Witaj na forum Fabia Club Polska

Anteny CB

Temat utworzony · 97 Posty · 45077 Wyświetlenia
  • SWR jest dobre, wychodzi 1,2 na 19kanale i na skrajnych podobnie. Na elektrodzie piszą że antena jest do dwóch pośladków.

  • [quote="bruce86"]SWR jest dobre, wychodzi 1,2 na 19kanale i na skrajnych podobnie. Na elektrodzie piszą że antena jest do dwóch pośladków.[/quote]

    Jak sie zestroiła na 1,2 to nie powinno być źle. Nie wiem, nie spotkałem się z takim wynalazkiem jeszcze.

  • Ja od kilku miesięcy korzystam z zestawu President Teddy + President Florida. Jestem bardzo zadowolony. W porównaniu do poprzedniego zestawu (Cobra + "odpowiednik" President Missouri): Niebo, a Ziemia! :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

    Antena nie wymaga strojenia, postawiłem na dachu i jeżdżę. Zestaw zapewnia bardzo czysty odbiór i kilka km zasięgu jest bez problemu. Do jazdy po mieście naprawdę lepszej antety nie trzeba, szczególnie gdy jeździ się po dużym mieście i w eterze jest totalny "bigos". Po prostu za dużo słyszeć nie jest dobrze :zdegustowany:

    Co do zasięgu: jadąc w Warszawie Mostem Siekierkowskim rozmawiałem kilka razy z "mobilami" na Poniatowskim, nawet Świętkokrzyskim. Myślę że powodów do narzekania przy takim zasięgu naprawdę być nie powinno.

    Minusem w/w antenki jest jej grubość, co powoduje gwizdanie. Metodą prób i błedów doszedłem do tego, że gdy postawi się ją tuż przed anteną od radia FM to gwizd jest stosunkowo nieduży, powiedziałbym nawet: niesłyszalny. Zakłóceń na radiu FM wówczas nie zauważam.

    Na trasie anteka sprawuje się też dobrze. Wiadomo że nie będzie mieć takiego zasięgu jak antena z batem metrowym lub dłuższym, ale uważam że jak na swoje gabaryty i cenę Florida jest naprawdę świetna. Nie ma z nią problemów jeśli chodzi o wjazd do garaży, wszędzie się mieści. Do tego nie zabiera dużo miejsca w bagażniku 🙂

    Wiadomym jest jednak, że po Warszawie (zresztą nie tylko tu) się nie jeździ tylko zap*la, więc wielu kierowcom pogwizdywanie może przeszkadzać.

  • Mam ten sam zestaw co jacekpk. I mam z nim mały problem. Nie wyszukuje mi wszystkich kanałów tych co stare moje radio. Od czego to może być zależne. Pomożecie?

  • ja mam antene firmy sunker 80cm

  • Zastanawiam się nad kupnem antenki cb krótkiej w miarę przyzwoitej do 100 zł.Macie jakieś sugestie?Porady.Najlepiej jakby podane przykłady mógł ktoś opisać na podstawie doświadczenia z daną anteną.
    Z góry dzięki.

  • czy antena od CB musi być długa? jaka jest najlepsza?

  • Ja słyszałam,że im dłuższa tym lepiej, bo niby lepszy zasięg, ale do końca nie wiem.. może właśnie ktoś by podpowiedział?

  • Wystarczy taka około metra, zależy tylko jaki ma zasięg i na jakiej częstotliwości działa..

  • Ja mam antenę 50 cm i jest wystarczająca:)

  • A krótsza? ja mam 20 cm i też działa:)

  • nie koniecznie dłuższa znaczy lepsza, najlepiej spróbować jak jest okazja kilka modeli i wybrać tą co jest najlepsza

  • Oto kilka zasad przydatnych przy wyborze:

    • miejsce montażu
    • rodzaj montażu
    • długość promiennika anteny
    • parametry anteny jak długość falowa,zysk anteny i częstotliwość pracy
    • jakość wykonania anteny
    • cenę anteny
    • zasięg łączności,który chcemy uzyskać.
  • Dzięki za porady. Pamiętam że u mnie dłuższa była do luftu.

  • Z własnego doświadczenia, zestaw idealny:
    Alan 48 Plus Multi i antena Alan 9 Plus.
    Ale bez dobrej klasy kabla antenowego, najlepsze radio i antena nie pomogą.

  • nie wiem czy już pisałem na ten temat :
    mój zestaw to president taylor + sirio AS 100 MAG,radyjko zestrojone z antenką i ogólnie jestem bardzo zadowolony,nadawanie i odbiór na odległość ok 5km na płaskim terenie,a jakby ktoś szukał porządnego radyjka dla wymagających mogę zagadać do bracika,który interesuje się tym od dawien dawna,naprawia,kupuje,sprzedaje itp nie ma mowy o jakimś bublu

  • Ja ostatnio nabyłem antenkę "WILSON Little Will"
    Jestem bardzo zadowolony z jej osiągnięć :hurra: <!-- s:hurra: -->
    Poniżej link z całym zestawem :hyhy:
    https://plus.google.com/110020866532139804788/posts/DmRNaXaCDvt