Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] LPG do Fabii 1.2 HTP (64KM) - prośba o opinie i porady

Temat utworzony · 50 Posty · 40034 Wyświetlenia
  • [quote="rufus"]Jak tam zakup dojazdówki?[/quote]

    Szukam cały czas, dzisiaj mi uciekła jedna: http://moto.allegro.pl/kolo-dojazdowe-14stka-vw-seat-skoda-5x100-igla-i1666716868.html<!-- m --> i trochę zły jestem, że od razu jej nie kliknąłem.

  • Również korci mnie kupienie dojazdówki 😄 , będzie mniej miejsca zajmowała w bagażniku ^^. W sumie to i tak w sedanie to bez różnicy 😛 . Ma ktoś może wyłapaną już jakąś "okazję" 😄 <!-- s:D -->?

  • [b]polkasa[/b], Ja kupowałem z allegro od użytkownika "PSL61CE" serdecznie polecam, napisz do niego może ma akurat, ja zapłaciłem z tego co pamiętam 125 zł.

  • Witam.Mam pytanie noszę się z zamontowaniem instalacji gazowej ale słyszałem od znajomego elektryka żeby nie da się wpiąc w instalacje elektryczną w okolicy cewki gdyż bedzie sie psuc(tzn. cewka uszkadzac gdyz jakis wiekszy pobor pradu moze uszkadzac cewke).Jak u was jest to rozwiazane.Napiszcie też na co zwrocic uwage przy montazu instalacji.

  • [b]lisek311[/b], nie sluchaj "znajomego" elektryka tylko jedz do poleconego przez kogos zakladu

  • Witam kolegów.
    Zastanawiam się nad zamontowaniem gazu do mojej fabii HTP silnik oczywiście 1,2 64 KM

    Koledzy który zakład gazowniczy polecacie w okolicach Radomia?
    Dzwoniłem do AG Centrum i proponowali mi instalacje na następujących częściach:
    Centralka Compact
    Reduktor Toamseto Alaska
    Wtryski Hana 2000

    Cena całej instalacji 2200zł czy to dobre rozwiązanie? Zakładał ktoś może u nich?

  • Korzystam z gazu 134000 km,z silnikiem HTP 40 KW, nie mam zastrzeżęń, zużycie oleju bez dolewania,zużycie gazu 9/100 km,AG AUTO GAZ CENTRUM przełącznik SIROCCO.Pomyślności Zygmunt

  • Witam!

    Zaraziliście mnie tym LPG... wcześniej myślałem że do naszych 3-cylindrówek to nie za bardzo... ale widzę że się wam wszystko fajnie toczy 😉 <!-- s;) -->

    Jak się tylko odkuję finansowo, to chyba sięgnę po to rozwiązanie...

    Czy przy przebiego rzędu 85 kkm zakładanie LPG wiąże się z ryzykiem szybszego zużycia silnika?? (Gaz spala się w większej temperaturze, może to rzutować na nagłe uszkodzenie środka i np. utratę kompresji??) kiedyś taki mit mi się obił o uszy... że jeśli LPG to tylko od nowości! - prawda to??

    Teść mój ma Octavię Tour 1.6 z salonowym Landi Renzo - (100km to koszt rzędu 17-20 PLN w zależności od cięzkości obuwia) - w trakcie 15 tyś. km między wymianą oleju dolewa ok 0,5l żeby utrzymywać stały stan... mówi że przy gazie to ponoć normalne (wyższa temperatura oznacza większe parowanie oleju?? tak to sobie tłumaczy) - to dla zmartwionych ubytkami oleju

    Pozdrawiam! 🆒

  • [quote="abwehry"]Witam!

    Zaraziliście mnie tym LPG... wcześniej myślałem że do naszych 3-cylindrówek to nie za bardzo... ale widzę że się wam wszystko fajnie toczy 😉 <!-- s;) -->

    Jak się tylko odkuję finansowo, to chyba sięgnę po to rozwiązanie...

    Czy przy przebiego rzędu 85 kkm zakładanie LPG wiąże się z ryzykiem szybszego zużycia silnika?? (Gaz spala się w większej temperaturze, może to rzutować na nagłe uszkodzenie środka i np. utratę kompresji??) kiedyś taki mit mi się obił o uszy... że jeśli LPG to tylko od nowości! - prawda to??

    Teść mój ma Octavię Tour 1.6 z salonowym Landi Renzo - (100km to koszt rzędu 17-20 PLN w zależności od cięzkości obuwia) - w trakcie 15 tyś. km między wymianą oleju dolewa ok 0,5l żeby utrzymywać stały stan... mówi że przy gazie to ponoć normalne (wyższa temperatura oznacza większe parowanie oleju?? tak to sobie tłumaczy) - to dla zmartwionych ubytkami oleju

    Pozdrawiam! 🆒 [/quote]

    wiesz, każdy MIT jest po to aby go obalić.
    LPG jest bardziej suchym paliwem, wiec coś musi spalić i niech to jest film olejowy z gładzi cylindrów 😉
    w moim byłym Seicento gaz zakładałem jak miał 55kkm, w niczym to nie szkodzi tak późne zakładanie gazu. niektórzy nawet uważają, że silnik już jest "ułożony".

    co do OII Tour - też ją mam. zaproponuj teściowi zmianę oleju - niech wywali castrola - ja obecnie mam Motul-a X-Cess i oleju nie bierze. ważne też by zrobił regulacje instalacji ALE NIE w aso ..... oni tego nie potrafią.

    Niech teść też sprawdza poziom płynu chłodniczego .... jak będą ubytki to jechać do aso na sprawdzenie montażu .

  • [quote="abwehry"]Witam!

    Zaraziliście mnie tym LPG... wcześniej myślałem że do naszych 3-cylindrówek to nie za bardzo... ale widzę że się wam wszystko fajnie toczy 😉 <!-- s;) -->

    Jak się tylko odkuję finansowo, to chyba sięgnę po to rozwiązanie...

    Czy przy przebiego rzędu 85 kkm zakładanie LPG wiąże się z ryzykiem szybszego zużycia silnika?? (Gaz spala się w większej temperaturze, może to rzutować na nagłe uszkodzenie środka i np. utratę kompresji??) kiedyś taki mit mi się obił o uszy... że jeśli LPG to tylko od nowości! - prawda to??

    Teść mój ma Octavię Tour 1.6 z salonowym Landi Renzo - (100km to koszt rzędu 17-20 PLN w zależności od cięzkości obuwia) - w trakcie 15 tyś. km między wymianą oleju dolewa ok 0,5l żeby utrzymywać stały stan... mówi że przy gazie to ponoć normalne (wyższa temperatura oznacza większe parowanie oleju?? tak to sobie tłumaczy) - to dla zmartwionych ubytkami oleju

    Pozdrawiam! 🆒 [/quote]

    W Fiacie Tempra zakładaliśmy gaz przy 130k km i nic się nie działo ciągnął do 200k (potem wypadek i auto na złom)