Witaj na forum Fabia Club Polska

Rdza - Sprzedaż czy malowanie?

Temat utworzony · 4 Posty · 2201 Wyświetlenia
  • HI! 🙂 <!-- s:) -->

    Mam pewien dylemat...
    Do mojej kochanej Fabki I przyczepiła się ruda. W przyszłym roku (wrzesień/październik) chciałbym kupić Fabie II albo III... Nie wiem czy malować swoją Fabie, czy sprzedać z rudą :lol:
    Rdza dorwała prawy błotnik, powoli przechodzi na progi z lewej i prawej strony + klapa z tyłu... na tą chwile koszt ok. 600 zł

    Co Wy byście zrobili? Malować czy odpuścić?
    Chce poczytać co o tym sądzicie :roll: Przemyślę wszystko, do wypłaty mam jeszcze trochę czasu :lol:

    Weźmy po uwagę, że śnieg jeszcze nie spadł! Po zimie może być gorzej 🙂

  • Na pewno zabezpieczyć by dalej nie szło.
    Poszukaj środka co blokuje rozwój rdzy. Niby odcina powierze, bo korozja to utlenianie.
    Jak zostawisz jak jest - zmniejszasz szanse na sprzedaż.
    Jak zrobisz - powiedzą że bite.
    Rób zdjęcia z ew naprawy 😉 <!-- s;) -->

    tapatalk

  • Jakieś środki ktoś poleci?
    Czytałem o tym:
    http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=7003981499<!-- m -->

    Niby na Gulfach i Polonezach działa.
    Malowanie raczej w styczniu 😢 Fundusz nie pozwala...

  • Cześć.
    Ja bym sie zato zabrał porządnie. Rdzę wyczyścił do gołej blachy papierem ściernym lub odrdzewiaczem. Ten drugi jest mocno szkodliwy dla zdrowia więc skłaniałbym sie do papieru.

    Swego czasu za podkład dawałem środek o nazwie Prostal. On jest jako podkład antykorozyjny do płotów. Teraz widziałem na necie coś lepszego. Nazywa się elastometal https://www.noxan.pl/sklep/elastomery-c5i-c5m/203-elastyczna-farba-antykorozyjna-elastometal.html#/121-kolor-ral_6002_zielony_liściasty/123-opakowanie-1_kg<!-- m -->

    Jezeli nie masz dużej powierzchni rdzy to warto się tym zająć. Bo jak nie zrobisz tego to cena auta w dół , jak zrobisz to na wysokim poziomie to cena w górę.

    Do takich prac polecam/zalecam kupić sobie kilka par rękawiczek gumowych w aptece. Koszt jest mały i zawsze naprawa przebiegnie lepiej. Polecam też co jakiś czas denaturatem odtłuścić rękawice, aby żaden tłuszcz się nie dostał na blachę.