Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Dalej szarpie kierownicą

Temat utworzony · 23 Posty · 1999 Wyświetlenia
  • Witajcie ...

    Zrobiłem już wszystko ...
    Opony sprawdzone, felgi nigdzie nie wykrzywione, zawieszenie całe sprawdzone, wszystko sztywniutkie jak fabryka.

    Ale dale delikatnie szrpie z tym ze teraz przy 60-70 km/h :wsciekly: :wsciekly: :wsciekly: <!-- s:wsciekly: -->

    Słuchajcie ...ZWARIOWAŁEM

    Może to po prostu, choć mało podobne Tarcze hamulcowe, są trochę zwichrowane bo jak naciskam na hamulec to czuć pulsacyjne hamowanie...

    A jak nie to co robić...!!!!?????? 😞 😞 😞

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 12-02-2012, 15:08[/i] ][/size]
    aaaa PANOWIE tylko dodam ze nie zawsze szarpie, wydaje mi się ze jak pojeżdzę kilka kilometrów to problem ustaje.... :zdegustowany: :zdegustowany: :zdegustowany:

  • anubis

    A gdzie ta śruba się znajduję ??? :dontgetit: <!-- s:dontgetit: -->
    Dostanę ją z pod lewarka ?
    A jest jeszcze coś co może takie skutki wywołać ?

  • [b]mariomario[/b], amortyzatory są sprawne?

  • Tak, oczywiście. Amory są wporządku... 🆗 <!-- s🆗 -->
    Wiecie co....
    sprawdzę to dokręcenie śruby kolumny kierowniczej ( tylko powiedzcie gdzie ona jest )
    Jak mu nie przejdzie pojadę do kolegi i jeszcze raz wszystko obejrzę minimetr po minimetrze. 😕
    Nie mam innego wyjścia....

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 12-02-2012, 21:42[/i] ][/size]
    Zdono...

    A co myślisz o tarczach chamulcowych....? :zakrecony:

    wydaje mi się ze teraz może ścisneło tym mrozem i taki problem powstał. Nie przypominam sobie zebym miał taki problem jak było ciepło. Chyba ze tego jakims sposobem nie zauważyłem... 😕 😕 😕

  • [quote="mariomario"]sprawdzę to dokręcenie śruby kolumny kierowniczej ( tylko powiedzcie gdzie ona jest )[/quote]
    od dołu belki są śruby po dwie na stronę.

    [quote="mariomario"]Zdono...

    A co myślisz o tarczach [b]chamulcowych[/b]....?[/quote]
    a czy przy hamowaniu dużo pulsuje pedał? i czy wtedy też czuć to na kierownicy.
    W miarę miejsca i możliwości rozpędź się do około 100km/h i zacznij hamować lekko i coraz bardziej i zauważ czy to szarpanie się nasila czy zmniejsza..

    [color=#DC143C]mariomario - Hamulcowych przez samo "h" 😉 <!-- s;) -->[/color]

  • Racja samo ,, h ,,

    dziś sprawdzę czy też bije przy hamowaniu., mam trzy dni wolnego to postaram się z tym porządek zrobić.
    Ale z tego co zauważyłem to wystarczy nacisnąć delikatnie hamulec i już czuć pulsacyjne hamowanie i raczej nie zauważyłem zeby kierownica biła. Sprawdzę jeszcze raz.

    Ale mnie to szlak z tym trafia... :cenzura: <!-- s:cenzura: -->

  • U mnie było podobnie, 50 -70 km kierą mi ruszało ;/ amory sprawne wszystkie tuleje łączniki sworznie okej, opony okej, na nowo wyważone, zbieżność zrobiona a ta dalej buja ... prosty zabieg przełozyłem opony przód na tył i przestało ... najlepsze w tym wszsytkim jest to, że te opony na których bujało były w ubiegłym sezonie zimowym założone na przodzie i nic mu wtedy nie było, przeleżały w garazu przez lato i teraz zaczeły bujać ;/ co prawda już są na tyle i nie mam tego zjawiska ale czemu jak w ogole to nie mam zielonego pojęcia ....

  • [quote="wroni"]przeleżały w garazu przez lato i teraz zaczeły bujać [/quote]
    Według książkowego przechowywania opon należy położyć je poziomo jedna na drugiej i co kilka tygodni zmieniać kolejność opon, aby nie uleżały się, maksymalnie mogą być 4 (jedna na drugiej)

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 13-02-2012, 16:09[/i] ][/size]
    [b]mariomario[/b], jak dojdziesz do czegoś to napisz 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="zdono"]
    Według książkowego przechowywania opon należy położyć je poziomo jedna na drugiej i co kilka tygodni zmieniać kolejność opon, aby nie uleżały się, maksymalnie mogą być 4 (jedna na drugiej) [/quote]
    u mnie staly w kanale kolo siebie
    ps. na tą zime kupiłem dwie nowe jeszcze i te nowe chcialem dac na tyl ale wyszlo jak wyszlo.

  • Słuchajcie Panowie ...

    Przełożyłem opony już wcześniej i jest dużo lepiej. Ale problem jednak został .
    Jutro lub pojutrze znajomy wezmie Fabkę i będzie ze mną sprawdzał wszystko dokładnie.
    Ale myślę ze jutro zajrzy...

    A jak jadę 60-70 km/h i hamuję to też czasem bije mi kierownica ( Odpowiedz dla Zdono )
    Czyli jak bije to czy hamuję, czy też nie , czy naciskam na gaz, to jest to samo, ani lepiej ani gorzej.

    😕 😕 😕 😕 <!-- s:/ -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 13-02-2012, 19:05[/i] ][/size]
    aaaaaaa...
    dziś na wszelki wypadek przesmarowałem tłoczki zacisków hamulcowych....
    JEDNAK MYŚLAŁEM ZE DAM SPOKÓJ Z TYM ALE JEDNAK ZAWZIOŁEM SIĘ I OBIECUJĘ ZE DAM RADĘ... :zly:

    Na pewno dam znać

    Zobaczymy ..... :chytry:

  • a opony masz pierwszy sezon? czy jeździłeś wcześniej na nich?

  • Zdono...

    Opony nie są nowe ale wydaje mi się ze jak kupiłem od poprzedniego właściciela to nic nie szarpało a tera szarpie.
    Może zeczywiście mają dosyc i coś tam w tych oponach jest nie tak.
    Sprawdzę zawieszenie, jak będzie wszystko ok, to kupuję opny nowe.

    Będę drążył temat az , będzie dobrze...

  • Jak masz czas to zmień dwie przednie na letnie i zobacz czy to będzie dalej szarpało.

  • Najpierw podjadę na warsztat do znajomego i będziemy dziergać ja to nie pomoże to kupuję opony i zobaczymy wtedy co będzie... 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="mariomario"]Najpierw podjadę na warsztat do znajomego i będziemy dziergać ja to nie pomoże to kupuję opony i zobaczymy wtedy co będzie... 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Jeszcze go odpal podniesionego i zobacz czy koła kręcąc się w powietrzu nie mają bicia na boki.

  • Słuchajcie...

    Umówiłem się z moim mechanikiem dopiero na Poniedziałek, bo ma trochę roboty a na dodatek zawaliło go śniegiem.
    Albo w Poniedziałek albo we Wtorek napiszę czy coś w tej Fabce znajdziemy...

    ...apropo... Jak wczoraj jechałem do pracy około 3 kilometrów to nie czułem żadnego szarpania , ale będę dziergał temat u mojego kolegi w warsztacie...

    Pozdrawiam

  • Czekamy na info 😉 <!-- s;) -->

  • Właśnie przed chwileczką przyjechałem z warsztatu....

    Przejrzeliśmy wszystko minimetr po minimetrze. I nic żeśmy nie znależli.
    Wziełem go na podnośnik włączyłem 4 bieg i kolega zauważył bicie w jednym kole. Drugie też bije ale mniej. Felgi są wporządku.
    Jutro po pracy jadę do Oponiarza i kupuję dwie nowe opony. 😐 <!-- s:| -->
    Nie ma co. Jeśli to nie to, to poprostu już nie wiem co.
    Ale myślę ze będzie dobrze.

    Diagnoza... Opony
    Jutro bądz w pojutrze napiszę czy udało mi się usunąć usterkę...
    Trzymajcie kciuki 🆗 🆗

  • [quote="mariomario"]Właśnie przed chwileczką przyjechałem z warsztatu....

    Przejrzeliśmy wszystko minimetr po minimetrze. I nic żeśmy nie znależli.
    Wziełem go na podnośnik włączyłem 4 bieg i kolega zauważył bicie w jednym kole. Drugie też bije ale mniej. Felgi są wporządku.
    Jutro po pracy jadę do Oponiarza i kupuję dwie nowe opony. 😐 <!-- s:| -->
    Nie ma co. Jeśli to nie to, to poprostu już nie wiem co.
    Ale myślę ze będzie dobrze.

    Diagnoza... Opony
    Jutro bądz w pojutrze napiszę czy udało mi się usunąć usterkę...
    Trzymajcie kciuki 🆗 🆗 [/quote]

    No to czekamy dalej 😉

  • PANOWIE !!!! POZAMIATANE !!!!!

    WYMIENIŁEM Z PRZODU OPONY NA NÓWKI I JEST MALINA !!!!! :hurra: :hurra: :hurra: <!-- s:hurra: -->
    :zdrowko: :zdrowko: :zdrowko: :zdrowko: :zdrowko: :zdrowko: :zdrowko:

    Nawet kierownica nie ciągnie w prawo, poproztu zupełnie inaczej się prowadzi...

    HURAAAAA :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :super: :super: :super: :super: