Witaj na forum Fabia Club Polska

JAKIE ODBOJNIKI ORYGINAŁY CZY ZAMIENNIKI

Temat utworzony · 6 Posty · 1380 Wyświetlenia
  • Witam
    Muszę w mojej fabi wymienić odbojniki tylych amortyzatorów
    I mam do wyboru w sklepie internetowym skoda auto części odbojniki oryginalne na 55 zł szt. i odbojniki zamienniki 10 zł szt
    Które wybrać czy z was juz ktoś zakładał zamienniki czy warto czy jednak wybrac oryginały

  • Jeśli jeździsz delikatnie i nie zakładasz nowych amortyzatorów to możesz spokojnie kupic zamienniki. Jeśli jednak zakładasz nowe i lubisz czuć komfort...ori!!!

  • Słyszamem ze są nawet odbojniki gumowe ponoć wytrzymalsze ?
    Cz coś wam o tym wiadomo

  • Jeszcze jedno -jeśli jeździsz bez bagażu (np.teściowa) to odboje prawie nie pracują ,jeżeli masz pasażerów lub wozisz coś w kufrze ,to trzeba by chyba jakieś dobre-ori!?
    omron

  • Witaj, 🙂 <!-- s:) -->
    Oryginalne części są bardziej trwałe, a za jakość sie płaci 😄 , więc polecam odbojniki od skody. 🙂
    Pozdro. 🙂

  • Pytanie co jest trwalsze, oryginalna pianka czy zamiennikowa guma... 😉 <!-- s;) -->
    ja mam gumowe i wg mnie są trwalsze, po zdjęciu piankowych nie dość, ze były brązowo-żólto-białe, to jeszcze się sypały jakimś czymś dziwnym i były w częściach (w dwóch) 😜
    z gumowymi spokój na dłużej 😜
    nie zawsze wszystko oryginalne jest lepsze to zależy od cześci, producenta, przeznaczenia.

    co do komfortu ja miałem oryginały i gumki i nie czułem różnicy ale może dlatego że jeżdżę sam 😛