Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Uszkodzenia po gradobiciu

Temat utworzony · 16 Posty · 11012 Wyświetlenia
  • Witam
    Dawno mnie tu nie było ale to pewnie dlatego że skodzinką teraz porusza się moja małżonka
    Ale przejdę do sedna sprawy, mianowicie jak może ktoś z was już słyszał na pomorzu powiało gradem, efekt jest tego taki że 99,9 % samochodów które stały pod chmurką zostały niestety poobijane. w niektórych nawet posypały się szyby 😞 <!-- s:( -->
    U mnie wgniecenia pojawiły się na masce, dachu, daszku nad klapą (kombi) i na słupkach nad drzwiami.

    Jest jakaś możliwość usunięcia tego?

    Co w takim przypadku najlepiej robić?

    Nie chcę aby mi kilogramy szpachlu na auto nakładali.
    Znalazłem kilka firm co się zajmują takimi wgnieceniami, miał już ktoś z was do czynienia z takimi specjalistami.

    Pozdrawiam
    szubi81

    Pozdrawiam

  • Wiem, właśnie prze chwilą przeczytałem o tym i widziałem zdjęcia - masakra.
    Co Ci doradzić hmm, maskę radzę wymienić, na allegro znajdziesz nawet w identycznym kolorze. Co do elementów "niewymiennych" to jest problem droga sprawa. W kraku miałem dczynienia z gościem u którego były naprawiane właśnie ślady po gradzie za jedną wgniotkę płacił 100zł, ale śladu nie było i obyło się bez malowania. Niestety nie każdy blacharz się tego podejmie ponieważ jest to bardzo żmudna praca. Według mnie nie opłaci się skórka za wyprawkę bo taka impreza może Cię kosztować nawet parę tysięcy jak nie masz AC.

  • całe szczęście mam OC,
    najgorzej boli mnie ten dach, jadę dzisiaj do ubezpieczalni ciekawe co osądzą;
    w necie i TV dużo jest o wczorajszej nawałnicy,
    tylko nie znalazłem informacji o setkach, tysiącach uszkodzonych aut,
    Wczoraj wieczorem byłem się przejść i ciężko mi było znaleźć auto bez uszkodzeń, a w Redzie mieszka około 20 tyś mieszkańców, więc uważajcie przy kupnie aut z tego rejonu

  • [quote="szubi81"]całe szczęście mam OC[/quote]

    Chyba chciałeś napisać AC.
    Nim pójdziesz do nich dokładnie przeczytaj sobie książeczkę z warunkami by Cię nie próbowali zagiąć. Żadnemu zakładowi ubezpieczeń nie jest na rękę wypłata choćby złotówki odszkodowania.

  • dokładnie miałem na myśli AC
    warunki ubezpieczenia już wczoraj przestudiowałem
    tylko że kwota jaką mi zaproponowali :dobani: <!-- s:dobani: -->
    szkoda mi auta które mam od nowości,
    ale cóż to znak że trzeba autko zmienić

  • Są firmy które usuną te wgniecenia bez lakierowania. M.in. http://www.s-plus.pl/ kupując maskę w tym samym kolorze będzie widać i tak inny odcień. W ostateczności możesz spróbować tego http://allegro.pl/ding-king-usun-sam-wgniecenia-za-grosze-i1195553523.html<!-- m -->

  • Zakład wygląda może i profesjonalnie byłem u nich 24.08 obejżeli Fabie i powiedzieli ze 3-4 tys i bedzie zrobione, zadzwonili wczoraj by przyjechać na ostatnie oględziny i ustalic termin wstawienia do nich auta, tam specjaliści obejżeli samochód i powiedzieli że tego nie zrobią , że z dachu to jeszcze mogą ale maske lepiej wymienić a dach tez nie bedzie idealnie wiec nie polecaja i odesłali ją z kwitkiem zeby go sprzedała handlarze kupia zaszpachluja i sprzedadzą.

    Wow firma sie relkamuje , że po gradobiciach naprawiają powinni odrazu napisac ze do max 10 wgniotek. To by ludzie nie jeżdzili i czasu nie marnowali. Chyba wiadomo, że jak był grad nie spadło tylko 5 kulek na samochód...ale cóż.
    Wyszpachlowac to oni sobie moga swoja Fabie i Vectre do okoła a potem powodzenia przy sprzedaży życzę.

    Ze sposobu gadki jaka prowadzą wychodzi na to ze się wycwanili wybieraja te co maja mało wgniotek i te robia za 3-4tyś. Bo im sie nie opłaca i nie chce więcej pracować a tez max 4tys dostać wiec lepiej mniej pracy za 4 tyś. A na piwrwszych oględzinach tak da sie zrobimy itd. a na drugich juz segregacja i wybór co lepsze.

    Troche mnie zrazili takim podejściem więc szukam innych magików juz mam dwie inne firmy za tydzień umówiony jestem na oględziny.

  • po 1
    nie kazda wgniotke da sie usunac
    po 2
    dla Ciebie kazde wgniecenie wyglada tak samo, dla nas niestety nie. jakbys przerobil kilka aut, wiedzialbys odrazu, co da sie zrobic, a co nie
    po 3
    nikt nie bedzie sie chwytal, tylko po to aby narobic nadzei, skroic kase i pozniej podziwiac fale dunaju

    zastanow sie troche...
    gdybys byl na naszym miejscu, wolalbys robic samochody po 4k przez tydzien jeden ? czy jeden na dzien ?

    poza tym
    najpierw trzeba zmniejszyc ilosc zbitych aut. jak sam wiesz jest ich tysiace. na przelomie wrzesnia czy pazdziernika, mozliwe ze ktos sie zajmie tez Twoja skoda, poki co trzeba przerobic jak najwiecej, wiec wybierane sa auta "lzejsze".

    a co do ceny, zostales prawdopodobnie niedoinformowany, bo powyzej 100 wgniotow cena jest stala za sztuke...

    np. ostatnio byla mazda, ktora miala prawie 600 wgniecen, cena koncowa w okolicach 20k 🙂 <!-- s:) -->

  • Wszystko rozumiem tylko jak byłem pierwszym razem mogli powiedziećnie nie da się jest za duzo a nie spoko, jasne, damy radę zrobi się nie bedzie znaku, z niektórych miejsc sie nie da, spoko rozumiem nie oczekiwałem by mi zrobili cudo jak z salonu ale zniwelowali i wyciągneli co się da. Następnym razem ugadamy sie na konkretny termin wstawienia samochodu, za drugim podejściem ustawienia terminu naprawy auta juz nie da się, jest za dużo. Pierwszym razem oglądali i sie dało drugim nie przybyło wgniotek i juz się nie uda. I teksty w stylu sprzedaj fabie handlarzom za 1/2 ceny wyszpachluja i sprzedadzą.

  • a moze przypomne Ci Twoje teksty na temat kombinowania ?
    sam cwaniakowales to i cwaniacki tekst uslyszales..

  • Nie wiem o co chodzi z tym cwaniakowaniem ? Przyjechałem popatrzyli, powiedzieli co napisałem i pojechałem ja sie wogóle nie odzywałem tylko o techniczne rzeczy więc chyba cos ci sie pomyliło

  • i tylko po to sie zarejestrowales ? zeby obsmarowac dupe, bo akurat Twoje auto jest zbyt mocno zbite i nie da sie nic z nim zrobic ?
    jak sobie wyobrazasz naprawienie blachy gdzie masz wgniotke przy wgniotce ?

  • Widzę ze cały czas cwaniakujesz tylko i wyłącznie Ty.
    Forum służy do do wyrażenia swojej opini na dany temat , który został poruszony. Co do wielkości wgniotek i ich częstotliwości to akurat najmniej ty sie mozesz wypowiedzieć skoro tego nie widziałeś. Więc proponuje zaparzyc sobie melise w szklance i wypić. Najlepsze jest to, że wyrażasz swoja opinie i osądy o tym jak co wygląda i jak przebiegała rozmowa nie uczestnicząc w niej. Szkoda gadać. Twoja percepcja mentalności nie angażuje mnie do dalszej konwersacji z Tobą.

    [b][color=#FF0000]----------------
    chciałbym przypomnieć, że posty nie wnoszące nic do tematu będą kasowane.
    kapi[/color][/b]

  • cóż za batalia słowna się rozpętała w tym poście

    ale wracając do tematu
    [b]kornat[/b],
    dzwoniłem do firmy której link podałeś lecz nikt ni odbierał, wysłałem maila formularza kontaktowego lecz też bez odzewu; w między czasie zdążyłem się dowiedzieć że robienie wgnieceń po gradobiciu nie jest opłacalne w takich firmach.
    co do wynalazków z allegro to podchodzę do tego sceptycznie;
    z AC chcą mi wypłacić na rękę 2,5 tyś wraz z malowaniem tylnego zderzaka i wymiana jednej tylnej lampy (kpina)
    w serwisie Plichta w Wejherowie powiedzieli że wg kosztorysu zajmą się tą szkodą (wycena 10 tyś.) i oni już sobie tą kasę z ubezpieczalni ściągną.
    W Skodzonie uszkodzone są prawie wszystkie elementy oprócz przednich prawych drzwi i przedniego prawego błotnika; jednakże na większości elementów są do drobne wgniecenia po 1-5 szt, najgorzej jest z dachem i maską, chociaż nie jest to najgorzej w porównaniu z innymi autami.

  • szubi81 w takim razie na Twoim miejscu szedłbym na robotę bezgotówkową i niech robi serwis.

  • [b]MirekS[/b], tak mam zamiar zrobić