Witaj na forum Fabia Club Polska

Spryskiwacze

Temat utworzony · 9 Posty · 2337 Wyświetlenia
  • Witam,
    pojawił mi się problem ze spryskiwaczami, otóż przy włączeniu spryskiwacza szyby tylnej płyn podaje na przednią, na przednia podaje również gdy włączam spryskiwanie na przód więc tu ok, ale co z tym tyłem???

  • ja bym szukal problemu w manetce. sprobuj jeszcze wyjac pompke i podac jej napiecie na dwa sposoby tzn raz 1 pin - 12v 2 pin - masa, 1 pin - masa, 2 - pin 12V o sprawdz czy plyn leci z dwoch kroccow.

  • [quote="Saint"]Witam,
    pojawił mi się problem ze spryskiwaczami, otóż przy włączeniu spryskiwacza szyby tylnej płyn podaje na przednią, na przednia podaje również gdy włączam spryskiwanie na przód więc tu ok, ale co z tym tyłem???[/quote]

    Zamarzł Ci płyn. Jedź do jakiejś galerii albo garażu, poczekaj aż się ociepli. Spoko sam tak miałem. Wymień koniecznie na zimowy. Możesz też sprawdzić bezpiecznik (ostatecznie). Sam tak miałem pozdro cicik 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Witam, dzięki za propozycje rozwiązania tematu, raczej nie zamarzł ponieważ garażuje w "ciepłym " miejscu, ale pozostałe propozycje rozkminie...

  • ja mam pytanie związane z lokalizacją popmki apryskiwacza. Po włączeniu do kierownicy spryskiwacza włącza się przednia wycieraczka ale nie daje płynu. Podejrzewam, że jest to pompka-nie schychać charakterystycznego dźwięku pompki

  • [quote="maylo"]ja mam pytanie związane z lokalizacją popmki apryskiwacza. Po włączeniu do kierownicy spryskiwacza włącza się przednia wycieraczka ale nie daje płynu. Podejrzewam, że jest to pompka-nie schychać charakterystycznego dźwięku pompki[/quote]

    zacznij od bezpieczników... później spr czy aby płyn Ci nie zamarzł...

  • mam rozumieć, że brak dźwięku włączania się pompki może być oznaką zamarznięcia płynu ale bezpieczniki spraw-są dobre, całą noc samochód stał w garażu i nic

  • Też miałem ten problem. Zamarznięty płyn przepalił bezpiecznik. Pompka i przednie wycieraczki są chyba nawet na jednym. Jedynym wyjściem jest ogrzanie, zimowy płyn, nowy bezpiecznik i powinno pryskać. Jeśli po takiej operacji nie pryska, trzeba mysleć dalej w kierunku uszkodzonej pompki.

  • zgadza się pompka i przednie wycieraczki są na jednym bezpieczniku "10"...