Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] dźwięk jakby wiatraka (z okolic deski rozdzielczej)

Temat utworzony · 15 Posty · 3703 Wyświetlenia
  • Szanowni Państwo!
    Potrzebuję porady w sprawie nowego (kolejnego!) dźwięku z mojej Fabii. Kiedy jadę, słyszę dźwięk jakby nadmiarowego wiatraka. Sprawdzałam przy wyłączonym radiu, wyłączonym nadmuchu, zamkniętych oknach. Słychać. Kontrolka żadna się nie włącza.
    Czy ktoś może wie, co to może być słychać?
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
    Antonina

    PS Wpisałam problem do "warsztatu elektrycznego", bo wydaje mi się, że to raczej tego typu sprawa.
    Aha, żadną spalenizną, póki co, nie czuć.

  • [quote="Antonina"]Kiedy jadę, słyszę dźwięk jakby nadmiarowego wiatraka[/quote]

    dało by radę rozwinąć troszkę opis tego dźwięku?

  • To jest dźwięk szumiący jakby czegoś elektrycznego.
    Dlatego wspomniałam o nadmuchu, bo myślałam, że to jakiś wiatrak się włączył tak głośno. Siedząc za kierownicą słyszę jakby z okolic radia (ale było wyłączone).
    Co to może być?
    A.

  • może to obieg wewnętrzny włączyłaś i dlatego tak szumi?

  • Hmmm ciekawe.....może jakieś syfy (liście itp) wpadły do kanału nawiewu kabinowego i latają w okolicach filtra przeciwpyłkowego powodując szumy.... 😕 <!-- s:/ --> Podczas jazdy nawet gdy wentylator jest wyłączony jakiś obieg powietrza zawsze tam powstaje... albo coś wlazło w łopatki samego wiatraka i powoduje samoistne obracanie się wentylatora, przez to szumi...

  • Czyli muszę sprawdzić pod maską... Sprawdzę jutro.
    Dzięki.
    A.

  • wyciągnij filtr kabinowy i wentylator na full. Jeżeli będą jakieś liście itp to powinno wypluć 🙂 <!-- s:) -->

  • Bardzo to profesjonalnie ponazywałeś i pewnie wiesz, gdzie tego szukać. Poproszę jakiegoś faceta na parkingu albo poszukam z książką sama.
    Dzięki (odezwę się z informacją zwrotną)
    A.

  • znajdziesz ten filtr pod schowkiem z lewej strony 🙂 zabezpieczony jest listewką którą wyjmujesz i filtr praktycznie sam wypada 🙂 Następnie włączasz wentylator na 4 i wszystkie zanieczyszczenia typu liście wypadają na dywanik 🙂 <!-- s:) -->

  • A ja zapytam czy koleżanka ma klimatyzację?
    Jeśli tak to w panelu z pokrętłami nawiewów, z tyłu jest malutki wentylatorek. W prawdzie nigdy nie słyszałem aby ktoś go słyszał (ja tez go u siebie nie słyszę) ale może Ty akurat GO słyszysz?

  • Nie, nie mam klimatyzacji, więc to akurat odpada ,ale dzięki. Zapomniałam o tym napisać.

    Jeszcze w sprawie "konkretyzacji" dźwięku...
    Może ktoś z Was pamięta telewizory ze stabilizatorem? Funkcjonowały takie cudeńka ponad 30 lat temu... 😉 <!-- s;) --> Otóż taki stabilizator, ale cichuteńki - to mniej więcej odgłos tego, co słyszę.

    Pozdrawiam.
    A.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 07-10-2011, 11:57[/i] ][/size]
    Dzięki za podpowiedź z wewnętrznym obiegiem... nie pomyślałam o tym. Sprawdzę.
    Kwestię "dobierania" się do wentylatora muszę odłożyć jednak na moment, bo akurat się rozchorowałam. 😞
    Życzę wszystkim zdrowia (mimo aury od rana paskudnej).
    Wrócę i pochwalę się, co nabroiłam.
    A.

  • Nawet nie wiedziałam, że taka jest!
    Ale pozbieram wszelkie sugestie i uwagi i dopiero z nimi pojadę do mechanika.
    Dziękuję!
    A.

  • [b]Antonino[/b] być może podobny problem miał kolega [i]Blackend[/i] - proponuję zerknąć do tego tematu : http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=8479<!-- m --> , może to coś podobnego tylko,że u Ciebie problem występuje podczas jazdy a tutaj było słychać na postoju - no ale może coś się nasunie na myśl

  • Polecam temat http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=848&postdays=0&postorder=asc&start=15<!-- m -->
    Na drugiej stronie jest mowa o serwo sterującym obiegiem powietrza wewnętrzny/zewnętrzny.

    "A za burczenie odpowiedzialne jest SERVO które steruje zamykaniem i otwieraniem klap obiegu powietrza wew. > zew i odwrotnie. "

  • Dziękuję!
    Jeżdżę z tym dźwiękiem, który ja słyszę, a inni mówią, że mi się coś wydaje.
    W środę odprowadzam Fabcię na przegląd, każę się ponownie przysłuchać.
    Pozdrawiam serdecznie.