Witaj na forum Fabia Club Polska

Głośniki tył

Temat utworzony · 237 Posty · 123526 Wyświetlenia
  • [quote="Torrence"] Jakie głośniki wchodzą na tył do Fabii 1 HB? 100mm?[/quote]

    Dokładnie do hatchbacka z tyłu na fabryczne miejsce pod głośniki wchodzą 100mm cacka. Ja mam zamontowane głośniczki Sony, polecam przed montażem zdemontować mocowania pasów bezpieczeństwa - łatwiejsze manewrowanie ze śrubkami wtedy jest oraz lepszy dostęp do gniazda w samym rogu pod śrubkę. Po montażu przykręcamy solidnie ponownie pasy bezpieczeństwa. Kabel możesz sobie pociągnąć przez środek auta i pod matami tylnych siedzeń. Nie powinno być to trudne. Tylko trzeba uważać podnosząc ten wielki, długi plastik co biegnie między siedzeniami aby nie urwać mocowania zasilania i oświetlenia zapalniczki.

  • Panowie, jak zdemontować plastiki od wewnątrz kabiny - mam na myśli plastik z progu i ze środkowego słupka? Musze jakoś przeciągnąć kable ale nie wiem jak zdemontować plastiki (jeden już nadłamałem) 😞 <!-- s:( -->
    mam już zdjęte boczki drzwi więc chciałbym szybko sięz tym uporać

  • witam,

    koledzy, teraz to już zgłupiałem. ma fabie II kombi wersja Joy. wersja całkiem fajnie wypasiona,ale ... niestety głośników z tyłu brak.
    czy mógłby ktoś powiedzieć:

    1. czy w fabii II sa pociągnięte kable do tylnych głośników oraz ewentualnie jak to sprawdzić bez zdejmowania boczków, tzn czy 8 kabli wychodzących ze złączki ISO za radiem to napewno wyciagnieta instalacja.

    2. a może któreś wersje miały pociagniete instalacje, jesli tak to które

    3. jakie głośniki zastosować? tylko 2 woofery czy 2 woofery i 2 twittery?
      zaproponujcie jakieś konkretne modele głosników które tam wchodza.

    pozdrawiam serdecznie i licze na jakieś konkrety

  • [quote="jszalanski"]witam,

    1. czy w fabii II sa pociągnięte kable do tylnych głośników oraz ewentualnie jak to sprawdzić bez zdejmowania boczków, tzn czy 8 kabli wychodzących ze złączki ISO za radiem to napewno wyciagnieta instalacja.

    2. a może któreś wersje miały pociagniete instalacje, jesli tak to które

    3. jakie głośniki zastosować? tylko 2 woofery czy 2 woofery i 2 twittery?
      zaproponujcie jakieś konkretne modele głosników które tam wchodza.
      [/quote]

    4. nie są, sprawdzenie tylko przez ściągnięcie

    5. tylko te doposażone fabrycznie lub w salonie w komplet głośników z tyłu

    6. ja mam JBL 2 drożne, nie osadzałem twiterów w dedykowanym miejscu

  • Ja się tak załatwiłem w Octavi.
    Musisz tylko zdemontować radio i zobaczyć czy są wyprowadzone kable z kostki połączeniowej.
    Ja rozebrałem boczki i nie ma kabli, a wystarczyło wyjąć radio.
    Można to też sprawdzić w gumie łączącej słupek z drzwiami, tylko nie nalezy kabli od cenarala pomylić z głośnikowymi.

  • [quote="nikon"][quote="jszalanski"]witam,

    1. czy w fabii II sa pociągnięte kable do tylnych głośników oraz ewentualnie jak to sprawdzić bez zdejmowania boczków, tzn czy 8 kabli wychodzących ze złączki ISO za radiem to napewno wyciagnieta instalacja.

    2. a może któreś wersje miały pociagniete instalacje, jesli tak to które

    3. jakie głośniki zastosować? tylko 2 woofery czy 2 woofery i 2 twittery?
      zaproponujcie jakieś konkretne modele głosników które tam wchodza.
      [/quote]

    4. nie są, sprawdzenie tylko przez ściągnięcie

    5. tylko te doposażone fabrycznie lub w salonie w komplet głośników z tyłu

    dzieki kolego, napisz jeszcze jakie JBL-e załozyłeś. tzn jaka średnica, a najlepiej model, bo głośniki pewnie nie mogą byc też zbyt głebokie.
    i jeszcze jedno, czy te głosniki weszły Ci bez żadnych przeróbek, tzn dystansów i in.

    1. ja mam JBL 2 drożne, nie osadzałem twiterów w dedykowanym miejscu[/quote]

    dzieki kolego,

    napisz jeszcze proszę jakie te JBL-e załozyłeś, najlepiej symbol,
    wiesz, oprócz srednicy wazna jest także głebokość głosnika, więc nie bedę kombinował tylko kupie coś sprawdzonego.
    napisz również, czy musialeś pod te głosniki robić jakieś przeróbki? dystanse czy cos takiego.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 03-04-2012, 12:48[/i] ][/size]
    sprawdziłem ceny w dwóch różnych serwisach, założenie: oryginalne skodowskie głośniki.
    pierwszy: 800 za głośniki + 500 za montaż
    drugi: 400 za głośniki + 250 montaż (3 h roboty)

    trzeba będzie samemu wziąć hertz-e kupić i troszkę popracować

  • Na tylnej półce w sedanie zrobione jest miejsce na 13. Niestety przy montażu owych 13 pomocny jest demontaż półki.

  • [quote="Kaczmar"]Na tylnej półce w sedanie zrobione jest miejsce na 13. Niestety przy montażu owych 13 pomocny jest demontaż półki.[/quote]

    A jak tą półkę zdemontować ? Kable pociągnąłem , doszedłem do półki, odczepiłem tapicerkę z bagażnika i :mur: <!-- s:mur: --> .
    Nie mam pomysłu, a nie chciałbym już niczego połamać :kwasny:

  • Kolego musisz opuścić oparcie od tylnej kanapy i będziesz tam miał w górnej części 2 śrubki, reszta to już same spinki (5 szt.) widoczne na foto.

  • Witam, zamierzam zamontować głośniki do mojej F1, w tylne seryjne miejsca za zagłówkami, (ewentualnie plus twetery w drzwiach) , przód mam seryjne głośniki w drzwiach oraz twetery w słupku.

    Zainwestowałem w takie radyjko: Pioneer DEH-1700UBG : [url]http://allegro.pl/pioneer-deh-1700ubb-1700ubg-radio-cd-usb-promo-i5107368192.html[/url]

    I teraz moje pytanie, po przewertowaniu forum, dowiedziałem się że najłatwiej sprawdzić czy mam podciągnięte kable za kostką w radiu. U mnie wygląda to tak :

    [img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/11023018_800569806677629_852827132_n.jpg?oh=a10ffb8d599ef486d1009df033936907&oe=54F046C8&gda=1425028437_ad99f6801b97c8a898b12d25bd54a451[/img]

    Czy te 8 przewodów oznacza że mam puszczone już przewody do tyłu? Jeśli tak to gdzie ich szukać? Dodam że mam wersję Classic, więc nie spodziewam się żeby to były seryjne, tylko ktoś to musiał robić na własną ręke.

  • Troszkę ciężko tu dojrzeć stąd moje pytanie.Masz dwie kostki wpięte w adapter: jedna to zasilanie z podtrzymaniem, druga to głośniki.Czy te 8 przewodów jest na obu kostkach czy masz je na brązowej?Jeśli masz 2x4 (kostki x przewody) to masz tylko dwa głośniki.

  • Niestety w brązową kostke mam wpięte tylko 4 przewody, więc kable są tylko pod przednie głośniki. 😞 <!-- s:( -->

    Co zatem polecacie, biorąc pod uwagę jakość jak i finanse. Czy ciągnąć Kable do tyłu i montaż głośników, ( tylko seryjne miejsca, tylna półka odpada), czy lepiej wymienić przednie seryjne na coś lepszego?

  • Kaczmar, widzę że montowałeś głośniki na tylnej półce w sedanie. Powiedz mi Kolego jaki rozstaw otworów jest przewidziany w miejscu montażu głośników na tylnej półce i jaka długość przewodu będzie potrzebna.

  • To juz koniec rozpisywanie sie na temat głośników.Jak widze lipa sie zrobiła delikatna.

  • jakie polecacie głośniki do kombiaka na tył

  • Witam,

    Czy ktoś z was montował tylne głośniki do Fabii Classic? Mam nowe głosniki na przód (2 tweetery i 2 basowe) i chcę te stare z przodu wrzucić na tył. Są tam już wiązki, wtyczki, kable żeby je podłączyć czy też trzeba to ciągnąc samemu?

  • Wiązke trzeba dorobić we własnym zakresie 🙂 <!-- s:) -->