Witaj na forum Fabia Club Polska

Błedne wskazanie komputera zużycia paliwa Fabi 1,4MPI

Temat utworzony · 6 Posty · 1015 Wyświetlenia
  • Mam pytanie do kolegów moja Fabia Sedan 1,4MPI dziwnie pokazuje średnie zużycie paliwa !!! Jak kupiłem to po odpaleniu samochodu i przejechaniu około 300m komputer pokazywał 12L/100 i zaczeło spadać ąż do 6,4L a na trasie nawet pokazywało 5,8L/100 .Teraz po rozruchu pokazuje 28L/100 i powoli spada i tak do momentu przejechania około 50km pokaże dopiero 6.6-6,4L/100.Mam pytanie czy jestem przewrażliwiony bo wydaje mi się że coś jest nie tak ,sonda uszkodzona itp.Pozdrawiam!!!!

  • [b]fabias61[/b], może być to spowodowane ochłodzeniem, przy mniejszej temperaturze silnik rozgrzewa się wolniej i to może być przyczyną zwiększeniem spalania

  • Jest zimniej i silnik dłużej ma podawaną bogatszą mieszankę (czyli więcej pali) jeśli wskaźnik temperatury silnika zachowuje się o.k. to poczekaj do lata -będzie cieplej i spalanie też się zmniejszy.Ponadto-jeżeli po odpaleniu ruszasz w trasę 50 km ,to autko ma większe chłodzenie,w korkach będzie szybciutko ciepły.Jedynie mógłbym podejrzewać termostat-cały czas otwarty-dlatego pytam w wskaźnik temperatury.

    omron

  • a po kieszeni odczułeś, że więcej Ci pali? do tej pory najlepszą a zarazem w 100% skuteczną metodą sprawdzenia ile samochód pali było zalewanie baku do pełna i sprawdzanie co 100km ile paliwka ubylo z baczku;) a nie jakieś komputery szmery bajery i inne gadżety, jak mocno wciśniesz w gaz to pewnie nawet 99l ci pokarze;> ludzie zbyt bardzo ufają elektronice 😕

  • Ja to zauważyłem już tego lata tak więc nie ma mowy o chłodzie!!!Wskaznik temperatury silnika :padam: <!-- s:padam: --> pokazuje dobrze!!!

  • Chwilowe mozesz sprawdzić czy poprawnie działa w ten sposób ,że na postoju ( ciepły juz silnik) powinien wskazywać ok 0,6L /h . Podczas jazdy na biegu bez gazu ( hamowanie silnikiem ) 0,0 L/100 . Jak masz tak to raczej działa poprawnie. A jeżeli średnie ogólne to tak jak koledzy pisali, zalezy jakią masz noge i jaka trasę. Jeżeli spada to chyba dobrze bo tak powinno być. Pametaj że masz dwa wskazania średniego spalania paliwa. 1 z aktualnej jazdy od odpalenia silnika ( automatycznie sie zeruje po jakims czasie) 2. to średnie z dłuzszego okresu (też sie zeruje tylko nie pamietam czy po pewnej ilości km czy tez po jakimś czasie) I one moga sie od siebie znacznie różnić.