Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Prędkościomierz nie działa

Temat utworzony · 10 Posty · 4176 Wyświetlenia
  • Cześć,
    Mam mały problemik.
    Wymieniłem licznik w mojej skodziance.
    Już po zakupie okazało się, że stary licznik pobierał prędkość z ABSu, a nowy potrzebuje do tego czujnika prędkości.
    Popatrzyłem na skrzynie - miejsce jest, kabelek do czujnika też, więc co - dokupiłem czujnik, założyłem, pospinałem i d.... 🙂 <!-- s:) -->

    Po podłączeniu się VAGiem pojawia się info o braku sygnału z czujnika prędkości.

    Pytanie brzmi - co może być nie tak?
    Czy muszę korzystać z czujnika?
    Czy można przeprogramować licznik, żeby pobierał informacje o prędkości z ABSu?
    Czy są jakieś pomysły?

    Proszę o poradę.

  • można przeprogramować :

    [url=http://img99.imageshack.us/i/predkosci.jpg/][img]http://img99.imageshack.us/img99/7012/predkosci.th.jpg[/img][/url]
    :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • [quote="kapi"]można przeprogramować [/quote]
    kapi - wiem, że można przeprogramować... Pytanie brzmi jak?
    Może masz wartości do konkretnych ustawień?
    Wiem, że każdy element komunikujący się z komputerem / modułem komfortu itd. posiada wartość, która wprogramowujesz. Jeżeli coś ma przydzieloną wartość 1, druga rzecz 2 a trzecia 4 i masz wszystkie zamontowane to sumujesz ich wartości i w tym przypadku wprogramowujesz 7 - komputer wie co to jest.
    Jakbyś znalazł te kody będę wdzięczny.

  • zobacz tabelke post wyżej ....

  • [b]kapi [/b] dzięki.
    Nie było tego wcześniej... teraz już widzę 🙂 będę programował 🙂 <!-- s:) -->

  • i jak - pomogło ? bo sam nie sprawdzałem 🆒 <!-- s🆒 -->

  • Niestety nie...
    Problem jest następujący.
    Liczniki z numerem fabrycznym 6Y0 919 xxx x potrafią pobierać prędkość pojazdu tylko przez czujnik prędkości zamontowany w skrzyni. Jedyne co mogę przeprogramować to ilość impulsów/km, która różni się w zależności jaki silnik jest zamontowany (wszystko pięknie napisane na Twoim zdjęciu). Liczniki te montowane były do końca 2002 roku (z tego co ja wiem)
    Liczniki z numerem fabrycznym 6Y0 920 xxx x potrafią pobierać prędkość pojazdu z ABSu - nie da się nic z tym zmienić. ABS to ABS bez względu na silnik jaki jest zamontowany. Liczniki te montowane były od 2003 roku.
    Ja mam licznik z 2001 roku (oznaczenia 919), a samochód jest z 2003 roku. Dołożenie czujnika prędkości w skrzyni nic nie pomogło, tylko dlatego, że przewody od tego czujnika są zaślepione (bez wtyczki) na wysokości układu kierowniczego 🙂 <!-- s:) --> Od strony skrzyni jest normalnie wtyczka...
    Już nie wnikam - zmieniam licznik na 6Y0 920 xxx.

    może opis się przyda 🙂

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 22-04-2011, 12:55[/i] ][/size]
    Tak jak pisałem wyżej - wszystko działa 🙂 Potwierdziła się moja teoria rozpisana wcześniej.

    Temat zamykamy!
    Dzięki za zainteresowanie

  • chciałbym wymienić czujnik prędkości ale nie wiem gdzie on się znajduje, mógłby ktoś mnie nakierować gdzie go szukać ? i czy da się go gładko wyjąć czy trzeba coś poodkręcać ?

  • Tak więc,
    Zapewne, jeżeli chcesz wymieniać czujnik prędkości pojazdu, licznik nie wskazuje jak szybko jedziesz...
    Sprawdziłbym najpierw wiązkę...
    Chyba, że masz zdiagnozowane uszkodzenie czujnika to znajduje się on od góry skrzyni biegów - pod filtrem powietrza.
    W necie jest sporo czujników, ale nie daj się nabrać (ja się nabrałem...). W cenie czujnika możesz kupić zaślepkę miejsca, w którym powinien być czujnik...
    Miejsce montażu i wygląda mniej więcej tak (skrzynia od POLO)
    [img]http://img02.allegroimg.pl/photos/oryginal/15/47/62/47/1547624761[/img]

  • dziękuję Ci kolego, właśnie nie cały miesiąc temu mój mechanik magik sprawdził mi wszystkie przewody miernikiem i powiedział że jest ok, wizualnie też nie zauważyliśmy opuchniętych przewodów a co do prędkościomierza masz rację nie pokazuje mi ile jadę co za tym idzie nie wiem kiedy mam tankowanie bo nie nalicza km :wsciekly: <!-- s:wsciekly: -->

    p.s. mógłby ktoś wrzucić fotkę jak wygląda ten czujnik dokładnie do fabi 1.4Mpi jadę w niedzielę na giełdę i kupiłbym przy okazji ten czujnik chce widzieć jak wygląda żeby nie wpakować kasy w coś co się nie przyda