Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Spalanie

Temat utworzony · 9 Posty · 6609 Wyświetlenia
  • Witam

    Ostatnio jeżdżę na trasach ok 20km. Policzyłem spalanie i wyszło mi 8,2l Przejechałem autem 140tys km i nigdy mi tyle nie paliło. Przepustnica nigdy nie była czyszczona może to przez nią tak wysokie mam spalanie
    Proszę o radę czy trzeba wyczyścić przepustnicę oraz czy to zmniejszy spalanie??

  • jak dawno zmieniałeś filtry, zwłaszcza powietrza? Może zalałeś jakiegoś słabego paliwa co też wpływa na spalanie. Są też przypadki, że na którymś z kół hamulec trzyma. Ciśnienie w oponach, zbieżność, teściowa w samochodzie - wszystko to może zwiększać spalanie 🙂 <!-- s:) --> Przepustnica jak najbardziej wpływa na spalanie, ale na początek proponuje te prostsze zabiegi, o których wspomniałem.

  • wszystkie filtry zmieniałem 3500 km temu
    W aucie jeździ przeważnie jedna osoba. Koła podnosiłem i lekko się obracają. Także nie mam pojęcia

  • [b]maninnew[/b], jezdzilem 2 Lata z fabka z takim silnikiem jak Ty masz. jedyna roznica to to ze moja miala automatyczna skrzynie 🙂 <!-- s:) --> to spalanie w miejscie ponizej 8 nie spadalo 😜 w trasie jak oszczednie sie jechalo bylo 6,5 l... moze po prostu paliwko jej sie nie spodobalo?;>

  • do tej pory spalanie wynosiło max 7,5 litra
    Zastanawiam się jeszcze czy to nie będzie wina dośc sporych mrozów oraz jazdy na krótkich odcinkach (max 20km) Zatankowałem do pełna na innym cpnie Zobaczymy
    W lato spalanie wynosiło ok 6,3-6,6l na 100km

  • jak najbardziej temperatura i warunki drogowe mają wpływ na spalanie. Różnica nie jest aż tak ogromna żeby to wykluczyć. Śnieg na drodze, grzanie auta, uwalnianie się z grząskiego śniegu to wszystko zwiększa zapotrzebowanie na paliwo.

  • Dodam tylko żebyś sprawdził sobie świeczki + połączenia ich z listwą zapłonową oraz listwę zapłonową

  • W obecnych warunkach wyższe spalanie to nic nadzwyczajnego ogrzewanie itp biorą trochę prądu. Poczekaj aż się skończy zima i wtedy będziesz widział czy faktycznie bierze więcej.

  • Moja Fabia 1,2/40kw zero mocy pali w zimę w mieście 11-12l a w lato koło 10l BP:)