Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wymiana świec zapłonowych

Temat utworzony · 7 Posty · 4125 Wyświetlenia
  • Witam. Wie ktoś jak wymienić świece zapłonowe w Fabii 1.4MPI 68KM???potrzebuję instrukcji lub krótkiego opisu

  • Demontujesz osłonę, jest na dwóch śrubkach pod klucz 10 na patyku jak pamiętam, potem klucz imbusowy o nr 6 i odkręcasz listwę zapłonową z przodu silnika, ściągasz, a potem już pozostaje klucz do świec jednak nie pamiętam rozmiaru chyba 16, odkręcasz stare świeczki potem wkręcasz nowe z wyczuciem by nie przekręcić gwintu zakładasz listwę, osłonę i jazda :motorek: . Powodzenia 🙂 <!-- s:) --> .

  • [b]MirekS[/b], MirekS czy mogę ciebie prosić o pomoc? Muszę wymienić swieczki w 1,9TDI 101KM czy dysponujesz może fotostory lub opisem? Jesli nie ma foto to sam umieszczę jednak nie wiem jak sie do tego zabrać.

    Pozdrawiam

  • 1.9 TDI nie ma świec zapłonowych.

  • MatCar17
    Kolego nie mówiłem że ma świece zapłonowe.... ma świece żarowe:) Znalazłem szczegółowy opis wymiany na innym forum więc jak zabiorę się do wymiany w weekend to umieszczę fotostory dla potomnych. wymiana banalnie prosta, pod warunkiem że się nie ukręcą. Dla zainteresowanych wymiana będzie dotyczyła silnika 1,9TDI 101KM ATD.

  • Hejka dopiero dziś przeczytałem Twój post, niestety nie mam żadnego foto bo w moim TDI jeszcze tego nie robiłem, ale zasada będzie podobna jak przy świecach zapłonowych, jednak nim wymienisz odkręć je i podłącz na krótko jeśli się zaczerwieni w ciągu kilku sekund jest ok, uważaj jednak ze zbyt długim przytrzymaniem pod napięciem bo morzesz ją spalić.

  • Dziękuję kolego, jak na razie niestety nie mam czasu się zabrać za świeczki ale jak tylko będę miał odrobinę czasu to zamieszczę fotostory z wymiany.