Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325936 Wyświetlenia
  • Jeśli komuś nie sprawi to kłopotu też poproszę.

  • Czy wie ktoś jaka jest procedura przy zakupie autka w Czechach??? :niepewny: <!-- s:niepewny: -->
    Interesuje mnie dosłownie wszystko 🙂

    W Polsce jak sprzedawałam octe miałam spisany taki załącznik do umowy (o wadach ukrytych itd) czy w Czechach spisuje się też coś takiego (pewnie w 2 językach...?) :niepewny:

    Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc :padam:

  • Znalazłem coś takiego ( jeżeli chodzi o sprowadzenie autka )
    http://www.forumsamochodowe.pl/sprowadzenie-auta-z-czech-co-jest-wymagane-vt24186.htm<!-- m -->

    Pozdrawiam
    sid

  • [quote="sid"]Znalazłem coś takiego ( jeżeli chodzi o sprowadzenie autka )
    http://www.forumsamochodowe.pl/sprowadzenie-auta-z-czech-co-jest-wymagane-vt24186.htm<!-- m -->[/quote]

    Wielkie dzięki [b]sid[/b] :padam: zawsze już coś wiem 😉

  • Witam Koledzy.

    Jestem z forum Superba ale postanowiłem także Was zapytać o chęć skorzystania ze szkolenia w zakresie bezpiecznej jazdy. Po krótce:

    Organizatorem jest Szkoła Auto i zajęcia odbywaja się na ich autach ( Octavia, Superb, Yeti)
    Termin 5 marca 2011 roku.
    Koszt jedniodniowego szkolenia to 640 zł brutto
    Szkolenie odbywa się w Kąkolewie k/ Grodziska Wlkp w dniu 5 marca 2011 roku
    Zakres szkolenia i wszystkie dodatkowe info są zawarte w temacie:

    http://www.superbclub.pl/viewtopic.php?f=6&t=430<!-- m -->

    Jeżeli ktoś z Waszego forum byłby zainteresowany proszę o dopisanie się pod tematem.

    A tak wygląda program szkolenia:

    Rejestracja uczestników, wypełnienie oświadczenia i kwestionariusza osobowego.

    9.00

    Powitanie, wprowadzenie - krótka interakcja z uczestnikami:

    • indywidualne problemy kierowców
    • charakterystyka pracy uczestników
    • dotychczasowy przebieg praktyki na drodze.

    Pokaz statyczny - pozycja kierowcy

    9.45

    • ustawienie odległości fotela od pedału hamulca i sprzęgła.
    • wykonanie pomiaru odległości fotela od koła kierownicy (nadgarstek).
    • opis funkcji zagłówka.
    • prawidłowy sposób zapięcia pasów – wysokość ustawienia pasów i funkcja pasa biodrowego oraz dbałość o bezpieczeństwo własne i pasażerów siedzących na tylnich siedzeniach.
    • prawidłowy uchwyt oraz prawidłowy układ rąk na kierownicy.
    • uzmysłowienie zagrożenia związanego z obecnością luźnych przedmiotów wewnątrz auta.
    Pokaz dynamiczny na torze

    10.15

    • uzmysłowienie proporcji wydłużenia drogi hamowania w stosunku do prędkości (hamowanie z prędkości 50,70,100 km/h)

    Cykle ćwiczeń praktycznych w grupach

    11.00
    Tor
    • prawidłowa praca rąk na kierownicy
    • wodzenie wzrokiem – obserwacja drogi
    • prawidłowy sposób pokonania zakrętu
    • dobór i sposoby utrzymania prawidłowego toru jazdy podczas pokonywania serii zakrętów
    Płyta poślizgowa x 2
    • rozpoznanie momentu zablokowania kół
    • wpływ zablokowania kół na sterowność samochodu
    • hamowanie awaryjne z systemem ABS i zasada działania ABS
    • hamowanie awaryjne w zakręcie
    • omijanie przeszkody samochodem z systemem ABS
    • hamowanie na nawierzchni zróżnicowanej pod względem przyczepności w osi podłużnej samochodu

    Lunch 13.00 -

    Dalszy ciąg ćwiczeń praktycznych w grupach 13.45
    Podsumowanie szkolenia

    16.30
    • wrażenia po odbytym szkoleniu
    • wręczenie certyfikatów
    • wspólne pamiątkowe zdjęcie
    • zakończenie szkolenia

    Konkurs - Troleje
    17.00
    • zasady płynności jazdy
    • wyprowadzenie samochodu z poślizgu
    • oswojenie z gwałtownym zarzucaniem samochodu

    Pozdrawiam

    Krzysiek

  • Cześć Wam 🙂 <!-- s:) --> !

    Pamiętaj abys miała wszystkie rubryki w umowie wypełnione bo potem jest kapa 😞

    Ja mam tak że radio do auta kupiłem Czechach i na gwarancji nie mam numeru seryjnego radia wpisanego i mam wała 😞 . Bo jak mi się coś z nim stanie to muszę do Czech zasuwać 😕 . A tak mógłbym go oddać do serwisu w Polsce 🙂 .

    Winiete na autostrade i tak musisz mieć bez względu gdzie to auto jest zarejestrowane. Koszt winiety:
    10 dni - 250 kć (jakieś 41 zł) > cena z tego roku
    1 miesiąc - 350 kć (jakieś 57.40 zł) > cena z tego roku
    1 rok - 1200 kć (ale nie jestem pewny czy nie podrożała ) (jakieś 196.80 zł)

    :!: Brak winiety to mandat do 15000 kć (jakieś 2460 zł) :szok: :rozpacz:

    :!: Nie warto jechać bez winiety 🙂

    :!: DO kontroli musisz mieć wszystkie "świstki" z winietki i jej zakupu

  • [url=http://www.tvnwarszawa.pl/stolica,news,zobacz-co-potrafia-nowe-radiowozy-drogowki,70691.html][b]Ku przestrodze Forowiczów z Warszawy[/b][/url] :kwasny: <!-- s:kwasny: -->

    Osobiście - nie do końca rozumiem, gdzie oni mają wskazane które auto nadjeżdzające z naprzeciwka jest właśnie mierzone. Jestem oczywiście za tym, by łapać "drogowych debili", których w Warszawie zdaje się być zdecydowanie za wielu, ale z drugiej strony wiadomo, że jazda z prędkością wskazaną na znakach niemal nigdy się nie zdarza - dlatego myślę, że pomiar prędkości pojazdu nadjeżdzającego to niejako cios poniżej pasa. Dlatego też głowę na kark, antenę na dach 😉 i myśleć co się na robi na drodze...

  • Poszło na PW.

  • Niestety... Na drogach coraz lepsze auta to i policja uzbraja się w coraz lepsze technologie... trudno mieć pretensje do policji ze chce wykonywać swoją prace jak najlepiej... Trzeba po prostu jeździć ostrożniej...

  • Tak tylko Wam celem przestrogi napiszę - poczytajcie sobie dokładnie OWU, sam mam AXA Direct i chyba już po raz ostatni - dałem się skusić i za chwilę minie miesiąc jak się bujam z wyceną za naprawę samochodu. Pomijam już fakt, że nie mogę samochodu w ASO zrobić, ale nawet jak w nie ASO chcę to różnica między warsztatem a ich kosztorysem jest spora z powodu różnych podejść do kwestii wyceny naprawy. Teraz to już rozmawiam z nimi przez prawników, a paradoksalnie żeby było nam weselej to dzisiaj dostałem ankietę do wypełnienia na temat jakości obsługi i zadowolenia ze współpracy!!! :szok: <!-- s:szok: -->

  • No niestety Leszku jest to smutna rzeczywistość nie tylko w axie, ale u wszystkich ubezpieczycieli, każdy z nich ma jakiś % negatywnie załatwionych spraw. Niestety nie przeskoczymy tego i ubezpieczyć się trzeba.

  • Mi w serwisie powiedzieli że 30 sekund to wystarczający odpoczynek po forsowaniu silnika. Podczas jazdy ekonomicznej nie potrzeba czekać. Stosuję 30 sekund zawsze przed zgaszeniem. Nie zaszkodzi.

  • Dokładnie, masz rację... Żaden ubezpieczeyciel nie dostosuje swoich OWU pod klienta...

  • Witam,
    zauważyłem wczoraj że po zamknięciu centralnego zaczęła mi migać
    mała czerwona lampka w środku przy cypelku w lewych drzwiach i moje
    pytanie co ona może oznaczać czy tak tylko sygnalizuje zamknięte drzwi
    czy ma jakieś znaczenie? na marginesie dodam że ostatni raz mrugała
    jakieś 1,5 roku temu a wczoraj znowu się uaktywniła przy okazji jak mi
    akumulator padł.

    z góry wielkie dzięki za odpowiedz
    pozdrawiam

  • U mnie to normalne i tak ma od montazu alarmu.

  • Silnik 1,9 sdi wersja JOY

  • Znajoma na FB podrzuciła mi linka do konkursu myśle że koledzy sie wezmą za siebie i pomogą aby dobra znajoma mojej znajomej wygrała konkurs a nagroda bardzo sie jej przyda gdyż jest samotnie wychowującą matka

    http://www.twoj-projekt.meble.vox.pl/ezolza/<!-- m --> głosujcie na ten projekt bardzo was proszę
    i wielkie podziękowania za głosy

  • Głosik poszedł 🆗 <!-- s🆗 -->

  • no to klik

  • poszlo