Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] dziwny hałas podczas mocnego skręcania

Temat utworzony · 7 Posty · 4591 Wyświetlenia
  • witam

    [b]Od jakiegoś czasu gdy mocno skręcam kierownicą to słyszę jakieś szuranie[/b] (chodzi o duże skręcenie kierownicy, nie koniecznie o skręcenie do końca)...i nie mam pojęcia co to może być... czy ktoś miał podobny problem?
    [size=75][i]Na forum jest wiele tematów dot. wspomagania kierownicy tylko że mój dla odmiany nie jest poprzedzony wyświetlaniem ikonki wspomagania czy jakimś innym błędem na desce rozdzielczej.[/i][/size]

    Już wymieniłem opony na zimowe i przez chwile zastanawiałem się czy to nie ma jakiegoś wpływu. Z tym że wymieniłem alufelgi na stalowe no i opony mam dokładnie taki sam rozmiar (wiec nie powinno nić haczyć). Stalowe felgi są znacznie cięższe* (jakieś chińczyki) ale chyba dla wspomagania kierownicy nie ma większego znaczenia czy "popycha" alusy czy stalówki.

    [size=75]*FELGI
    Magnetto Wheels MW R1-1519
    rozmiar: 6,00Jx15
    Rozstaw: 5x100
    otwór centralny: 57
    ET: 43,00
    kolor: czarny
    Typ pojazdu: Osobowe

    **OPONY
    opony mają rozmiar: 195/55 R15[/size]

    pozdrawiam

  • [b]jeronimo[/b], Słyszeć możesz pompę wspomagania a to dlatego że jest elektro-hydrauliczna. Zawsze możesz podłączyć pod VAG-a i sprawdzić błędy.

  • zakończę ten temat jednym zdaniem "jak zamoknie to ten typ tak ma" :szok: <!-- s:szok: --> (odpowiedz serwisu).
    Co ciekawe w dniu jak bylem w serwisie nie padało i nie moglem zademonstrować skrobania LOL. Nie wiem czy mam się cieszyć czy płakać, a może leczyć na przewrażliwienie.

    pozdrawiam :rotfl:

  • Witam

    Chciałbym odnowić temat.

    Mam obecnie tak że przy skręcie w prawo i tylko w prawo mam mocne ocieranie metaliczne.
    Jakby w prawym tylnim kole, czasami przy prostej jeździe też to słychać...jakby dwa metale się ocierały.

    Co może być nie tak ?

  • Najlepiej zrobisz, gdy pojedziesz do stacji diagnostycznej i za parę zł postawisz auto na szarpakach. Miałem kiedyś podobne objawy i okazało się, że mechanik nie przykręcił łącznika stabilizatora od góry - leżał na zawieszeniu i przy skręcie ocierał o to i owo.

  • [quote="fantom"]Witam

    Chciałbym odnowić temat.

    Mam obecnie tak że przy skręcie w prawo i tylko w prawo mam mocne ocieranie metaliczne.
    Jakby w prawym tylnim kole, czasami przy prostej jeździe też to słychać...jakby dwa metale się ocierały.

    Co może być nie tak ?[/quote]
    Weź do pomocy kolegę , jeden kręci , drugi słucha uchem i ręką.
    Metaliczne dźwięki lubią się przenosić

  • Generalnie rozwiązanie problemu [b]jeronimo[/b], jest proste. Skręć na max koła (w którą chcesz stronę); podlewaruj auto; wytrzyj osłonę przegubu przy kole do sucha, spryskaj silikonem; pokręć; opuść i się przejedź. Tarcie ustąpi. To guma osłony przegubu. Kłopot absolutnie niegroźny acz frustrujący.