Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] - roleta bagażnika w kombi plus obudowa w bagażniku

Temat utworzony · 4 Posty · 3722 Wyświetlenia
  • Witam serdecznie - mam pytanie- nie trzyma mi mocowanie które powoduje że można zamknąć roletę w bagażniku i te mocowanie je trzyma aby się nie otworzyła samoczynnie. Jest to akurat z prawej strony. Zauważyłem że jest to taka kostka z haczykiem która prawdopodobnie ześlizneła się z konstrukcji obudowy i wpadła za obudowę plastikową w bagażniku. Chciałem zdjąć tą obudowę aby wydostać tą kostkę? oraz zobaczyć jak to naprawić ale nie mam pojęcia jak zdjąć tą obudowę która jest słusznych rozmiarów - ciekaw jestem ile taka usługa zdjęcia i zamontowania z powrotem może kosztować

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 06-02-2011, 00:38[/i] ][/size]
    powiem czy napiszę tak - nie zawsze jak coś się ma na gwarancji czy jest proste do zrobienia może być proste i tanie - nie chcę sięwyrażać ale takiego s.. jakie mnie spotyka w pewnym serwisie w trójmieście dawno nie widziałem - ta roleta została zrobiona ale nie za darmo ani za drobną opłatą 170 zł za zdjęcie obudowy plastikowej w bagażniku i założenie tego zaczepu. A miało być tylko zobaczone i powiedziane że może to tyle i tyle kosztować a oni to zrobili i każą sobie zapłacić. Dziś patrzę a oni nie dość że za takie coś każą sobie płacić takąsumę to jeszcze zapomnieli zakręcić dwóch śróbek w tej obudowie (nie znalazłem ich) dodatkowo w miejscu gdzie jest uchwyt na zawieszenie czegoś zauważyłem wybałuszenie które było spowodowane złym założeniem tej obudowy (jakoś pokombinowałem i udało mi się te wybałuszenie zlikwidować). Nie wiem czy się śmiać czy płakać że mamy taką obsługę klienta w Polsce. Dodam jeszcze choć to nie w tym miejscu na forum że tam gdzie jest ta kostka od której prowadzą kable od drzwi od strony kierowcy miałem od dłuższego czasu problemy bo ciągle coś przerywało w głośniku i jak się ten kabel się ruszało to nawet imobil. się uruchamiał byłem z tym na gwarancji 4 razyyyyy i za każdym razem zapewniano mnie że już jest to zrobione czyli 4 razy mnie okłamywano ostatnio byłem 5 raz i chyba wreszcie to zrobili ale to się okaże

  • Witam,
    u mojego ojca było to samo - również z prawej strony. Korzystając z tego, że byłem na działeczce i miałem dużo czasu - postanowiliśmy się za to zabrać. Zaczęliśmy rozkręcać ok progu bagażnika (pod uszczelką są śruby). Pamiętam, że trzeba było też zdjąć osłonę słupka. Miejscami trzeba było plastiki szarpnąć, bo są osadzone w plastikowych zapinkach. Ogólnie, żeby dostać się do osłony na błotniku, trzeba rozebrać połowę bagażnika :zly: <!-- s:zly: --> . Na szczęście po ok. 2 godzinkach dało radę. Oczywiście wszystko przykręcone na śruby gwiazdkowe.
    Co do obsługi klienta, uważam że Gdańsk jest faktycznie fatalny. Zawsze jeżdżę do Starogardu. Przynajmniej kawę podają 😉 .

  • U mnie puściły obydwa uchwyty blokady rolety bagażnika. Tuż po gwarancji. Pojechałem do serwisu Skody w Zabrzu miły pan policzył i wyszło 220 zł z częściami. Umówiłem się na naprawę, przyjechałem po paru dniach i inny pan policzył 330 za tę samą usługę. Podziękowałem za ich usługi i pojechałem do ASO w Gliwicach - tutaj równie miły pan równie długo liczył i wyszło 246 zł za robociznę i za dwa uchwyty. Zobaczymy czy będą się trzymać tej ceny jak przyjadę na naprawę czy tez zaśpiewają 100 więcej.
    Swoją drogą chętnie zabrałbym się do tego sam gdyby ktoś życzliwy opisał jak to zrobić krok po kroku.

  • zapytaj jeszcze w ASO EMIDA - w Rudzie śląskiej - tam mamy 14%rabatu na części i serwis. - warunek: ramki klubowe lub wlepa na klapie.