Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Nieszczelne drzwi tylne - szum

Temat utworzony · 6 Posty · 1928 Wyświetlenia
  • Witam, mam taki dziwny problemik jakis czas temu zaczely przeciekac mi tylne drzwi w fabi i combi, wiec oddalem ayto do serwisu ASO zeby to zrobili. Wszystko pieknie pomijajac kwote jaka za to chcieli. Problem przeciekajacych drzwi ustal i bylo ok. Ale ostatnio wracajac do domu autostradka zaniepokoil mnie dziwny szum tak jakby tylne drzwi byly zle domkniete ( taki dzwiek wiejacego wiaterku w srodku kabiny) Nie wiem jak to sprawdzic i czy ewentualnie podgregulowac drzwi tzn zeby mocniej domykaly sie?? Czy podczas tych prac w ASO zwiazanych z uszczelnianiem cos mogli mi spartolic?? Pozdrawiam i z gory wielkie dzieki za odp

  • Podczas uszczelnienia raczej nie ma co zepsuć i rozszczelnić, jeśli chcesz mocniej docisnąć drzwi, musisz doregulować, przesunąć to ucho o które łapie zamek.

  • ale mogłoby sie to tak nagle samo rozregulowac??

  • Według mnie nie, a jesteś pewny na 100%, że tego szumu wcześniej nie było :?: <!-- s:?: --> .

  • No wydaje mi sie ze nie bylo tego wczesniej bo bym to slyszal. Hmm zauwazylem tez ze drzwi ktore szumi to lzej sie otwieraja tzn leciutko klameczka chodzi hmmm samochod mam obnizony i utwardzony moze to przez to sie cos rozregulowalo??

  • jedyny element który odpowiada za domknięcie drzwi to "pałąk" przykręcony do karoserii - sprawdź czy ma "pozycje zerowe" na nim są takie kreski poziome i pionowe - powinno być ustawione na środkowych .
    reszta jak pisze [b]MirekS[/b], przy uszczelnianiu drzwi zamka się nie rusza no chyba że panowie z ASO zdemontowali wszystko razem z zamkiem i źle założyli linkę do klamki, ale na domknięcie drzwi to ona nie ma wpływu, tylko na otwieranie które jak piszesz jest "łatwiejsze" niż pozostałych drzwi.