Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] Usterki elektryki

Temat utworzony · 3 Posty · 1025 Wyświetlenia
  • Witam

    1. Pierwsze pytanie nie działa mi tzw "klakson" sprawdziłem bezpieczniki. Chciałem sprawdzić czy przewód się nie odłączył albo nie przetarł ale nie wiem gdzie Skoda ukryła klakson?
      Raczej gdzieś za zderzakiem i czy trzeba zdejmować zderzak żeby go wymienić?

    2. Po drugie jak otwieram drzwi od kierowcy to nie zapala mi się lampka we wnętrzu, a przy włączonych światłach nie ma sygnału dźwiękowego. Gdy otwieram drzwi pasażera wszystko działa poprawnie - gdzie jest czujnik otwartych drzwi?

    3. Tylną klapę (Fabia Combi) mam zamykaną z centralnego zamka (centralny sterowany kluczykiem nie pilotem), raz mi się otwiera wszystko normalnie, innym razem przycisk nad tablicą rejestracyjną nie stawia oporu jakby centralnie nie otworzył zamka, muszę otwierać tylne siedzenie i odblokować zamek ręcznie - po czym przycisk nad tablicą znowu działa.
      Co jest nie tak?

    Za info wielkie dzięki

  • Witam.
    Punkt1.Klakson umieszczony jest pod zaślepką halogena lub halogenem jak masz od strony kierowcy czyli prawej stojąc naprzeciw auta od frontu. Do ewentualnej wymiany nie trzeba zdejmować zderzaka. Sprawdź,czy słychać we wnętrzu auta z lewej strony pod kierownicą charakterystyczną pracę przekaźnika klaksonu po naciśnięciu klawisza na kierownicy. Powinno być słyszalne takie stukanie.Musisz mieć przekręcony kluczyk w stacyjce na raz (wtedy zapalają się kontrolki).Bez kluczyka na raz nie działa klakson.

    Punkt2.Masz uszkodzony włącznik w zamku drzwi który nie daje informacji o otwartych drzwiach i zapala lampkę.Zamek można wykręcić i wymienić ten włącznik na nowy i będzie hulać-znajdz na forum bo temat był poruszany.Nie jedź z tym do serwisu bo tam wymienią Ci cały zamek i skasują sporo.

    Punkt3.Przyczyn może być kilka,a mianowicie:uszkodzony włącznik otwierania w klapie,przerwanie przewodów klawisza klapy (w gumowej osłonie całej wiązki klapy między klapą a nadwoziem),uszkodzona krańcówka w zamku która informuje sterownik o już otwartych drzwiach.Najczęściej jest to objawem przerwanych przewodów w przelotce gumowej między klapą a nadwoziem.Trudno jednoznacznie odpowiedzieć,która to usterka z wymienionych tutaj w opisie. Myślę,że trochę naprowadziłem na trop co i gdzie. Pozdrawiam.

  • [b]dysiownik[/b], [url=http://www.fcp.pl/forum/search.php]> klik <[/url] - uczmy się zachować porządek.
    za "sprzątanie" bedą nagrody w postaci czerwonego paska.
    temat do zamknięcia.