Witaj na forum Fabia Club Polska

Jakie płyny do 1.9sdi??? zamienniki warto?

Temat utworzony · 8 Posty · 2138 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich serdecznie!
    Potrzebuję rady jaki olej jest najlepszy do silnika 1.9sdi???
    i jaki olej potrzebuje do przekładni???
    a także jeżeli możecie to co myślicie o częściach zamiennych??? są tańsze o wiele od seryjnych ale nie wiem czy mogą źle działać na samochód... pozdrawiam

  • Jeśli chodzi o olej to stosuje Castrol 5W-30, nie ma żadnych problemów.
    Olej do przekładni: [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=5379&sid=28e9318ba6fffde735324b660356272d]link[/url]

  • dzieki za podanie oleju a co sadzisz o zamiennikach???

  • [quote="bigchudy21"]a także jeżeli możecie to co myślicie o częściach zamiennych??? są tańsze o wiele od seryjnych ale nie wiem czy mogą źle działać na samochód... pozdrawiam[/quote]
    nie wiem o jakie Ci dokładnie części chodzi, ale wg mnie oryginalne części do Fabii nie są zbyt drogie, a przynajmniej pewna jest ich dobra jakość, czego w przypadku zamienników nie można być do końca pewnym... ja bym sie nie pchał w zamienniki, wystarczy troszkę pokombinować i można dorwać taniej oryginały - choćby poprzez popularne allegro

    a co do oleju do silnika - do sdi jest dobry każdy olej, oprócz oleju mineralnego, czyli wszystkie półsyntetyki np. 10W40, lub syntetyki np. 5W40, (marka dowolna)

    jak silnik jest w dobrej kondycji i nie bierze dużo oleju, lub nie bierze wcale, to można śmiało lać 5W40 lub wspomniany wyżej 5w30 - marka oleju w zależności od posiadanej gotówki

    a np. jeśli silnik bierze sporo oleju to lepiej używać oleju półsyntetycznego 10W40 - taki olej jest tańszy i częste dolewanie go do silnika, trochę mniej zrujnuje kieszeń niż pełnego syntetyka, a przy tym silnikowi nie zaszkodzi ani trochę

    co do oleju do skrzyni biegów, to nie mam żadnych doświadczeń w tym temacie bo nigdy go nie wymieniałem, producent twierdzi że nie ma potrzeby tego robić, ale przypuszczam ze jak już to robić, to nalać takiego oleju jak był, czyli pewnie jakiś syntetyk
    pewnie takie cudo jest ok => http://moto.allegro.pl/item867243256_oryginalny_olej_przekladniowy_do_seat_audi_vw.html<!-- m -->

  • [quote="bigchudy21"]dzieki za podanie oleju a co sadzisz o zamiennikach???[/quote]
    Ja stosuję zamienniki w pewnych granicach tzn. to co samemu można zrobić i wymienić jeszcze byłbym skłonny się pokusić o zastosowanie, ale gdzie wchodzi w grę grubsza robota tak jak np. wymiana sprzęgła to raczej nie polecałbym, bo koszt robocizny w przypadku awarii zamiennika przewyższyłby oszczędności jakie zyskałbyś stosując zalecany orginał.
    Pozdro.

  • dzięki za poradę... jeżeli chodzi o te zamienniki to chce wymienić filtry a właśnie na allegro znalazłem tani komplet. Też wymieniam mechanizm spuszczania szyb bo mi się rozwalił i teraz muszę jeździć ze stałą szybą. zamiennik mechanizmu kosztuje na allegro 130zł a oryginał w salonie 350zł a u mechanika 520:) to aż mi się śmiać chciało jak mi to mechanik powiedział.
    olej na na pewno wymienię bo już 270000 mam nabite a dawno nie wymieniałem

  • Tak to jest jak się nie pilnuje roboty. Byłem na wyjeździe w stolicy i padło sprzęgło. Znalazłem warsztat i to po znajomości. Facet wydawał się rzeczowy. Wymienił ten slement, a teraz wyszło, że PIPIPI ........................................... :cenzura: Oczywiście zrobił część swojej roboty, ale ............. :idiota: <!-- s:idiota: -->
    wymienił sprzęgło i docisk niestety zostawił łożysko oporowe, które jest teraz do wymiany.
    Ma szczęście, że za daleko jest do stolicy aby jechać na reklamacje.

    PS
    Umieszczam ten temat tutaj ponieważ nie bardzo wiedziałem gdzie go zamieścić.
    Sorry.

  • Witam Kolegów skodziarzy..........Ja od zakupu autka zalewam Mobil 1 5W50 -silnik skrzynia biegów Valvoline 75W90(na wymiane oleju w skrzyni wchodzi 2litry)radze nie bagatelizowac dolewek do skrzyni bo naprawa jest kosztowna a wymiana jeszcze bardziej .Pozdrawiam Grzegorz z Łodzi