Witaj na forum Fabia Club Polska

Problem z wrzuceniem jedynki

Temat utworzony · 5 Posty · 1105 Wyświetlenia
  • Witka,

    czasami zdarza się tak, że z luzu, bądź innego biegu jedynka nie chce wskoczyć,
    zachowuje się tak jakby coś ją blokowało i trzeba "szukać' bądź spróbować 2-3x wbić żeby weszła normalnie, jeśli nie chce się po chamsku wbić jej jednym ruchem (wolę tak nie robić)

    czasem znowu jest tak że wchodzi jak masełko nawet nie czuć ze przesuwa się drążek,

    od czego to może zależeć? Jest to denerwujące gdyż mam np okazje wbić się szybciutko na rondo, czy ruszyć na zielonym i nagle zonk bo ja nie mogę wbić 1nki a za mną czekają 😕 <!-- s:/ -->

    oczywiście sprzęgło wciskam do końca...
    Problem występuje tylko z biegiem pierwszym. reszta +R 100% ok.

  • Witaj,
    Spróbuj posmarować mechanizm zmiany biegów i zobacz wtedy 🙂 . Jeżeli nie pomoże to na 90% mechanizm zmiany biegów do regeneracji 😐 . W najgorszym przypadku to wymiana pierwszego biegu w skrzyni 😞 <!-- s:( -->
    Pozdro

  • Bardziej bym stawiał na wybierak biegów. "lizak" pierwszego biegu ma zbyt duży luz i nie ma idealnego wejścia. Rozbierz z dołu osłony - i sprawdź czy nie ma luzu na łączeniu cięgien od lewarka do skrzyni. Możliwe że gdzieś złapało luz. Jednakże wtedy miałbyś problem z kilkoma biegami (1,3,5,R). Spróbuj delikatnie ustawić/skorygować ustawienia cięgien, nasmaruj i powinno pomóc. jak nei to sam mechanizm z lewarkiem - używka ok. 100-200PLN.

  • wymień olej w skrzyni

  • Dzięki chłopaki 🙂