Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia II - jak długo ładować aku z "magicznym okiem&amp

Temat utworzony · 6 Posty · 2103 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich serdecznie,

    Od niedawna stałem się posiadaczem Fabii II (firmowej), samochód stał pół roku na parkingu, oczywiście aku się totalnie rozładował. Wymontowałem akumulator i kupiłem prostownik. Wczoraj ok godziny 16 podłączyłem w pracy akumulator do prostownika, wskazówka pokazująca Ah w prostowniku była na zerze. Dzisiaj o 9 rano sprawdzałem amperaż, wynosi 1,5 Ah (arytmetyczne, 2- efektywne).

    Mam teraz pytanie jak długo ładować akumulator z "magicznym okiem" bo takowy posiadam (aku firmy Varta). Czekać aż oczko zmieni kolor na zielony??

    Podaje dane akumulatora: 12V 61Ah, 540A

    Dane prostownika:
    Prim: 230V~50Hz / 65W
    Sec: 12V=5A ef./3,5 A aritm.
    Cmin: 16Ah
    T25 F, IP 20

    Byłbym bardzo wdzięczny za porady, pozdrawiam 🙂 <!-- s:) -->

  • Witaj, 🙂 <!-- s:) -->
    Akumulator ładuj 12 do 13 godzin i powinien być w 100% naładowany 🙂 . Przeładowanie jest jeszcze gorsze 😐 , niż nie doładowanie. Nie patrz na jakieś "magiczne okienka" bo to jest nic 🙂 . Natomiast patrz na amperomierz na prostowniku bo on jest ważny. Tam musi pokazywać 0 to wtedy aku jest w pełni naładowany i sprawny. 🙂
    Jeżeli po 12 do 13 godzinach amperomierz pokazuje np. 1A to ten aku pomału kończy żywot 😞 . Zdarza się to w kilkuletnich bateriach.
    Zapraszam do poradnika zadbaj o swój pojazd tam jest napisane ile ładować akumulator.
    W przypadku gdy prostownik pokazuje 0A czyli jest naładowany , a po zamontowaniu aku do auta nie odpalisz go za pomocą rozrusznika to wtedy ten aku wyrzucasz do kosza na śmieci bo tylko tego jest wart i idziesz po nowy do sklepu.
    Jakbyś miał jakieś problemy to pisz nawet jakbyś czegoś nie zrozumiał z mojej wypowiedzi. 🙂
    Pozdrowienia 🙂

  • "Magiczne oko"hmmm a czy ten akumulator czasami nie jest bezobsługowy?czyli taki którego się nie ładuje...

  • Nawet i te bezobsługowe się ładuje. Ładowanie trzeba robić z głową, a nie bez głowy , aż się zagotuje w aku.
    Teraz się jeździ na światłach i bateria jest nie doładowywana do takiego poziomu w którym ona byłaby pełna lub miała taką sprawność jak naładowana. Oczywiście pomijam, że się jeździ z włączonymi innymi urządzeniami np. dmuchawa czy radio, które głośno gra

  • [quote="kcr"]"Magiczne oko"hmmm a czy ten akumulator czasami nie jest bezobsługowy?czyli taki którego się nie ładuje...[/quote]

    Bezobsługowy to nie znaczy Perpetum Mobile 😄 , bezobsługowy to taki, w którym już nie odkręcamy korków aby dolać wody destylowanej aby uzupełnić elektrolit, jak się to kiedyś robiło 🙂 <!-- s:) -->

  • Warto używać "szukaczki" bo temat juz poruszany.

    BTW jeśli ładujesz na niskim napięciu to maks 24h ale to zależy od pojemności aku. Jak na wysokim napięciu to maks 12h podobnie jak w przy niskim wszystko zależy od pojemności aku. Dodatkowo warto co 6h sprawdzać poziom naładowania.