Witaj na forum Fabia Club Polska

Wężyk paliwa :)

Temat utworzony · 5 Posty · 1470 Wyświetlenia
  • Witam koledzy mam pytanko.

    Wymieniałem filtr paliwa i mam strasznie zdewastowane te kostki samotarzaskujące które nachadza na rurki filtra paliwa (chyba dobrez to opisałem) moje pytanie chciał bym zmienić całe te werzyki sztywne niebieskie na zwykłe wężyki takie jak były np w 126p 😉 <!-- s;) --> iglitowe przezroczyste czy jest taka możliwość i czy one idą bezpośrednio z pompy paliwa ?? robił ktos taki zabieg ??

  • Witaj 🙂 <!-- s:) --> ,
    Nie wymieniaj tych plastikowych wężyków na te przeźroczyste bo one są niskiej jakości i będziesz je wymieniał często. Plastikowe wężyki są trwałe. Jeżeli już tak chcesz wymienić te wężyki to sobie kup wąż na metry grubościenny on jest dużo bardziej trwalszy od przeźroczystych wężyków, a mniej trwalszy od plastików. On kosztuje za metr około 7 do 10 zł.

  • chodzi o to ze jeślitego nie wymienie to juz po następnej wymianie filtra paliwa która sie teraz szykuje na 100'% paliwo mi biedzie tam kapac sa tak zmasakrowane te zatrzaski jak bym wiedział ze mozna kupic nowe orginalne weze to oki

  • [quote="FIGO-23"]jak bym wiedział ze mozna kupic nowe orginalne weze to oki[/quote]
    pewnie że można 🙂 <!-- s:) --> mogę Ci podać numery katalogowe tych wężyków (i orientacyjna cenę), tylko mi musisz podać o które dokładnie Ci chodzi i czy masz filtr paliwa, czy filtr paliwa z regulatorem ciśnienia - to jest ważne, bo od tego zależy czy są 2 wężyki czy 3.

    poniżej schemat układu paliwowego, na pierwszym planie układ z samym filtrem, a na drugim z regulatorem ciśnienia:
    [img]http://i49.tinypic.com/6hjnte.jpg[/img]

  • kolego mam chyba sam filtr na filtrze mam 2 wejscia jedno wyjscie silnik 1.4 mpi 8v 2001r czy przekładka takich przewodów jest trudna nie wiem gdzie one dokładnie potem biegna i czy przy pompie tez sa takie samozatrzaskujące sie końcówki ??