Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Wewnętrzne światło stop.

Temat utworzony · 8 Posty · 3532 Wyświetlenia
  • [b]Witam[/b] :hurra: <!-- s:hurra: -->

    Mam problem z klapą od stopu wewnątrz samochodu, opada mi i nic nie widzę w czasie jazdy.
    Jest to bardzo uciążliwe... :zdziwko:

    Urwały się zatrzaski, jak by to naprawić ? :zdegustowany:

  • sorry, ale troche nie rozumie problemu ....
    chodzi o kieszeń nad pedałem po lewej stronie kierownicy która zakrywa gniazdo diagnostyczne ?
    możesz ją wyjąć - uszy możesz lekko nagiąć do środka i wyjąć z zawiasu.
    później możesz dokręcić jakiś kawałek miękkiego plastiku w miejsce ułamanego zatrzasku.

  • Witam. Irek,koledze chodzi o osłonę lampy trzeciej stopu na szybie tylnej. Trudno coś bez foty doradzić. Pozdrawiam.

  • aaa, juz załapałem, sedan / HTB ma stop wewnątrz a kombi na klapie 😄 <!-- s:D -->
    może po prostu zatrzaski się połamały ?
    jakoś to musi być przymocowane...
    ETKA podaje nr części : 6Y5 945 285 na osłonę,
    oraz : 6Y5 817 408 na uchwyty - może one się połamały ?
    Marek - dzieki za wskazówke :zdrowko:

  • Sprawa prosta jak drut, przerabiałem temat na mojej Fabce;)
    Osłona plastikowa pod 3 światło stopu ma 3 zatrzaski, dwa po skrajnych bokach plastikowe, u mnie był jeden urwany ( juz takie zakupiłem) i całe światło wisiało pod kątem). 3 zatrzask jest metalowy wsuwany bardzo ciasno w obudowe plastikową.
    Przechodząc do meritum, jeśli masz uszkodzony jeden z zatrzasków plastikowych jedziesz do ASO i tu Cie powalę na kolana cała osłona plastikowa kosztuje bagatela 19zł brutto. Kupujesz osłonke, ze starego wyjmujesz listwe Ledową, delikatnie i ostrożnie zaznaczam, to tylko plastik;), najgorsze jest wyjęcie metalowego środkowego mocownia, ale idzie. Jak masz już go wyjętego to wkładasz w to samo miejsce w nowej osłonce i montujesz w tylnym podszybiu. Oczywiscie z czuciem i ostrożnie żeby zaś nie połamać plastików.
    Cieszysz sie pięknym 3 stopem a raczej Ci co za Toba jadą widzą porządne błyśnięcie po gałach;)
    Powodzenia

  • [i]Sprawa prosta jak drut, przerabiałem temat na mojej Fabce;)
    Osłona plastikowa pod 3 światło stopu ma 3 zatrzaski, dwa po skrajnych bokach plastikowe, u mnie był jeden urwany ( juz takie zakupiłem) i całe światło wisiało pod kątem). 3 zatrzask jest metalowy wsuwany bardzo ciasno w obudowe plastikową.[/i]

    lik10, możesz podać namiary gdzie kupiłeś spinki-zatrzaski do osłony światła stopu. Ja też takie poszukuję.

  • Może zaczne od tego co w etce znalazłem

    http://www.vagcat.com/epc/cat/sk/FAB/2005/225/57/4422558/<!-- m -->

    Troszkę ten element jest żle narysowany (z lewej pośrodku) osłona plastikowa.
    Dwie skrajne spinki są plastikowe i one są razem zlane z osłoną czarną i ten element należy kupić w całości, ja zakupiłem oryginalny w salonie skody w sosnowcu za 19,99zł. Do tego na środku jest metalowa spinka, która z tego co pamiętam, ok 8zł, ale ja wyjąłem ze starej osłonki i włożyłem do nowej. Myślę ze sie opłaca i nie ma co kombinować tylko oryginał zakładać. Acha nie daj sie naciągnąć na cała lampę stopu bo Cie skroją na ok 170zł, sama czerwona listwa stopu kosztuje 150zł. W razie czego poszukam gdzieś zdjęć u siebie.
    Powodzonka

  • lik10, bardzo Ci dziękują za obszerną poradę.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 17-12-2011, 12:51[/i] ][/size]
    lik10, znalezłem w necie takie coś: http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=3375<!-- m --> z tego co widzę to tą osłonę trzeba będzie skleić z podsufitką.
    Też u siebie sklejałeś ? -- idzie to jakoś skleić w warunkach domowych ?