Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Spryskiwacze reflektorow i xenony

Temat utworzony · 84 Posty · 42941 Wyświetlenia
  • Cześć
    Kiedyś uszczelniałem coś takiego bezbarwnym silikonem, nieszczelność pojawiła się na łączeniu plastykowej obudowy z szybą.

    P.M.

  • Ja na parujący reflektor kiedyś znalazłem poradę aby zdejmować zaślepkę od żarówek. Mi to zawsze pomagało.

  • Witam. 🙂 <!-- s:) -->

    Trzeba sobie postawić takie pytanie. Dlaczego się w lampie zbiera się wilgoć\woda?
    Odpowiedź jest prosta - bo owa wilgoć\woda nie ma gdzie wychodzić czyli coś gdzieś musi przepuszczać lub być przytkane.

    Zwykle jest tak że silikon który jest na łączeniu szybki reflektora i obudowy co nieco przepuszcza i trzeba go sprawdzić. Trzeba też sprawdzić taki wężyk co wychodzi z obudowy reflektora. On jest wlaśnie odpowiedzialny za odprowadzenie wilgoci\wody.

    Przy w okresie jesienno-zimowo-wiosennym rano takie zjawisko że reflektory się parują to normalka.

  • Hmm... wsumie kiedys tez tak robilem ze odchylalem delikatnie pokrywe z tylu lampy i zawsze bylo lepiej. Denerwujace to jest i dlatego postanowilem rozpoczac walke z tym 😉 jeszcze przy ksenonie to lipa bo ob malo ciepla daje i to nie schnie nawet podczas jazdy 😞

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 09-09-2011, 07:15[/i] ][/size]
    Panowie odswiezam temat bo nadal mam z tym problem. Moze ktos ma namiary na jakis warsztat w Krakowie co sie tym zajmuje. Pozdrawiam

  • Panowie chciałbym lekko odświezyc temat. Jakis czas temu zamontowalem sobie spryski reflektorow w F1 ale nie podlaczalem ich. Prosze o jakas podpowiedz jak to wykonczyc. Zbiorniczek juz wymienilem na ten wiekszy, w zdesiu mam juz wszystko poinstalowane. Mam nastepujacy problem... spryski podnosza sie zbyt nisko, czasem jeden podniesie sie wyzej a drugi nizej a pozniej same sie nie schowaja. Wszystko jest montowane na orginalnych czesciach skody.... co moze byc nie tak?? Czy w Fabi 1 jakos specjalnie trzeba podlaczyc zasilanie do silniczka spryskiwaczy reflektorow?? I dlaczego samoczynnie sie one nie chwoaja??

  • NIe wiem jak wyglada system spryskiwaczy w F1 lae przez analogie mozna go porownac do F2.

    a więc pompę należy na 100% podlaczyć przez przekaznik i przeprogaramować lub właczyć opcję w komputerze. POdłaczanie pod silnik wycieraczek zaowocuje ciagłym paleniem się baezpieczników i ewentualnie spaleniem instalacji. Podłaczenie musi też być odpowiednio spolaryzowane - nie można zamienić biegunów gdyż jest to ukłąd zasilania prądem stłym a nie zmiennym a to ma dość istotne znacznie dla pracy pompy.

    Opisane przez ciebie symptomy idealnie pasują do złego zbiegunowania pompy. Jedz do serwisu skody a elektryk za 50zł podłaczy ci to jak należy. Tak było u mnie. NIe wiem jak ceny się teraz kształtują ale jak 2 temu to robiłem to tyle zapłaciłem. Trochę wypadłem z tematu bo żyje na drugim końcu świata i z Fabcią mam kontakt tylko na zdjęciach. Tak to już jest jak się żyje w kraju Hondy, którą not benne kupiłem 😛 <!-- s:P -->

  • ok rozumiem, ale dlaczego spryski nie opadaja same?? co masz na mysli piszac ze przeprogramowac pompe??

  • wybacz chyba zle sie wyrazilem. pompy jako takiej nie przeprogramowywujesz a komputer. w F2 spryskiwacze podnosza sie co trzecie spryskanie szyby- komputer tym zarzadza. Pompa jako taka ma proste podlaczenie. Cale dzilanie odbywa sie przez przekaznik sterowany przez komputer. Tam nalezy wlaczyc odpowiednia opcje (czesc aut ma w standardzie wlaczona ta obsluge). A dlaczego spryskiwacze nie opadaja? Tutaj raczej bym winil wadliwe zamontowanie (np sprezyny ktore po zmniejszeniu sie cisnienia w ukladzie powoduja opadniecie dysz). Tak jak stweirdzilem nie znam spryskiwaczy w f1 i posluguje sie analogia do f2 a tam jest to realizowane za pomoca sprezyn. mozliwe ze system dziala jak w hondzie gdzie nie ma sprezyn i chowanie sie dysz realizowane jest przez wytworzenie podcicnienia ktore chowa dysze - jednak w to watpie. Najpierw sprawdz podlaczenie elektryczne a potem sprawdz czy masz szczelny uklad a na koncu sprawdz same dysze czy sa odpowiednio zmontowane ( z tego co pamietam sa one dostarczane jako dwa elementy.

  • Sprezyny sa ok bo bardzo ciezko jest recznie wyciagnac sprysk, probowalem ten system i wtryskiwalem sprezone powietrze w uklad spryskiwaczy i elegancko sie podnosza i chowaja. Popodlaczeniu pompy i jej zalaczeniu jak spryski sie otworza to podczas ich wciskania recznie w zdes slychac jakby silniczek spryskow dawal jakis dzwiek. Ja chce zamontowac te spryski na calkiem oddzielnym jakims przelaczniku i zalaczac podczas kontroli policji lub przegladzie 🙂

  • ja wiem tyle że w F1 można ustalać cykl spryskiwania. Wg instrukcji następuje to co 5 użycie, ale u mnie to jakoś żyje własnym życiem hehe.
    Po za tym tu coś masz http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=81026&sid=287e29e31832b82b603dd427d3edb200#81026<!-- m -->

  • He he próbowałem sie umowic z elektrykiem w ASO Wieliczka i kwote jaka mi podali to okolo 280 zl.... serdecznie im podziekowalem 🙂 <!-- s:) -->

  • POdjedz do ASO EMIDA w nowej hucie na ulicy kocmyrzowskiej 1A. Ja tam wlasnie swoje spryskiwacze podlaczalem i bylo taniej. Tyle ze ja juz mialem przekaznik zalozony a jesli ty takowego nie masz to nie masz co sie dziwic ze cena jest tak wysoka. Troche z tym jest papraniny i lepiej niech ci to zrobi zawodowy elektryk bo jak sparasz sprawe to czekaja cie zmnacznie wyzsze koszty. Jesli widziales mojego posta wyzej jak robilem spryskiwacze w F2 to zauwazysz ze to tez nie byly male pieniadze, ale przynajmniej spie spokojnie po nocach i mam na to gwarancje i homologacje, a cos mi sie wydaje ze chcesz zalozyc sobie do auta Hid'y. Homologacja sie przydaje a i jak cie policja zatrzyma to mniej strachu. Oczywiscie tylko radze. Ostatnio jest znany przypadek ze w Osace jeden z forumowiczów Hondy (chodzi o nowy model Fit) zalozyl spryskiwacze (chcial upodobnic auto do europejskiej wersji - w japonii nie ma obowiazku posiadania spryskiwaczy w ksenonach) i instalacja przeciazyla sie (wczesniej palily mu sie bezpieczniki wiec wlozyl mocniejszy) i spalilo sie auto a gosc cudem wyszedl z tego caly. Pamietaj - pompa spryskowaczy pracuje pod wiekszym obciazeniem a sama pompa to 20A, gdzie caly system spryskiwaczy w aucie z wycieraczkami to gora 10A. To wiecej niz radio i czasami wzmacniacz (z tym ostatnim to bywa roznie bo wzmacniacze zadko dzialaja na caly gwizdek). Skoro juz tyle wyladowales w auto i spryskiwacze zrob porzadnie instalacje i spij spokojnie. Rada doswiadczonego.

  • Hmm... ja docelowo mam taki plan. Zamontowanie przycisku osobnego dla spryskow reflektorow. Czyli z tego co rozumiem a na elektryce nie znam sie kompletnie musze poprostu poprowadzic sobie nowa instalacje z przekaznikiem i wszystkim co jest potrzebne zeby uklad byl bezpieczny. Najlepiej wpiac sie pod akumulator czy skad wziasc napiecie zeby bylo wszystko ok??

  • jezeli chcesz miec osobny wlacznik to pod akumulator za posrednictwem przekaznika bo zaden normalnie wygladajacy przełacznik nie uciagnie takiego obciazenia. plus z baterii a masa z maski. powinno byc ok tylko pytanie czy ci to przejdzie przez rejestracje a o policji nie wspomne.

  • Sorry za odgrzanie tematu ale mam problem.
    Mam lampy Monte Carlo ( czyli bi-halogen) i założyłem hid"a bo z ze zwykłej H7 było mało światła.
    Wszystko na H7 działało ( tj krótkie błyśnięcie jak i długie stałe )
    Gdy montażu Xena BŁYŚNIĘCIE ( BLINDA ) działa ,a gdy włączam stałe długie to xen świeci ale przesłona sie nie rusza.
    Szukałem na forum ale nikt takiego przypadku nie miał , wszystkim raczej xen gasł a u mnie niezależnie od przesłony świeci , tylko że przesłona nie chce współpracować .
    Macie jakiś pomysł ??
    Z góry dzięki za odpowiedzi

  • W sumie to bardzo dziwne. Przesłona jest sterowana za pomocą orginalnej instalacji. Ksenony H7 są zasadniczo jedną cześcią i w przeciwieństwie do H4 Hi/Lo nie mają sterownika przesłony (a raczej sterownika żarnika bo przesłona jest nieruchoma). Przesłona w F2 powinna dziłać bez względu na to co podłaczysz. Sprawdz może po prostu coś rozłączyłeś. Na próbę możesz podłaczyć stare H7 i zobaczyć co się dzieje. Może padł ci przełącznik zespolony (zdarza się że styki zaśniedziją). Tu bym szukał przyczyny. Zresztą sam piszesz, że błyśnięcie działa a stałe-długie już nie. Jakby H.I.D dawały popalić to po całości a nie wybiórczo. Zresztą z tego co wiem w nowych zestawach już są filtry (te lepsze zestawy) które opanowywują efekt podwójnego plusa.

    Możesz również podłaczyć multi miernik do owodu magnesów sterujących przesłoną i sprawdzić że napięcie nie dochodzi przy stałym ustawieniu przesłony. W takim wypadku wsadzasz H7, wyciągasz klamoty H.I.D i do serwisu (o ile masz gwanarancję), a jak nie to szukasz przełacznika zespolonego. Kable masz na 100% dobre i o ile błyśnięcie i stałe ustawienie nie ma jakiś osobnych bezpieczników (na 99% nie ma) to mogę obstawiać że to przełącznik.

  • Co do styków zaśniedziałych to nie wiem , to w końcu nowe auto ( lekko ponad rok i niecałe 20 tyś KM)
    Co połączeń wszystko sprawdziłem i nie da się inaczej , włożyłem halogen H7 i przesłona działa na stałe. Wkładam HID'a i przesłona na stałych długich nie działa kurde !!!! a blinda działa bez zmian , ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ???

  • Zrobione !!
    Przekodowałem CE do stanu fabrycznego i zaczęło działać tak jak powinno
    Co ciekawe szafa nie wywala ( póki co ) błędu żarówki wiec chyba się sprawdza przysłowie że głupi ma zawsze szczęście

  • Gratulacje.

    Swoją drogą nie wiedziałem że w F2 jest wywalnany kod błedu żarówki. Toyota słynie z tego, dlatego też jak się montuje H.I.D to zawsze w jedną z wtyczek wpina się małego oszusta żeby komp nie zgłaszał błedów.

  • Witam kolegów

    przepraszam ze odgrzebuje kotlety ale mam problem
    mam fabie 2 mialem fabryczne lampy na h4 przelozylem na bi halogen zalozylem hid ale nie da sie wlaczyc na stale drogowych. probowalem opcji z kondensatorami ale nic. nastepnie zainstalowalem zarowki fabryczne h7 zeby sprawdzic czy na nich wszystko jest ok i okazuje sie ze tez i na nich nie mozna zrobic na stale drogowcy jedynie gdy mrugam to mam długie.
    pytanie co zrobic i gdzie szukac.?
    przesłony w soczewce chodza normalnie . przy mruganiu sa długie. gdy wlacze na stale dlugie to przeslony sie załączaja ale gasnie xenon