Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia II - klocki hamulcowe

Temat utworzony · 5 Posty · 2388 Wyświetlenia
  • Witam
    Panowie Mechanik wymienił mi klocki hamulcowe w mojej fabi 1.4 tdi 70 KM jednak prawdopodobnie wstawił klocki bez czujnika zużycia. Na desce w związku z tym pali mi się żółta lampka od zużycia klocków. Potrzebuje informacji w którym miejscu jest gniazdo na podpięcie wtyczki czujnika bo mam taka wtyczkę od starych klocków i chce zrobić zworkę.
    Z góry dziękuje bo sam nie mogę jej namierzyć.
    Pozdrawiam

  • układ ten powinien być otwarty. wtedy lampka powinna zgasnąć.
    im bliżej tarczy tym przewodnictwo zamyka układ i lampka świeci.
    nie kombinuj nic z kablami bo możesz coś nie tak zrobić.
    podłacz kompa i wykoduj "na chwile" układ sprawdzania hamulców.

    tutaj link : http://fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=98560#p98560<!-- l -->

    .
    wtyczka powinna być przy przednim kole , lewym lub prawym, nie pamiętam.

  • Zastępczo układ powinien być zamknięty ( zworka ) Do czujnika dochodzą dwa przewody . W samym klocku jest ich pętla. Przetarcie i kontakt z tarczą ( zwarcie do masy ) jak i przerwanie powoduje zapalenie kontrolki. Jest jeden klocek w komplecie z czujnikiem więc kabelek jest tylko z jednej strony pojazdu . Z której nie pamiętam. Mogę się mylić.
    Dziwi mnie fakt założenia przez mechanika nie tych klocków. Czyżby się machnął z ich doborem ?
    Być może popełnił błąd , zaczął wymianę od strony gdzie nie ma wtyczki i chlasnął przewód od klocka. Ja bym jechał do niego wyjaśnić sprawę.

  • Bonifacy, dziękuje za poprawkę .
    Odcięty kabel powinien być widoczny - musi minąć jarzmo hamulca.

  • Nie rozumiem dlaczego nie kazesz temu mechanikowi poprawic fuszerke, ktora wykonal, tylko sam chcesz go poprawiac?