Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem ze sterownikiem silnika (ECU).

Temat utworzony · 4 Posty · 2743 Wyświetlenia
  • Obecnie mieszkam w Irlandii tu też zakupiłem swoja Fabię i od dłuższego czasu borykam sie z pewnym problemem:

    • wyskakująca żółta kontrolka silnika - odczytanie błędu VAG 16825 niesprawny zawór EVAP.
    • po przejechaniu kilkunastu metrów i zatrzymaniu auto zaczyna sie lekko drgać i czasami mam problem z uruchomieniem auta

    Po kilku wizytach w serwisie i kilku wymianach zaworu EVAP "specjaliści" z tegoż serwisu w końcu znajdują przyczynę: sterownik silnika podaje do zaworu EVAP zbyt niskie napięcie 3V zamiast 12V. Wniosek: wymiana sterownika silnika + robocizna ok. 600EUR.
    Czy można to jakoś naprawić bez wymiany sterownika, czy to w ogóle dobra diagnoza, czy można to wymienić samemu bez jakiejkolwiek wiedzy o podzespołach?
    Pomóżcie.

  • Bez jakiejkolwiek wiedzy lepiej się za to nie bierz, ale przyznaję usterkę masz dość nietypową.

  • Wiem, o ile to trafna diagnoza. Jutro jade do polskiego mechanika zobaczymy co on na to. Moze to tylko jakies zwracie,spalony kabel nie wiem.

  • sprawdził bym jeszcze (wyczyścił) wszystkie podłączenia masy (minusy) począwszy od akumulatora
    to bardzo częsta przyczyna spadków napięcia, a te wszystkie elektroniczne cuda są strasznie wrażliwe