Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Kable do rozruchu

Temat utworzony · 4 Posty · 884 Wyświetlenia
  • Witam zastanawiam się jakie będą najlepsze kable rozruchowe dla akumulatora

    A Akumulator 12V 45

    Za odpowiedz Thx.

  • Ja proponuje kupić sobie kable w sklepie z przewodami przemysłowymi bądź kable do wzmacniacza (fi kabla 6- do 10mm włókien miedzianych) dwa odcinki po 3m + w sklepie z akcesoriami spawalniczymi kup 4 uchwyty masowe do spawarki i zrób je sam. Ja tak zrobiłem i kablami mogę kombajn odpalić 😉 <!-- s;) -->, przewody działają na dotyk w aucie osobowym. koszt spory ale będą służyć długie lata i przede wszystkim nie będzie to supermarketowy chłam.

  • Witam. Jak mam być szczery to powiem tak:
    Ciężko jest dostać dobre wykonanie kabli rozruchowych. Osobiście przekonałem się o tym kupując pierwszy lepszy zestaw. Przy odpalaniu drugiego auta z tych kabli z PLUSA tylko zdążyło się zakopcić i tyle było z kabli ( i co za tym idzie z pomocy ). Nie będe rozpisywał się na temat jakości tych kabli i ich przekroju pojedyńczej żyły. Do pozostałości po wspomnianych kablach rozruchowych,czyli 4 sztukach zacisków "KROKODYLKÓW" które ocalały i wyglądały solidnie dokupiłem 6 metrów linki 16mm kwadrat ( po 3 metry na PLUS i MINUS) i zrobiłem NOWY zestaw,którym miałem okazję już odpalać na żywca DIESLA z kompletnie wyładowanym akumulatorem. Kable ocalały w całości w 1000%. TEST tym razem wyszedł Mega Pozytywnie. Więc jeżeli kolega czuje się na siłach to proponuję kupić towar ( 4 zaciski krokodylki + przewód linkę 16 mm kwadrat o długości np: 2x4metry ) i zrobić sobie kable samemu,albo zlecić to jakiemuś elektrykowi nie koniecznie samochodowemu. Wirtuozerskich umiejętności nie potrzeba przy tym. Dodam jeszcze,że za sam przewód 16 mm kwadrat ( 6 metrów) zapłaciłem ciut więcej niż za komplet gotowych sklepowych kabli "rozruchowych",ale było warto. Poniżej link do przykładowego zacisku krokodylka. Pozdrawiam.

    Link: http://sklep.auto-bajer.pl/p/pl/a-2073/krokodylki+150-300a+-+zaciski+-+para+r215.html<!-- m -->

    Ps:Widzę,że pisząc odpowiedź na ten post kolega MARKO zdążył mnie wyprzedzić i podał przepis na kable, ale co tam kolejny dowód z jego strony na to,że lepiej chyba będzie zrobić kable samemu.

  • No super Thx wielkie za odpowiedzi.
    Czyli wszystko jasne.