Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] dzwignia zmiany biegow

Temat utworzony · 9 Posty · 6992 Wyświetlenia
  • witam. mam juz zmieniona galke zmiany biegow jednak cos mi nie gra z wysokoscia.. i tu rodzi sie pytanie... czy moge ten trzpien co jest na nim galka osadozna skrocic czyli brutalnie upitolic diaksem zeby galka byla nizej.... ktos probowal to w ten sposob rozwiazac..... domyslam sie ze jesli mozna uciac ten trzpien to na taka wysokosc zeby przy wrzucaniu R nie bylo problemow:D dzieki i pozdrawiam:D 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="marcin_wawa_85"]mam juz zmieniona galke zmiany biegow jednak cos mi nie gra z wysokoscia.. i tu rodzi sie pytanie... [/quote]
    gałe należy "wbić" na miejsce - powinna wskoczyć na zatrzask. a metalowa spinka od dołu trzyma gałe na miejscu.
    jak obetniesz drążek to z tym trzymaniem może być cięzko i gałka będzie miała sposobność do obracania się.

  • nie nie... seryjna galka juz w smietniku zalozona mam inna jakis uniwersal skora z norauto mocowana na 3 sruby i jest na tej samej wysokosci co seryjna tylko chcialbym zeby byla nizej i nie wiem czy jak utne trzpien to bedzie wszystko gralo.. chyba musze zmierzyc wysokosc trzpienia i jak ma ta sama srednice to mozna ciac tylko policzyc o ile mozna go skrocic:D

  • na trzpieniu masz taki rowek na którym zatrzaskuje się gała. Dlatego jak obetniesz może się ruszać. Na tym rowku zaciska się pierścionek.

  • powtarzam po raz kolejny ze ta galka co mam nie trzyma sie na pierscieniu zadnym tylko na 3 sruby jest dokrecona do trzpienia wiec jesli obetne i bedzie srednica ta sama to sie chyba nic nie stanie......

  • nie powinno 🙂 <!-- s:) --> tylko nie przesadź żebyś mógł biegi zmieniać

  • [quote="dr O."]nie powinno 🙂 <!-- s:) --> tylko nie przesadź żebyś mógł biegi zmieniać[/quote]

    stad moje pytanie czy ktos moze to robil wczesniej i wie o ile mozna skrocic ten trzpien.... a jak nie to w sobote usiade zmierze policze i diaks w lapki i do dziela ... i foto wrzuce:D pozdrawiam.

  • [quote="marcin_wawa_85"]w sobote [/quote]

    Dziś sobota. Zrobiłeś coś w tym temacie?

    [quote="marcin_wawa_85"]diaks w lapki i do dziela [/quote]

    Proponuję ręcznie to ciąć. Szlifierką popalisz plastiki i tapicerkę.

    [quote="marcin_wawa_85"]i jak ma ta sama srednice[/quote]

    U mnie ma tę samą średnicę na całej swojej długości.

  • wczoraj nie dalem rady.... moze dzisiaj .. i tez wlasnie sobie tak pomyslalem ze diaksem to moze sie niedobrze skonczyc:D:D jak bede ogarnial porobie foteczki i poinformuje o efektach:D

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 22-11-2011, 21:26[/i] ][/size]
    skrocona o jakies 2 cm:D efekt ... moze bez rewelacji ale mnie sie podoba i jakos tak fajniej sie biegi wbija:D