uważam, że jest to rozsądna propozycja między ceną, a jakością. Aktualnie jeżdżę na łącznikach stabilizatora tej firmy. Amory wszystkie mam orginalne i sprawne mimo blisko 170tys. km.

  • Do ostrzejszej jazdy lub jazdy po dziurach lub z obciazeniem polecam Kayaba Ultra SR 🙂 <!-- s:) --> Z reszta Exel-g tez sa spoko.

  • Witam,

    Ostatecznie zakupiłem amortyzatory Sachsa. Pogrzebałem troche w internecine i znalazłem na ich stronie identyczy nr częci jak dla produkcyjnych.
    Warto jeszcze zaznaczyć, że do mojej Fabi były dedykowane 2 typy amorów - standard i bad road - w zależności od regionu sprzedaży samochodu. U mnie był zasotosowany typ bad road co było zgodne z nr VIN i miejscem zakupu auta - Polska 🙂 <!-- s:) -->.

    Co do użytkowania amortyzatorów przez ostatnie dwa lata to jak dla mnie wszystko jest ok. Zachowanie auta nie zmieniło się w moim odczuciu, wszystkie nierówności są ładnie "wybierane", nic nie cieknie, nic nie chałasuje.

    Jak dla mnie wybór był OK.