Witaj na forum Fabia Club Polska

Jakie żarówki do lamp soczewkowych - typu angel eyes

Temat utworzony · 12 Posty · 7679 Wyświetlenia
  • jak w temacie może ktoś powiedzieć jakie żarówki się nadają?
    konkretne modele czy nazwy firm?

  • Philips (każda seria Vision) z tym ze patrz na oznaczenie gdyż są H7 do soczewki i do zwykłych lamp. Polecam również Osram.

  • Własnie teraz szukam jakiś Philipsów bo jednak słyszałem że Osramy często lubią się za wcześnie palić...

    Aha [b]bloku[/b] czy Osram Cool Blue H7 będą pasowały?

  • Ja zaczynałem z Philipsami i NightGuide oraz BlueVision były całkiem spoko. Cena...ponad 100PLN - nie lepiej dorzucić 200PLN i zarzucić ksenon?

    A te Osramy pasują bez problemu.

  • Xenon? ale jak to do soczewkowego reflektora?

    Ale taki xenon, xenon czy tylko żarówke to co świeci jak xenon? bo chyba o takowych słyszałem ale nie spotkałem się z nimi jeszcze...

    Ogólnie skoro uważasz żę Cool Blue będą pasować do tych soczewek (angel eyes) to teraz poszukuje H1 czyli drogowych stąd pytam co polecasz/polecacie jeśli chodzi o drogowe.

  • [quote="bloku"]Philips (każda seria Vision) z tym ze patrz na oznaczenie gdyż są H7 do soczewki i do zwykłych lamp.[/quote]
    a może sie coś stać z soczewką jak założy sie zwykłą żarówkę marki Hella (H7)? Czy muszą być koniecznie jakieś specjalne do soczewek? (chodzi mi o inne auto, które jest w domu i ma lampy z soczewkami)

  • Mi np: napisał koleś z firmy Osram ( o dziwo mnie nie osr.. ) że :

    [i]O tym, jakie żarówki można zastosować, decyduje producent reflektora.
    Jeżeli zmieni Pan reflektory, to producent tych reflektorów powinien wskazać odpowiednie do nich żarówki, tak aby reflektor utrzymał homologację.[/i]

  • Tylko Philips na rynek wypuścił dwa rodzaje żarówek. Nic się oczywiście nie stanie jeśli zastosujesz nie te co trzeba. bardziej chodzi o sposób w jaki żarówka rozprowadza światło - inaczej w kloszu inaczej w soczewce.

    Co do Xenonu...kupujesz komplet - żarnik z mocowaniem H7 oraz przetwornice. Ogólnie jest to zestaw Plug&Play - maks 15 minut roboty. U mnie się sprawdziło i działa...zajefajnie.

  • Dzięki za rade bloku.

    A powiesz ile Cię to kosztowało?

    P.S Czy masz coś takiego -> [url=http://www.allegro.pl/item805026013_hid_xenon_philips_h1_h4_h7_oryginal.html]philips xenon[/url]

  • Mnie kosztowało 430PLN z tym że to tylko część kosztów. Generalnie mam przetwornice Valeo a żarniki Philips`a. Całkiem ładnie świeci - tyle tylko że ja mam ori lampę od Fabki II lekko zmodzoną z Ovtavią z ksenonem. Efekt jest taki iż nawet na kontroli technicznej nie było się niczego przyczepić prócz braku spryskiwaczy.

    Co do efektywności...nie ma porównania. Jeśli masz soczewkę tylko na "krótkie" a na drogowe masz drugą lampę to masz bardzo prostą robotę.

  • ok dzięki bardzo za porady 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Jeszcze mam jedno pytanko czy ktoś się orientuje jakie rozmiary kluczy TORX są potrzebne do odkręcenia lamp z przodu?