Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Problem podczas hamowania

Temat utworzony · 4 Posty · 1379 Wyświetlenia
  • Witam
    Mam pytanie odnośnie mojej, skodawki otóż dziś podczas jazdy, gdy naciskałem na hamulec to słyszałem głośne dzwonienie w prawym tylnym kole, tak jakby to metal o metal stukał. Takie stukanie było już wcześniej słyszane, ale mało kiedy, z początku myślałem, że to klucze w bagażniku brzęczą, więc nie bardzo zwracałem na to uwagę. Nadmienię, iż hamulce dobrze mi działają. Może miał ktoś taki przypadek, co może być przyczyną?
    ? :help: <!-- s:help: -->
    pozdrawiam

  • [quote="abysanik"]Witam
    Mam pytanie odnośnie mojej, skodawki otóż dziś podczas jazdy, gdy naciskałem na hamulec to słyszałem głośne dzwonienie w prawym tylnym kole, tak jakby to metal o metal stukał. Takie stukanie było już wcześniej słyszane, ale mało kiedy, z początku myślałem, że to klucze w bagażniku brzęczą, więc nie bardzo zwracałem na to uwagę. Nadmienię, iż hamulce dobrze mi działają. Może miał ktoś taki przypadek, co może być przyczyną?
    ? :help: <!-- s:help: -->
    pozdrawiam[/quote]
    Musisz zdjąć bęben i zobaczyć prawdopodobnie nazbierało Ci się syfu - trzeba wydmuchać lub kończą się szczęki - wymienić . Ale najpierw zdjąć bęben i oblukać .

  • moze to tez byc rozpierak hamulca recznego, sie urwal

  • Dzięki za porady. Na chwilę obecna jest już ok, wyczyściłem bęben i już nie słychać dzwonienia. 🆗 <!-- s🆗 -->