Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] instalacja halogenów + day light w Fabii 2 FL

Temat utworzony · 113 Posty · 72144 Wyświetlenia
  • witam,
    zakupiłem lampy, zastanawiam się jednak jak kłopotliwy może okazać się montaż, po przeczytaniu instrukcji do octavii w wersji mint trochę straciłem pewność siebie, wydawało mi się, że wiązki będą pociągnięte w zderzak i wystarczy zakupić pokrętło z opcją halogenów, ew. jakiś przekaźnik. Czy ktoś instalował już te światła ?

  • sprawdz jeszcze czy sterownik centr elektryki obsłuży halogeny żeby nie było jak w Octavii że trzeba go wymienić.
    jeśli masz odrobine zacięcia technicznego to sobie poradzisz.
    jeśli coś ci brakuje ( schemat) pisz - wkleimy na forum 🙂 <!-- s:) -->
    jesli halogenów nie masz to małe prawdopodobieństwo, że bedzie instalacja.

    na OCP kolega Biszczu ma taki opis żeby zamontować halogeny w OII
    [quote]Koszty:
    -lampy z możliwością doświetlania zakrętów o nr 1Z0 941 700 A i 1Z0 941 701 A - 100 pln
    -2 szt kostek o nr 7H0 941 165 - 10 pln / sztuka
    -2 szt kabelków żółtych o nr 000 979 244 E - 12 pln / szt
    -żółty kabelek serwisowy - 8 pln
    -Bordnetz o nr 3C0 937 049 AJ - 100 pln
    -2 szt żarówek Hella H8 - 28 pln / szt
    -przełącznik świateł z funkcją AUTO o nr 1Z0 941 431 GV - 90 pln
    -6 metrów kabelka 2,5 mm2 - 16 pln
    -peszel - 11,37 pln
    -montaż + kodowanie przez człowieka z ASO - 180 pln

    Czas montażu:

    • 2 godziny

    Trudność montażu:

    • dla mnie trudna, dla montującego łatwa
      [/quote]
  • kostek niestety się nie doszukałem w zderzaku 😕 ale lampki założyłem 🙂 <!-- s:) --> na razie jako atrakcyjniejsza zaślepka
    jako że auto jest jeszcze na gwarancji zadzwonię do aso i zapytam ile by sobie życzyli za podpięcie tego, jeśli rzucą kosmiczną kwotą będę musiał zaczekać aż minie gwarancja i udam się do znajomego elektryka, żeby to podłączył, sam czuję się średnio w tym temacie... w każdym razie wydaje mi się, że jeżeli jest opcja świateł dziennych włączanych samoczynnie przy odpalaniu to nie powinno być problemu, aby ten prąd skierować do dolnych żarówek, a nie na główne lampy :?

  • Pamiętaj, że każda zamontowana lampa na pojeździe musi działać. W przeciwnym wypadku możesz stracić podczas kontroli policyjnej dowód rejestracyjny.

  • pamiętam, ryzykuję świadomie 😉 <!-- s;) -->

  • [b]granit[/b], jeśli elektryka jest sterowana przez CAN, to sprawa nie jest tak prosta jak myślisz. podłacz jak nakazuje instrukcja / schemat. inaczej coś możesz "spalić" w aucie.
    wg nowych przepisów, dzienne maą sie załączać po przekręceniu kluczyka.
    jeśli instalację zrobisz zgodnie ze schamatem skody to małe prawdopodobienstwo by serwis sie tego przyczepił.

  • a schemat możesz mi udostępnić ? tylko jakiś taki dla laika 😉 <!-- s;) --> ogólnie zajrzałem dziś do tablicy bezpieczników i jest tam przełącznik odpowiedzialny za załączanie bądź nie świateł dziennych. Napiszę jak ja sobie wyobrażam podłączenie i proszę o weryfikację w czym się mylę, więc moje wyobrażenie jest takie, że: żarówki muszą być podpięte pod skrzynkę z bezpiecznikami, od skrzynki z bezpiecznikami idzie jakiś kabelek do włącznika(halogeny), który steruje załączaniem, a w przypadku świateł do jazdy dziennej prąd idzie do żarówek od razu przy odpalaniu....

  • [quote="granit"] schemat możesz mi udostępnić [/quote]
    podeślij mi na PW vin i oznaczenie silnika i skrzyni biegów oraz rok auta. poszukam schematu.
    [quote="granit"]Napiszę jak ja sobie wyobrażam podłączenie i proszę o weryfikację w czym się mylę,[/quote]
    podesle schemat i sam zweryfikujesz.

  • [b]granit[/b] ile zapłaciłeś za te halogeny ? no i jak udał się montaż ? Też myślę o montażu u siebie takich świateł.

  • schematy połaczeniowe dla F2 wrzuciłem na chomika [url=http://chomikuj.pl/fabiaclub]>klik<[/url]

  • jeszcze raz dzięki za schematy kapi ![b]dark[/b], na razie mam je zamontowane zamiast zaślepek w zderzaku - rozkminiam temat, ale jest ciężko, ASO Bednarek w Łodzi stwierdziło, że nie ma technicznej możliwości zamontowania tych lamp w moim samochodzie, a ASO Łomża ma mi dać odpowiedź w poniedziałek, na razie napisali, że nie występuje zestaw w pakiecie akcesoriów do mojego modelu 😉 <!-- s;) --> natomiast cena za dwie lampki to 300 zł

  • Skoro występuje taka opcja w wyposażeniu to musi się dać. Szkoda że jak kupowałem auto to nie wybrałem sobie tego dodatku (cena 800). Zaczekam jak Tobie uda się podłączyć te światełka 😉 <!-- s;) -->

  • gdybym ja kupował to auto z salonu zapewne lampy jak i kilka innych rzeczy znalazłoby się w wyposażeniu od razu 🙂 a tak trzeba kombinować 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="dark"]Skoro występuje[b] taka opcja [/b]w wyposażeniu to musi się dać.[/quote]
    magiczne słowo a zmienia tak wiele 😉 <!-- s;) -->
    właśnie te [b]opcje[/b] konfigurują nam samochód bo producent nie zakłada uniwersalnych sterowników.

  • [quote="kapi"][quote="dark"]Skoro występuje[b] taka opcja [/b]w wyposażeniu to musi się dać.[/quote]
    magiczne słowo a zmienia tak wiele 😉 <!-- s;) -->
    właśnie te [b]opcje[/b] konfigurują nam samochód bo producent nie zakłada uniwersalnych sterowników.[/quote]

    Może masz rację, ale chyba w jakiś sposób da się to podłączyć ? Sam się na tym nie znam ale mam nadzieję że są specjaliści którzy sobie z tym poradzą 😉 Dla mnie ewentualną drugą opcją mogą być tylko światła do jazdy dziennej o których montażu było już pisane na forum.

  • Witam was 🙂 <!-- s:) -->
    Też jestem zainteresowany tymi halogenkami i pytałem się w serwisie o to. A więc tak. Da się to zrobić koszt 1100 + złączki i przewody itp.
    Nie jest to takie proste jak tu co poniektórzy piszą. Sprawa ma się tak że poza montażem trzeba zrobić adaptacje z komputerem. W innym wypadku będzie wyskakiwał błąd. Nie będzie ich wykrywało jako światła.
    Maly kosztorys
    ceny z aso

    1. przełącznik - 250 zł
    2. halogen - 250 zł
    3. robota - 363 zł

    Nie wiem jak ceny się kształtują poza aso.

  • [b]TOMUŚ[/b], F2 jest na CAN ( co potwierdził już enemik) i MUSI być zrobiona adaptacja. sprawa wygląda bardzo podobnie jak w OII gdzie masz podane linki do tutoriali.

  • Mi w ASO zaproponowali cene uwaga uwaga .... 2590 PLN :szok: (jest to cena materiałów i robocizny) jaja se chyba robią 🙂 <!-- s:) -->

  • [b]Dark[/b] to ładnie Ciebie potraktowali 😄 :rotfl: . To ja się pytałem w serwisie Vw i Audi i mi policzyli kwotę dużo mniejszą 🙂 . Tonie się nawet oplaci przyjechać na Śląsk i sobie tu zamontować te światełka 🙂 <!-- s:) -->