Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Montaż głośników na przód 64mm ???

Temat utworzony · 6 Posty · 6857 Wyświetlenia
  • Witam,

    Mam taki problem ponieważ chcę kupić do F1 głośniki "Morel tempo 6" , ale one mają 64mm głębokości. Na forum wyczytałem, że bez problemu wchodzą do 58mm, ale spotkałem się z taką teorią, że były montowane 61 mm i [b]PODOBNO[/b] był jeszcze jakiś luz... niestety nie mogę potwierdzić tej informacji :szok: <!-- s:szok: --> . Czy ktoś z Was montował głośniki 64mm i mógłby wypowiedzieć się na ten temat?

    Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

  • dowiedz sie ile maja hertz.'e dsk 165 (bo ja nie pamietam) ja takie montowalem i musialem dac 1.5 dystansa i przez to wyciac dziure w tapicerce...

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 10-02-2012, 10:37[/i] ][/size]
    Te Hertz'e co mam mają 61mm więc jeśli chcesz założyć 64mm to będziesz musiał użyć dwóch dystansów z jednej strony..

  • U siebie zamontowałem Hertz DSK 165 (61 mm) + dystanse 42mm i się zmieściłem, mam jeszcze podkładki (z maty wygłuszającej) od strony magnesu i prowadnicy szyby aby nie stukało wrazie co. Podejrzewam, że 64mm wejdzie ale tapicerka będzie odstawać, pewności nie mam. hmmm....

  • Druid: Nie zmieścisz tego modelu w drzwiach Fabii. Mam je zamontowane na dystansach 44 mm i odległość magnesu od prowadnicy szyby to koło 2mm. Zawieszenie (guma wokół membrany) zbyt mocno opierała się na osłonie drzwi. Niestety musiałem ciąć boczki i stosować oryginalne maskownice. Pierścień plastikowy, w który wkładasz głośnik i siatka dodatkowo utrudniają opuszczanie szyby jeśli masz je ręczne. Jeśli nie chcesz rzeźby w boczkach - zastanów się nad innym modelem. Poza tym Morel Tempo grają obłędnie.

  • Dzięki za info. Zakup moreli odpuściłem i kupiłem płytsze głośniki żeby nie było żadnych komplikacji.

  • Nie ma za co. 😉 <!-- s;) -->
    Doczytałem, że stałeś się szczęśliwym posiadaczem PB L-60cx. Zrób ładną zabudowę tweeterów i nie baw się w ordynarne mocowanie ich do trójkątów (lub jak jesteś mega odważny, to do jasnych słupków przy szybie). To co widać poniżej robiłem pierwszy raz w życiu: pończocha, żywica epoksydowa, szpachla i farba strukturalna.

    [img]http://img692.imageshack.us/img692/6589/trojkatyt.jpg[/img]
    [img]http://img577.imageshack.us/img577/4125/20110709.jpg[/img]