Witaj na forum Fabia Club Polska

9

Temat utworzony · 9 Posty · 6380 Wyświetlenia
  • 0

  • Fajna fabcia i niezły z niej "potwór" 😉 Pewnie wielu kierowcom "lepszych" auto szczęka opada na drodze 😛 <!-- s:P -->

  • myślałem, że xenony w serii dawali. No chyba, że ktoś wyciągnął i sprzedał 😉 <!-- s;) --> Turbo od ARL-a za wiele nie zmieni.

  • Nie zawsze w serii były xenony, nieraz same spryski były. Czemu myślisz, że nie wiele zmieni ? W takim bądz razie co zmienić?

  • [quote="marcinek6291"]W takim bądz razie co zmienić?[/quote]
    zobacz opis Fabii [b]dr.O[/b] - w szczególności IC montowany na przodzie samochodu. Wtedy auto bedzie miało czym oddychać 😉 <!-- s;) -->
    gratuluje zakupu :!:
    i nie zapomnij o hamulcach - bo nie sposób się rozpędzić 🙂

  • No o Fmic także myślałem. I w związku z tym mam pytanie. Czy ktoś przerabiał temat Intercoolera z wejściem i wyjściem po jednej stronie. Np. taki : http://allegro.pl/intercooler-550x230x65mm-jednostronny-golf-a3-arl-i2000024161.html<!-- m -->

  • [quote="marcinek6291"]Czemu myślisz, że nie wiele zmieni ? W takim bądz razie co zmienić?[/quote]

    Turbinka od ARL-a jest nie wiele bardziej wydajna od tej co dostałeś w serii. Jeśli chcesz nie więcej niż 200 KM (4xx Nm) i za rozsądne pieniądze bez zbędnych kombinacji to BRD podchodzi 😉 <!-- s;) --> Praktycznie wyjmujesz starą, wkładasz nową, stroisz i jeździsz. Jednak bez FMIC bym nawet nie zaczynał takiej zabawy. Co do IC który ma wlot i wylot po jednej stronie to też nie zaciekawe rozwiązanie.

    Jeszcze mam takie pytanko - mocno kopci twój wozik, bo dość mocno wyciągnięty jest jeśli chodzi o seryjny IC. Pisałeś wcześniej, że trochę daje na czarno tylko jak mocno, bo jeśli kopci mocniej niż seria to na pewno nie służy to silnikowi. Jeśli to nie tajemnica to jaki przebieg ma autko?

  • Powiem Ci, że w serii nic nie kopcił nawet przy ostrej jeździe. Po chipie zaczął kopic i szczerze to wydaje mi się, że za mocno. W sumie jak oglądam filmiki na YouTubie to niektóre fabie także z samym chipem także dosyć mocno kopcą. Ostatnio zauważyłem, że puszcza mi na złączu rur od intercoolera(może właśnie jest to tego wina)
    Silnik ma 120tys przebiegu.
    Myślisz, że może to być wina małego i niewydajnego icka?

  • teoretycznie sądząc po przebiegu o ile jest prawdziwy to silnik powinien być w dość dobrej kondycji. Jeśli chodzi o IC to często i gęsto "osmrodzi" go, bo taki już jest ten seryjny układ. Jeżeli była by nieszczelność wpływająca na kopcenie itp to słyszałbyś gwizdy i kopciłby na siwo, a nie czarno. Im większa dziura w dolocie tym bardziej kopci na siwo. Jeśli mała to słychać tylko gwizdanie. Ja na Twoim miejscu podjechałbym na hamownie i zdjął trochę mocy lub po prostu zrobił FMIC i dopiero zestroił na nowo. Nigdy nie wierz w magików co wysyłają pocztą gotowy program bez testowania na aucie. Takich rzeczy po prostu nie da się dobrze zrobić bez testów na hamowni czy drodze. Jeżeli chcesz namiary na FMIC w rozsądnych pieniądzach i to blisko Twojego miejsca zamieszkania to pisz na PW, a ze strojeniem też mogę coś doradzić na dobrych warunkach 😉 <!-- s;) -->