Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Masa i staly plus 12V w drzwiach

Temat utworzony · 8 Posty · 1540 Wyświetlenia
  • Witajcie,

    Od rana walcze z podlaczeniem sterownika centralnego zamka na pilota z allegro (jakis RTX).
    Aby sterownik dzialal, musze znalezc staly plus (12v) i mase (minus).
    Czy ktos orientuje sie, ktore to kable w drzwiach?
    Naprawde nie chce mi sie ciagnac plusa i minusa z akumulatora i przez harmonijke do drzwi...poza tym glosnik jest na nity wiec kiepsko byloby te kable przeciagnac (brak otworu w drzwiach).

    Wszelkie podpowiedzi na wage zlota. Jutro od rana dzialam z tematem ponownie 😞 <!-- s:( -->

  • Ok, widzę, ze ciężko trafić na jakikolwiek odzew w tym temacie. To może zmodyfikuję pytanie.

    Centralkę sterowania na pilota będę umieszczać w kabinie (pod kierownicą). Czy zatem bez problemu podłączę się do wszystkich wymaganych kabli bez przeciągania ich do drzwi?
    Nie potrafię zlokalizować stałego plusa (12V) w skrzyni bezpieczników. Ktoś wie?

  • Zasilaniem steruje komfort i po 30min odlacza zasilanie.
    Twój cel raczej będzie trudny tą drogą.
    Stałe zasilanie na pewno będzie na skrzynce na Aku.
    Jeśli chcesz dołożyć moduł to uważam że będzie potrzebować swoich przewodów.

    Zawsze możesz miernikiem sprawdzić gdzie w skrzynce pojawia się plus.

    Może kolega Koleś ci pomoże.

  • To może nieco inaczej:

    Moduł na sterowanie centralnym z pilota kupiłem od firmy RTX (allegro) i dali taki schemat:
    https://tiny.pl/g6lsp<!-- m -->

    Jest on bardzo prosty (opisane kolory kabli), tylko pytanie czy to wszystko znajdę pod kierownicą w okolicach skrzynki bezpieczników?

    Niestety nie posiadam na tę chwilę ani miernika, a nie próbnika
    Do sterowania centralki pilotem potrzeba kabli:

    • żółto-niebieski (otwieranie / zamykanie)
    • masa (minus)
    • stały plus (+12 - jak go zlokalizować? Jaki to przewód?)
    • czarno-biały i czarno-zielony (kierunki)

    Wiem, że żółto-niebieski jest w drzwiach...pytanie tylko, czy po przejściu przez wiązkę na łączeniu drzwi nie zmienia on koloru? I kładąc się pod kierownicą znajdę ten przewód? Ostatecznie chciałem się wpinać w kostkę ISO od radia (stały plus tam, to przewód czarno-niebieski, jak udało mi się znaleźć na tym forum).

  • [quote="kapi"]
    Może kolega Koleś ci pomoże.[/quote]

    Napisałem koledze priv ze wskazaniem tego tematu.

  • najprostszy próbnik sie robi z żarówki i dwóch drutów .
    W przelotce gumowej (słupek/ drzwi) jest zlacze i nie przejdziesz przewodami inaczej niż przez te złącze.

  • rozebrałem już tę przelotkę i obczaiłem co i jak 😉 <!-- s;) --> na szczęście kolory kabli są takie same więc generalnie...nie trzeba rozbierać boczka drzwi aby instalować moduł sterowania na pilota...wszystko jest w kablach pod kierownicą (w boczku)

  • Ok, utknąłem z jedną prostą rzeczą...masa.
    Pozostaje mi ciągnąć kabel z kabiny do akumulatora (-), bo nigdzie nie widzę w pobliżu śruby, do której mogę przykręcić kabel od sterownika.
    Czy ktoś wie którędy najkrócej i najprościej można pociągnąć kabel z kabiny do akumulatora?