Witaj na forum Fabia Club Polska

Przepustnica

Temat utworzony · 33 Posty · 6857 Wyświetlenia
  • Witam... Fabia 1.4 16V 75 km 2005 kombi
    Mam problem z obrotami , jak jadę i dojeżdżam do świateł czasem zdarza się że spadają do 550 obr nie zawsze tak jest ale co jakiś czas jest to troszkę denerwujące. :oops: <!-- s:oops: --> Jak np. skręcam kierownicą w lewo lub prawo na sprzęgle zawsze spadają do tych wartości.
    Czasem jak stoi na biegu jałowy i jest włączony silnik co około 4 min spadają tak do około 600 obr. tak jak by coś przerywało.
    Czyściłem przepustnicę adoptowałem ją , wymieniłem uszczelkę pod przepustnicą , rozebrałem ją całkowicie i nawet wyczyściłem trybiki. Żadnego lewego powietrza nie dostaje , wymieniałem świece i wszystkie filtry oprócz paliwowego. Podłączałem pod komp i nic nie wykrywa. W czasie jazdy nic się nie dzieje, wystarczy podjechać pod czerwone światło...czyli wciskamy sprzęgło i hamulec i czasem właśnie spadają do tych 550 obr.
    Co to może być ??? może one tak mają????....zgłupiałem. Może to problem jakiś w elektryce ...
    Może ktoś z was podzieli się takim właśnie zjawiskiem.... 😄
    Pomocy....i pozdrawiam całe forum

  • Może ktoś jednak tak miał ?

  • Ja mam tak ze obroty przy przechodzeniu na luz spadaja mi ponizej tych na luzie ale potem wracaja. Rzadko sie darza zeby zgasl. LPG masz? jak nie to filtr paliwa tez przydalo by sie wymienic, chyba ze byl zmieniany niedawno. Ale zeby obroty spadaly od krecenia kierownica to jakis kosmos dla mnie. Moze alternator? Sprawdzales napiecie?

  • Napięcia nie sprawdzałem i nie wymieniałem filtra paliwa, mi też nie gaśnie ale wydaje mi sie że jak właśnie skrecam to mogą spadnąć ale z tym dojeżdżaniem do świateł i sprzęgiełko i przygasa to mnie bardziej dziwi....

  • LPG też nie mam

  • PANOWIE !!!! nikt takiego czegoś nie miał z tymi obrotami ???? 😞 <!-- s:( -->
    Wczoraj to samo wyjechałem z domu pojeździłem trochę po mieście i znowu hamowanie przed światłami sprzęgło na bieg jałowy a obroty na 550-600 obr. spadły. Ale zauważyłem że zaczyna się tak dziać po dłuższej jeździe.
    Zastanawiałem się nad wymiana przepustnicy ale wydaje mi się że to problem elektryczny...
    Pomóżcie co kolwiek.
    Pozdrawiam

  • W OII tez falowały obroty...
    Może przepustnica, może paliwo... świece, kable/ cewki ...
    W F3 - mi polecili zmiane stacji benzynowej 🙂 <!-- s:) -->

  • kapi ...wszystko co napisałeś wymieniłem, a tankowanie robię na różnych stacjach...
    Nie wymieniłem tylko filtra paliwa i nie wiem ewentualnie, jakie kable powymieniać w 1.4 16V 2005 rok...
    Napisz to wymienię .

  • Ja ci tego nie zdiagnozuje , ale moge polecić znalezienie DOBREGO mechanika w Twojej okolicy z odpowiednią wiedzą.
    Wiesz - z autami jak z nami - z pacjentami. Każdy ma swojego lekarza...

  • kapi...
    Jak możesz to daj jakiś namiar bo chcę mieć to z głowy w końcu,. , bo przyglądałem sie wczoraj na obrotomierz i jest jeszcze coś takiego jak ...opiszę :
    toczysz sie na biegu jałowym i skrecasz kierownicą w lewo lub prawo i znowu te obroty spadaja do tych 55o-600 obr ,cos dziwnego , chyba że one tak mają ale nie wydaje mi sie ...

  • [url=https://www.google.pl/maps/place/Auto-Danecki/@50.3937439,18.9443623,253m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x4716d4b3f0466809:0xe50d04e5f8f1ee95!8m2!3d50.3937439!4d18.945481]Danecki z Piekar[/url]
    lub
    [url=http://www.autoelektronika.com.pl/contact]Autoelektronika z Tarnowskich Gór[/url]

    lub kolega z Rudy Slaskiej - [url=https://goo.gl/maps/3ENdBTRvdS22]TK Serwis[/url]

    swoją byłą F1 serwisowałem - wszędzie.
    z warsztatem w TG miałem kontakt jak wywaliło mi przepływomierz
    warsztat z Piekar "uratował" mi turbine,
    a u kolegi robie (do nadal) różne drobne naprawy

    TG i Piekary do najtańszych nie należą.

  • o kurczę ...troche daleko od mnie, nie znasz może gdzieś w mazowieckim ?

  • Niestety - to nie moje tereny...

    Może ktoś tu podpowie,

    lub pytaj na ocp lub fabiaclub...
    takie życie...

  • kurczę nikt nic nie wie...
    Co ja teraz mam zrobić ?
    NIKT WIĘCEJ TAKIEGO CZEGOŚ NIE MIAŁ ?????
    PANOWIE ODEZWIJCIE SIĘ ....

  • ...to może napiszcie które kable powymieniać....bo ja już zgłupiałem. :oops: <!-- s:oops: -->

  • pozostaje ci serwis chyba tylko
    na forum polecali warszawa syreny 14 skoda serwis
    http://www.zumi.pl/350658,Auto_Skoda_P_L_Piotr_Brzeski_Leszek_Szachna,Warszawa,firma.html<!-- m -->
    tylko uwaga bo na tym terenie jest duzo warsztatow

  • ,,padgaw,, dzięki za info po świętach dryndnę tam to zobaczymy co i jak...

  • aaaa...Panowie zauważyłem dziś , że obroty przygasają jak włączę światła, uchylam szybę, albo włączam wentylator od drugiego biegu, i jest to samo.
    A jak włączę klimatyzację to tego nie ma....może teraz jakieś wnioski ....???

  • właśnie sprawdziłem alternator i regulator napięcia i jest oki. Słuchajcie a może to jakiś czujnik w przepustnicy...Jest tam jakiś ?
    :evil: <!-- s:evil: -->

  • " zauważyłem dziś , że obroty przygasają jak włączę światła, uchylam szybę, albo włączam wentylator od drugiego biegu" - wszystko to jest "po stacyjce" (!) czyli aku > klemy > bezp. na aku > stacyjka ... tak proponuję szukać ...