Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Zmiana Podświetlenia Zegarów Problem !!!

Temat utworzony · 5 Posty · 2118 Wyświetlenia
  • Witam,
    Tak jak w temacie podczas zmiany podświetlenia zegarów wystąpił dziwny problem a mianowicie, gdy już wszystkie diody na wymarzony kolor i sprawdzeniu czy wszystkie świecą tak jak trzeba okazało się, że działa wszystko i świeci jak należy, ale gdy tylko doszło do momentu mocowania wskazówek coś dziwnego się wydarzyło nagle przestało działać podświetlenie wskazówek oraz kontrolki paliwa i temperatury :zakrecony: dziwny objaw, bo pozostałe zegary prędkościomierza i obrotomierza wraz ze wskazówkami świecą jak powinny 🆗 . Sprawdzając miernikiem diody od wskazówek temperatury i kontrolki paliwa wszystkie świecą się jak powinno żadna nie jest przepalona 🙂 . Dodatkowo podczas robienia testu ustawiania wskazówek za pomocą Vaga wskazówka od temperatury zaczęła dziwnie się zacinać jak by coś ją blokowało 😕 , ale jest wystarczający luz, dlatego dziwi mnie fakt zacinania się wskazówki 😐 <!-- s:| --> . Dlatego jeśli ktoś ma jakiś pomysł, co może się dziać i czym może być to spowodowane to prosił bym o pomoc oraz jeśli ktoś ma jakieś schematy elektryki zegarów proszę o podrzucenie ich bardzo to pomoże w znalezieniu mam nadzieje, że tej pierdoły
    :zakrecony:

  • Witaj.
    Schemat nie wiele tu da. tam jest usterka taka że wskazówka o coś haczy i rozłącza styk z diodą. Mogłeś za silnie wpychać tą wskazówkę i się coś skrzywiło.

  • No właśnie dziwi mnie to bo wszystko zwłaszcza diody były lutowane tak ze od silniczka wskazówek jest sporo miejsca i luzu wiec nic nawet nie haczy i mnie to dziwi boje się i mam strach w oczach że może coś się zepsuło i będę musiał zakupić nowy silniczek mam nadzieje ze zegara już nie ;(. [quote="TOMUŚ"]Schemat nie wiele tu da.[/quote] no myślę że może by pomógł bo jeśli nawalił jakiś durny rezystorek to by się go wymieniło.

  • prędzej diode spalisz jak rezystor

    Ja takie mody robie na licznikach kupionych na szrocie , gdzie jak coś nie pójdzie we właściwą strone to nic nie trace. A na swoim ori jeżdzę.

  • [b]Szczypior[/b], może nie za wiele pomog,ę ale gdyby była potrzeba wymiany silniczka wskazówki to mam takie chyba ze sześć więc wal śmiało telefonicznie lub przez forum.