Witaj na forum Fabia Club Polska

Silnik?

Temat utworzony · 7 Posty · 1894 Wyświetlenia
  • witam mam pytanko
    po uruchomieniu silnika w samochodzie słychać jakby przelewała się jakaś ciecz? żadnych ubytków nie ma ale niejestem pewien czy jest wszystko ok przy normalnej jeździe pali ok 12l / 100km niewiem czy to standart
    z samochodu jestem zadowolony ale niejestem pewien czy jest wszystko ok z samochodem może ktoś poleci dobry z rozsądnymi cenami warsztat co sprawdzi autko jak należy
    😄 <!-- s:D --> pozdrawiam

  • Witaj,
    Mogę Tobie polecić p. Kolasińskich mają dobrą opinie i nie jest tam tak drogo jak w aso.
    Tak poza tym to sobie odpowietrz układ chłodzenia - jest to prosta czynność i sobie na pewno poradzisz. Będziesz miał jedną rzecz mniej.
    Pozdrawiam.

  • 12l to o wiele za dużo ! Moja fabka pali max 10l w zimę po mieście ale to już tak na maxa. Normalnie nie przekracz 9l/100km. Podłącz auto pod komputer i sprawdź sondę lambda.

  • 12/100 to troche zaobficie. A co do tego odgłosu przelewania to pewnie ma to związek z zima i włączonym ogrzewaniem. Prawdopodobnie to płyn się wlewa do nagrzewnicy i stąd ten odgłos. Też tak mam ale tylko zimą gdy uzywam ogrzewania. ( tak sadze jakby co to mnie poprawcie)

  • jak znajdę czas pojadę podłączyć pod komputer , co do przelewania mam tak od początku jak ją odkupiłem a mam ją roczek 🙂 <!-- s:) --> wymieniony rozrząd ( łańcuch) , świece , kable były podobno dobre -twierdzi mechanik co mi to robił
    co do odgłosów ponoć to normalka ale jak się wczytuje w informacje o "żabce" (ciemno zielona fabia) to coraz mniej ufam mechanikowi ... 😞
    dzięki za rady i pozdrawiam

  • [quote="Dyspozytor"]kable były podobno dobre -twierdzi mechanik co mi to robił
    [/quote]

    Radzę zmień mechanika, bo jeszcze nie spotkałem fabii z tym silnikiem by posiadała kable - te silniki miały listwy zapłonowe.
    Co do odgłosów przelewania nie jest to normalne trzeba szukać przyczyny.
    12l. przy tym silniku udało mi się osiągnąć jdynie przy mrozie poniżej -10 i na odcinkach do 5km.

  • dzięki w takim razie szukam warsztatu tylko w okolicach miejsca zamieszkania